AQUAEL Deco Light 9-11W

Moderator: =Fresz=

Postprzez SUHY » Pn 19 mar, 2012 21:33

jedyna zaleta takich wymian to to ze mamy ciągle jasno świecącą lampkę , bo po roku świetlówka potrafi znacznie słabiej świecić .

agafoo napisał(a):defacto odbywa sie od reki w ich siedzibie
a jak to się odbywa ,dostajesz nową , kupiłaś przez net czy u nich ?
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez batman-ka » Pn 19 mar, 2012 22:00

To ja może opowiem jak to wygląda,bo ostatnio rozmawiałam z aquaelem główną siedzibą właśnie w tej sprawie:
wymiana lampki wadliwej :
-wysyłasz bezpośrednio do aquaela (wcześniej prosząc mailem o nr kuriera i wysyłasz na ich koszt) po czym aquael wymienia świetlówkę na nową i odsyła

-można na podstawie gwarancji wymienić na taką samą świetlówkę od ręki jeżeli jest na stanie w sklepie stacjonarnym aquael zoo ,niezależnie od tego gdzie była kupiona

np.kupiłam przez allegro,okazała się krzywa i nie chcąc tracić czasu na wysyłki i pieniędzy na znaczek wybieram to rozwiązanie

-dla mieszkańców wrocławia polecam jeszcze jedno miejsce wymiany,jest to aquaszut na opolskiej,w serwisie mają cały magazyn lampek i jest to grupa aquael i nie ma problemu z wymianą
(można tam również kupić wszystko do aquaszuta i aqaela za niską cenę ;-) )

a teraz o wadliwości nowych produktów:
ostanio wyszły lampki plant 8000 i marine 10 000 ,w obu sklepach/serwisie 99% lamp była wadliwa
plant mają świetlówkę krzywą w dół i wystaje poza obudowę świecąc po oczach
a marine ma świetlówkę krzywą w górę i nie wiem czy nie grzeje to obudowy albo nie wpływa na długość pracy przez przegrzanie
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kloner11 » Pn 19 mar, 2012 22:13

agafoo, czy w takim wypadku należy się do nich zgłosić osobiście? Taka opcja by mi była bardzo na rękę.
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agafoo » Wt 20 mar, 2012 07:29

SUHY napisał(a):a jak to się odbywa ,dostajesz nową , kupiłaś przez net czy u nich ?


jade do nich z lampka i paragonem i wymiana nastepuje z reki do reki.. ja jezdze w warszawie do ich swerisu bezposrednio

kloner11 napisał(a):agafoo, czy w takim wypadku należy się do nich zgłosić osobiście? Taka opcja by mi była bardzo na rękę.


tak - ja wlasnie tak robię
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rastuch » Wt 20 mar, 2012 07:52

Jako pracownik aqua-el chce poinformowac ze te lampki sa tak wadliwe z powodu calej elektryki zawartej w module. Podlaczcie sobie te moduly do listw przepieciowych i przestana sie przepalac. Ja mam u siebie w 30l shrimp secie ecolight duo 6500k i 8000k i dziala bez zarzutu
Rastuch
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 23:18

Postprzez batman-ka » Wt 20 mar, 2012 10:23

Rastuch napisał(a):Jako pracownik aqua-el chce poinformowac ze te lampki sa tak wadliwe z powodu calej elektryki zawartej w module. Podlaczcie sobie te moduly do listw przepieciowych i przestana sie przepalac. Ja mam u siebie w 30l shrimp secie ecolight duo 6500k i 8000k i dziala bez zarzutu


ja mam i miałam od początku wszystkie podłączone do listw przepięciowych i nie ma to najmniejszego znaczenia bo i tak się palą ,tzn te co zostały wymienione już się nie spaliły,ta nowa jeszcze nie padła ale podobno kolorowe już nie są tak wadliwe jak poprzednie ,ale za to krzywe co jest chyba gorsze ,ale aquael stracił bardzo na jakości ,o wadach poszczególnych produktów mogłabym pisać bez końca bo co wychodzi to jadę to obejrzeć ,tak jak filtr modułowy ,który już w sklepie miał wadę i odpalenie groziło zalaniem podłogi :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bard » Wt 20 mar, 2012 11:01

Jak nigdy nie miałem żadnych kłopotów z aquaelowymi produktami to z tymi lampkami to jakaś tragedia, kupiłem 6, 5 się przepalilo w 2 miesiace (wszystko mam pod listwami przepięciowymi, nawet filtry) odesłałem do warszawy, wróciły 4, z czego 1 uszkodzona mechanicznie (nieszczelna świetlówka i się z niej ulotniła zawartość?) więc miałem juz z 6, tylko 4.
NÓWKA (warto dodać że wymienili tylko świetlówkę, bo obudowa plastikowa i sam przewód był TEN SAM, bo miał ślad zagięcia w tym samym miejscu gdzie mi wchodzi za akwarium) sztuk 1 przepaliła się nazajutrz, kolejna po miesiacu, wiec z 6 mam 2 :D
DZIEKUJE aquael :D pier**** kombinowanie na tym CZYMŚ :D
Polecam wszystkim przejść się do Practikera czy gdzieś, cały panel gotowy pod 20W świetlówkę T4 kosztuje tam 50zł, z śweietlówka, przewodem i wszystkim co potrzeba (idealnie pasuja do całosciowego montażu pod pokrywami)
Ostatnio edytowano Wt 20 mar, 2012 11:04 przez Bard, łącznie edytowano 1 raz
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kloner11 » Wt 20 mar, 2012 14:56

agafoo, a możesz mi napisać gdzie dokładnie znajduje się ich siedziba? Al. Krakowska 61 <- czy to ten adres?
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agafoo » Wt 20 mar, 2012 17:58

Rastuch napisał(a):Podlaczcie sobie te moduly do listw przepieciowych i przestana sie przepalac.


u mnie cala elektryka od akwarii jest podlaczona do list antyprzepieciowych i to nie takich z tesco czy auchan za 10-15zł.. wiec nie wiem czy to tutaj jest problem.. ostatnio tez dostalam krzywa sztuke wystajaca ponad obudowe:/ ale wybieram sie w weekend do sklepu na krakowskiej zeby to wymienic

kloner11 napisał(a):agafoo, a możesz mi napisać gdzie dokładnie znajduje się ich siedziba? Al. Krakowska 61 <- czy to ten adres?


oczywiscie. do tej pory jezdzilam na ul. Krasnowolska 50.. teraz sprobuje w sklepie firmowym
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ogrodek » Cz 22 mar, 2012 22:42

ja juz spalilem 4 lampki ale i 4 mi wymienili bez problemu wiec puki beda wymieniac to oczywiscie warto bedzie brac ten produkt... podobno naprawili te stateczniki i juz maja sie nie przepalac :-) takie info ze sklepu dostalem
Avatar użytkownika
ogrodek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pt 22 lip, 2011 21:47

Postprzez Bard » Pt 23 mar, 2012 01:24

ogrodek napisał(a):ja juz spalilem 4 lampki ale i 4 mi wymienili bez problemu wiec puki beda wymieniac to oczywiscie warto bedzie brac ten produkt... podobno naprawili te stateczniki i juz maja sie nie przepalac :-) takie info ze sklepu dostalem


A mi szef obiecał podwyżkę :D :roll:
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez agafoo » Pt 23 mar, 2012 13:48

informacyjnie:

faktycznie w sklepach ich firmowych tez wymieniają przepalone swietlowki - niezbyt chętnie ale jednak:) wczoraj wymienialam na Krakowskiej w WWa
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kudzyslaw » So 18 sie, 2012 22:09

Ktoś ma jakieś świeże informacje na temat tego oświetlenia? Warto brać?
Czy w dalszym ciągu przepalają się 'błyskawicznie' ?
Kudzyslaw
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): So 21 lip, 2012 02:16

Postprzez Bogdan47 » N 19 sie, 2012 08:07

WITAM.Faktycznie taka firma a produkuje taki złom i wcale nie myślą tego zmieniać, bo jak to tłumaczyć skoro dalej się palą ja mam 2 szt i 3 razy w ciągu roku się przepaliły dobrze że w sklepie z paragonem wymieniają
Bogdan47
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 19 cze, 2012 11:46

Postprzez radmac » N 19 sie, 2012 16:05

Bogdan47 napisał(a):WITAM.Faktycznie taka firma a produkuje taki złom i wcale nie myślą tego zmieniać, bo jak to tłumaczyć skoro dalej się palą ja mam 2 szt i 3 razy w ciągu roku się przepaliły dobrze że w sklepie z paragonem wymieniają


tylko widzisz, z drugiej strony, kupiłem duo-boy Aquatic Nature. Naprawdę fajny sprzęt, ale dwa tygodnie przed końcem gwarancji poszła żarówka. Podpytałem w Akwarystyczny24 (bo tam kupione) i okazuje się, że importer nie udziela gwarancji na żarówkę. I trza sobie kupić nową.
Aquael, jest jaki jest, ale przynajmniej wymienia żarówki na gwarancji.
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości