belka oświetleniowa na 60 cm.

Moderator: =Fresz=

belka oświetleniowa na 60 cm.

Postprzez Kaola » Pt 03 lip, 2009 14:47

zapytałam dzisiaj batmanki jakie ma belki nad akwariami. dopiero później sie zorientowałam ze 30 cm to nie 60 co i nic z tego nie zrobie. dlatego mam pytanie. A właściwie 2 pytania...
z belek widze ze najpopularniejsza sprzedawaną jest Hagen. ale jest no ... drogi. Dlatego moze udałoby sie znaleść coś tańszego. ale jeśli juz by sie nie dało bo kupię tego Hagena tylko tak. na 60 cm dobre bedzie tylko 24W lub 2 x 24W. i jest albo za malo albo za duzo. myslicie że 0, 88...W/l to za duzo? :roll: boje sie glonów :mrgreen:
moja lampa jest za ciemna i... mało estetyczna bo zrobiłam ją sama. zła nie jest ale jest za duża troszkę.
Iwagumi mi się marzy :->
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 14:49 przez Kaola, łącznie edytowano 1 raz
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez batman-ka » Pt 03 lip, 2009 20:47

http://www.aqua-nova.pl/index.php?optio ... =2&lang=pl
są różne rozmiary i do tego jednolampowe lub 2 lampowe,belki te są najtańsze,u mnie działają,choć dodatkowy kontakt w belce jest trochę trefny i nie styka dobrze,wystarczy napisać do tego uzytkownika co jest w dziale "opinia sklepów internetowych" a ta Pani pracuje w tej firmie i wysyła każdy rozmiar.
Inne belki to hagen i hailea,hagen najwięcej kosztuje,hailea są w
http://www.zoologiczny24.com.pl/lampy_b ... 1-0--.html
te wyglądają ładnie i się podnoszą co ułatwia czyszczenie akwarium
są jeszcze Atman-y też ładne więc jest w czym wybrać ,kwestia ceny
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » Pt 03 lip, 2009 21:07

Hallo siostro
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem HAGENA 2 x 24W. Nie będę ukrywał że belka jest ślicznie wykonana aczkolwiek pozostawia dużo do życzenia jak za 220 zł minimum jakie trzeba za nią dać. Moja belka nie ma włącznika, małego znanego od dość dawna człowiekowi pstryczka elektryczka co jak się nim robi pstryk to się światło robi w mig.
Foteczka belki nad 2x 45 l baniakami.

Możesz nabyć takie belki jak ma Batman-ka ale na 60 cm długości. Mają takie w ofercie ludki z Aqua Nova na świetlówki T5 one chyba nawet są, ale nie wystawiają ich na allegro tylko bezpośrednio do nabycia u nich. Tyle że to nadal plastik fantastik jest niestety.

Link do pliku pdf z oferta aqua nova

Jest dość fajna belka IKOLA ale z opisu wynika że pasuje do wymiaru 54 cm, znajoma nabyła taką lampeczkę, będę musiał się dowiedzieć czegoś więcej na temat samej belki, może jakieś zdjęcia dostanę to załączę.

Jest to tylko kwestia jakie koszty możesz/chcesz ponieść na zakup belki. Śliczne i bardzo praktyczne belki produkuje HAILEA ale są stosownie droższe od HAGENA. Do obejrzenia na stronach mcten.pl
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez batman-ka » Pt 03 lip, 2009 21:30

http://www.allegro.pl/item676057816_bel ... l_300.html
tu jest link do tej belki małej ,ale na aukcji widać ,że mają inne też wystarczy napisać i chyba nawet się podnoszą,jedno muszę przyznać,jak na ten plastik fantastik moja dobrze wygląda a zazwyczaj najmniejsze belki wyglądają najgorzej,oprócz mojej Boyu ,której niestety nie ma na rynku :p
Inna rzecz to fakt,że belki mają już świetlówki co za tą cenę to rzadkość,zazwyczaj są bez,tu trzeba zwrócić uwagę,w mojej belce była świetlówka i świeci super choć to tylko 9W wszystko rośnie i nie jest to 4000 a 10 000 więc nie szajs
W większych belkach jest 1 niebieska i jedna biała ,trzeba się dowiedzieć jakie to temperatury barwowe,ale jak na świetlówki china są spoko
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 21:33 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » Pt 03 lip, 2009 22:08

właśnie jedyna belka do której mam dezpośredni dostęp to hagena. własnie myslalam o tej która ty masz. u mnie kosztuje 280zl... myśle, że bym przeżyła bez pstryczka :D
mam do dyspozycji 200 funtów z czego 450zl wydaje na filtr RO (chyba, że znacie jakies tańsze . te aquamedic są zle?) jakies 70zl na roślinki (musze tamte wywalic bo niechce stułbi po retarcie) 38 zł szkło (moje jest strasznie zjechane) . wychodzi ze mam ok 442 zl. na lampe ale niechce wszytkiego wydawać. boli mnie serce jak myśle o tych wydatkach ;( :mrgreen:

co do tej belki aqua novy. sprzedają 54,6 cm. tylko to długosc samej belki czy belki z nóżkami. bo jeśli z nóżkami to da sie je tak chamsko rozciągnąć? :))
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 22:15 przez Kaola, łącznie edytowano 1 raz
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez trezor » Pt 03 lip, 2009 22:31

Musisz jeszcze pamiętać, że belki są zwykle sprzedawane bez świetlówek, więc musisz jeszcze policzyć kilkadziesiąt złotych na świetlówki.

BTW. Też mam hagena i uważam, że to bardzo dobra belka. Jeśli stosuje się włącznik czasowy, to pstryczek jest zbędny.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l (130x50x60) - roślinne
63l (60x30x35) - krewetkarium http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1155
25l (40x25x25) - krewetkarium
Avatar użytkownika
trezor
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 08:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » Pt 03 lip, 2009 22:33

Drogie to RO jakieś. Ja swojego dziwno twora do spozywczych zastosowań zakupiłem za 305 PLN na allegro. To moje coś ma 3 filtry, membrane, dodatki do efektu i 5 litrowy baniak na lapanie wody. Mnie belka kosztowala 306 zł wraz z "kosmicznymi" świetlówkami, nie wiem co one niby maja robic ale kawy nie parzą i nie masują obolałych pleców. Ten HAGEN jest fajny ponieważ da się go spokojnie nałozyc na 100 cm baniak, co prawda nie doswietla bokow no ale o to nikt nie pytał :D

trezor napisał(a):BTW. Też mam hagena i uważam, że to bardzo dobra belka. Jeśli stosuje się włącznik czasowy, to pstryczek jest zbędny.
Byc może nie mniej jednak jest to lekkie niedopatrzenie ze strony producenta.
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 22:36 przez dziki, łącznie edytowano 2 razy
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kaola » Pt 03 lip, 2009 22:37

dlaczego kosmicznymi świetlówkami? :D a tak odchodząc od tematu jak sie tego RO wogole używa ? niemam zielonego pojęcia.przerazil mnie ten baniak do łapania. O CO CHODZII?!
a wyłącznik mam wiec no problem. i tak cena mnie troche zabija ale... cuż trzeba zamienic moja lampe bo na niej hoduje tylko glony...
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez trezor » Pt 03 lip, 2009 22:41

Lampę kup, bo estetyka akwarium, to ważna spraw, ale winą za glony bym jej tak jednoznacznie nie oskarżał.
Co do filtra RO, to musisz podłączyć go do źródła zimnej wody, a jego wyjście, składające się z dwóch rurek, jedno do ścieków, a drugie do naczynia na czystą wodę do akwarium.
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l (130x50x60) - roślinne
63l (60x30x35) - krewetkarium http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1155
25l (40x25x25) - krewetkarium
Avatar użytkownika
trezor
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 08:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » Pt 03 lip, 2009 22:47

aha... ok powiedzmy ze zrozumiałam... a co do glonow. robię co mogę i wiem ze zielenice sa od PGC musze powalczyc z proporcjami. ale te brązowe badziewie to niewiem skąd. a sinice to inna sprawa z nimi jest trudno przewidziec kiedy wysypią...

a co do filtru tak jak go podłączę to potem z tej drugiej rurki jak z kranu leje sobie ile chce i zakręcam? jeśli chodzi o mnie to naprawde troche techniki i Ola sie gubi :D
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez dziki » Pt 03 lip, 2009 22:49

Kaola napisał(a):dlaczego kosmicznymi świetlówkami?
a bo się dałem skusić jak jakaś ciemna masa na sylvane i cos tam jeszcze, jedna swieci na zimno biało a druga na fioletowo, zawsze używałem świetlówek 840 a jaesli miałem ich więcej niż 2 to mieszałem 840 i 865.
Kaola napisał(a):a tak odchodząc od tematu jak sie tego RO wogole używa ? niemam zielonego pojęcia.przerazil mnie ten baniak do łapania. O CO CHODZII?!

Już w telegraficznym skrócie wyjaśniam. Batman nabył i prezentuje gdzieś na forum swoje akwarystyczne RO, ma to kilka "plastikowych jajek" w których jest schowane wszystko co krewetki lubią najbardziej, czyli filtr o jakiejs tam grubości oczek, filtr z weglem, membrane. Batman żeby wymienić wodę w baniakach musi nałapać wody z filtra do jakiegoś wiaderka.
Jestem nieco bardziej leniwy i nabyłem filtr RO do zastosowań domowych/spożywczych, mam podobnie jak Batman troche plastiku z filtrami, są one inaczej montowane, nieco większe gabarytowo, nie wiem czy przez to ze sa wieksze są lepsze/wydajniejsze, nie mam pojecia. W każdym razie do całości dostałem jeszcze 10 litrowy baniak do którego cały czas zbiera się woda i jest gotowa do uzycia kiedy tylko odkrecisz zaworek wylewki. Jak dla mnie bardzo pomysłowa rzecz ale zajmuje miejsca tyle co średniej wielkości widerko.

Tu link http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1067 moze on coś wyjasni
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 22:52 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez trezor » Pt 03 lip, 2009 22:50

Tak. Lejesz ile chcesz i zakręcasz. Tylko lejesz dużo wolniej niż z kranu.
Myślę, że żeby zamontować filtr Ola będzie musiała poprosić jakiegoś osobnika płci przeciwnej. ;-)
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l (130x50x60) - roślinne
63l (60x30x35) - krewetkarium http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1155
25l (40x25x25) - krewetkarium
Avatar użytkownika
trezor
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 08:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » Pt 03 lip, 2009 23:00

tak to bardzo dobry pomysl. czytam te instrukcje wasze uzycia tego filtra tylko sie wykrzywiam. totalnie sie na tym nie znam niemam wyjscia musze sie poznac tylko potrzebuje pomocy. łatwo łapie jak mam wszysstko pokazane .na wyobraźnie jest trudniej... :roll:
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Postprzez dziki » Pt 03 lip, 2009 23:07

Pokaż nam swój filtr, będziemy teoretycznie w stanie bardziej służyć pomocą.

Ten co to go uzywam wyglada tak http://photos03.allegroimg.pl/photos/or ... /671019308
Ostatnio edytowano Pt 03 lip, 2009 23:10 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kaola » So 04 lip, 2009 14:49

giga jest. może tak jeśli znajde juz jakiś odpowiedni cenowo i jakościowo to dam znać. no chyba , że w tym tez byście pomogli bo nieznam sie na tych firmach. możliwe ze sobie poradze. nie potrzebny mi duzy poniewaz mam nieduzego akwarium i zmieniam wode raz w tygodniu (pewnie cześciej tylko mowie ze raz w tygodniu bo nie licze). nie mam własnego mieszkania(w moim wieku to logiczne). mieszkam z rodzicami i miejsce przez to jest troche ograniczone :) niemoge zająć calej szafki w łazience filtrem... :roll: musiałabym się bardzo targować :D
Ostatnio edytowano So 04 lip, 2009 14:50 przez Kaola, łącznie edytowano 1 raz
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Następna strona

Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości