belka oświetleniowa na 60 cm.

Moderator: =Fresz=

Postprzez Bard » So 04 lip, 2009 15:58

pokaż im twój awatar z tygryskiem to się dadzą przekonać :-P jak na niego patrze to mi sie odrazu banan na ustach pojawia od ucha do ucha :lol:
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kaola » So 04 lip, 2009 21:46

heheh jest jeszcze jeden szpanerski avatar ale wydaje mi sie, że ktoś go gdzieś miał niechce nic kopiowac :D

wsadzam w załączniku bo innaczej sie nie ruszał...
Ostatnio edytowano So 04 lip, 2009 21:47 przez Kaola, łącznie edytowano 1 raz
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez dziki » So 04 lip, 2009 22:27

zdecydowanie tiger bije to na glowe :-)
jak dla mnie oczywiscie
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kaola » So 04 lip, 2009 22:32

oo dziki nie odchodz mam pytanie!! :mrgreen:
tak koncząc OT. czy 0,88 W/l nie bedzie za duzo ? bo tak mi wychodzi z lampa 2 x 24 W. dla mnie najlepiej by bylo jakby to 39 W nie było takie długie. :/
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » So 04 lip, 2009 22:38

Musisz jeszcze dobrać świetlówki,bo ja np. mam w 30l 3x8W a świeci gorzej niż 9W w akwarium nr2 ,to jest temat rzeka,mi chińska świetlówka kompaktowa 10000 świeci lepiej niż świetlówki liniowe 2xsylvania gro-lux i jedna 4000,wychodzi ,że 24W=9W :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » So 04 lip, 2009 22:42

haha no ładnie. dobra wiec poostu trzeba bedzie kupić jakieś bardziej ssące świetlowki i wyjdzie na to samo. oby. wiec jakie 24 sa słabsze?
Ostatnio edytowano So 04 lip, 2009 22:48 przez Kaola, łącznie edytowano 1 raz
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » So 04 lip, 2009 22:54

Tu trzeba brać pod uwagę również podłoże,jego rodzaj i nawet kolor :-D i krąg się zamyka,bo na podłożu shirakura 9W daje radę i wszystko rośnie ,a na bazalcie nic nie chce rosnąć ,jak miałam kiedyś jasne podłoże to wszystko rosło ,aż nie wymieniłam na czarne :-D.Tak więc belka-->podłoże--->barwa świetlówki.
Jak dla mnie najlepszą świetlówką jest philips aquarelle,nigdy mnie nie zawiodła ,omijaj osram,i wszystko z napisem cool light 4000
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » N 05 lip, 2009 09:56

mam czarne (ciemno brązowe szczerze) podłoże aqua artu aqua substratte II
głównie chodzi o to żeby nie była za mocna bo niechce miec ataku glonow jeszcze nieumiem sie z nimi tak dobrze rozprawiać...
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » N 05 lip, 2009 11:00

Ja sobie nie poradziłam z ASII+ i glon miałam wszędzie ,niezależnie od ilości światła w 4 akwariach,a teraz w ostatnim 10l też,resztę podłoża wyrzuciłam do kwiatków tak mnie wkurzyło :-D dlatego nie umiem doradzić czegoś do tego podłoża.
Miałam 4x18 w 100l
2x18 w 100l
3x8 w 30l
2x8 w 30l
1x9 w 30l
z CO2 i bez i z nawozami aquaartu i bez :-D ,to podłoże ma szanse powodzenia tylko i wyłącznie,gdy jest ogrom roślin i to pewnie szerokolistnych ,mchy odpadają ,nie dają rady przejeść tego podłoża
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » N 05 lip, 2009 11:28

haha :D

o matko :-x dobra wiec... mam wymienic podłoże :/ jeszcze no ok . moze poprostu pójde po twoim doswiadczeniu :mrgreen: jakie ty masz? ja coprawda nie będę miała mchów tylko małego heńka eleocharis i może jak znajde Utricularia graminifolie...chociaż to jest miesożerne wiec nie bo mi krewetki zje :D
takie typowe iwagumi.
2 x 18 mam teraz w 54 leitrowym tylko calkiem wysoko nad akwarium i troszke wystaje...
kurcze boje sie tegp 2x24 bo jak bym kupiła za mocne swietlowki to sobie nie poradze. to są t5 czyli one są chudsze chyba tak? to cos zmienia?

w twoim 3 x 8 do 30 l. wychodzi 0,8 w/l u mnie wychodzi 0 , 88 no dobra to calkiem podobnie. czy przy takiej ilosci swiatla niemiałaś wysypu glonów. ogolnie cie podziwiam ze umeisz tak dobrze wszytko zorganizowac w takich małych baniaczkach :) też używasz PG? jakich?
Ostatnio edytowano N 05 lip, 2009 11:35 przez Kaola, łącznie edytowano 2 razy
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez dziki » N 05 lip, 2009 11:38

Witam
Kaola napisał(a):oo dziki nie odchodz mam pytanie!!
Wybacz siostro że uciekłem. W profilu jest mój nr gadu-gadu, zawsze możesz mnie próbować łapać. Moje wiedza akwarystyczna jest bardzo mala nie mniej jednak jeśli będe potrafił w czymś pomóc pomogę.

batman-ka napisał(a):trzeba brać pod uwagę również podłoże,jego rodzaj i nawet kolor
Do tego jeszcze dochodzi wysokość baniaka oraz wysokość roślinek. W chwili obecnej w 200 litrowym baniaku mam palmy, dól roślinek jest bez liści, mam listki tylko w koronach krzaczków. U mnie światło to 0,4 W / l świetlówki 840.

batman-ka napisał(a):Jak dla mnie najlepszą świetlówką jest philips aquarelle,nigdy mnie nie zawiodła ,omijaj osram,i wszystko z napisem cool light 4000
Mam nieco inne doświdczenia, przeważnie używam osram 840, są dość optymalnych parametrów jak dla mnie. Im więcej (K) kelwinów daje świetlówka tym mniej (lm) lumenów uzyskujemy z tej świetlówki. Biorąc pod uwagę"dogmat" mówiący o 0,5W/1l stosując na przykład aquarelle lub 840 dostajemy różne ilości lumenów "natężenia światła", co z kolei ma bezpośredni wpływ na rozwój roślin. Na wielu zagranicznych forach roślinnych polecają stosować od 35 lumenów do 60 lumenów na 1 litr (szkoda że nie dodają czy to litr baniak czy litr wody w baniaku) z czego ilość 50 lumenów na 1 litr wystarcza do bujnego wzrostu roślin.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kaola » N 05 lip, 2009 12:15

akwarium które planuje bedzie mialao praktycznie same roslinki rosnące na dnie poza eleocharisem. belka bedzie troszkę nad akwarium a jednak moc swiatła jest tym mniejsza im wyzej bedzie ta belka postawiona. te swietlowki specjalnie dla roslin sa fioletowawe dzieki temu szybciej idzie fotosynteza tak? tzn zeby tez zielone glony sie nie rozwijały swietlowka musi miec mniej tego czegos co pobudza ta fotosynteze? i jakie to swietlowki maja byc. konkretnie
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » N 05 lip, 2009 20:10

Fioletowa to aquarelle,jak i sylvania grolux (dość ciemna ,mam 2 i kiepski efekt,ale fioletowa),jeżeli będziesz miała małego heńka i trawnik z eleocharis to współczuje,właśnie to miałam ,do tego microsoria i wszystko glon nitkowaty zjadł :-D Ale każdy przypadek jest inny,tak więc trzymam kciuki
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » N 05 lip, 2009 20:48

właściwie teraz też mam małego heńka i żre go sinica ale to jednak co innego. zawsze moge prubować prawda? jednak troche mnie przestraszyłaś tym, że od ASII robią sie glony
dlatego chce zmienic podłoże
niewiem na jakie ale cos wymyśle.zawsze coś wymyśle. chyba, że ułatwisz mi to i powiesz jakie podłoże u ciebie działa i ma sie dobrze :)
wiele osób ma połączenie heńka z eleocharisem :roll: ja też trzymam kciuki. coś tam pewnie jeszcze upchne ale to sie zobaczy. może glosie?... niewiem
w każdym razie jako, że jestem mało ogarnieta na ten temat prosze o pomoc. nielubie jeśli ktoś robi coś za mnie ale jeśli kupie tę belkę bede miala prawie 0,9w/l i chce to jakoś złagodzić. jakie sa slabsze 24 W? tak konkretnie bo naprawde niechce robić czegoś w dziedzinie w ktorej poprostu sie nie znam bo jak zazwyczaj zrobie coś zle i bede żałowac. ewentualnie moge kupić inna belke np tej aquanovy. i bardzi chętnie bym to zrobiła gdyby nie fakt, że nie jestem pewna co do jej wielkości. ceny też nie znam . nie bylo jej ani w linku który podał dziki ani w tym ktory podała batmanka. w żadnym wypadku prosze nie interpretować tego jakbym mówiła z pretensja. bardzo wam dziekuje ze mi pomagacie niewiem co bym bez was zrobiła :)
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez trezor » N 05 lip, 2009 21:14

A ja powiem jeszcze inaczej.
Mam podłoże ASII+ i nie mam problemów z glonami (i od samego początku nie miałem). Ale roślin rzeczywiście mam sporo. W każdym razie myślę, że powinnaś spróbować, skoro już je masz. Na to czy są glony składa się wiele rzeczy i być może u Ciebie też będzie ok.
Co do świetlówek, to nie chcę wywoływać wojny lumenowo-watowej, ale lumen to jednostka jasności, w zakresie barwy widzianej przez ludzkie oko. Więc świetlówka, która jest odpowiednia dla roślin, wcale nie musi być jasna dla oka. Ważne, że daje wystarczająco dużo światła roślinom. Niezależnie od tego, przy belce hagena zawsze możesz odłączyć jedną świetlówkę i mieć 1x24W. Każdy pewnie poleci Ci inne świetlówki, a ja myślę, że spokojnie możesz kupić jakieś niedrogie serii 865 (np philips) i będzie wszystko dobrze rosło, a Ty będziesz miała akwarium bez różowych przebarwień, jakie daje np. aquarelle.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l (130x50x60) - roślinne
63l (60x30x35) - krewetkarium http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1155
25l (40x25x25) - krewetkarium
Avatar użytkownika
trezor
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 08:10
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości