jaki ściemniacz do statecznika elektronicznego?

Moderator: =Fresz=

jaki ściemniacz do statecznika elektronicznego?

Postprzez kubabuba » Pt 27 kwi, 2012 05:58

Czy ktoś z Was wie jaki i jak podłączyć ściemniacz do statecznika elektronicznego?
Poniżej symbol statecznika:

TRIDONIC ATCO
PCA 1/54 T5 ECO lp
ART NR 22 089 461
DIGITAL DIMMABLE BALLAST 1%-100% DSI SWITCHDIM
LAMP 1X54W
220-240V 50/60 Hz
0,28-0,25A

Dzięki serdeczne za ew. porady
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SUHY » Pt 27 kwi, 2012 06:32

ten statecznik posiada funkcję ściemniania ,ściemniacz nie jest potrzebny .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez kubabuba » Pt 27 kwi, 2012 08:21

SUHY napisał(a):ten statecznik posiada funkcję ściemniania ,ściemniacz nie jest potrzebny .

Zgadza się że ma,bo jeżeli by to był typowy zwykły statecznik ,to nawet ze ściemniaczem by nie działał ,ale musisz czymś sterować ,przecież nie ma na stateczniku pokrętła którym zmieniasz natężenie światła .
Wiem że można podłączyć zwykły przełącznik ew . dzwonkowy i tym regulować ,ale z tego co wyczytałem ,to nie działa on w sposób ciągły ,tylko trzeba klikać wiele razy aby natężenie się zmieniło. Mnie zależy na takim rozwiązaniu jaki jest stosowany w np. w systemach halogenowych, czyli chyba na potencjometrze.
Nie znam się za bardzo na tym ,więc stąd moje pytanie. Mam nadzieję ,że znajdzie się osoba na Forum ,która obeznana jest w temacie i pomoże w tej sprawie.
Ostatnio edytowano Pt 27 kwi, 2012 08:26 przez kubabuba, łącznie edytowano 1 raz
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SUHY » Pt 27 kwi, 2012 11:17

funkcje ściemniania realizuje sam statecznik , podłączenie doń ściemniacza nic nie zmieni nie będzie działało .
realizacja ściemniania zależy od budowy w/w . albo klikając włącznikiem albo przez podawanie napięcia od 1 do 10 V lub szyną danych .
musisz ściągnąć opis tego co posiadasz i zobaczyć .
przeważnie na obudowie jest opis jeśli brak pinów do sterowania to masz tylko klikanie
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości