Ile W w 54l?

Moderator: =Fresz=

Re: Ile W w 54l?

Postprzez Tasior » Śr 27 lut, 2013 12:57

Kaledon napisał(a):- przy dobrym doborze kaskady jest dużo miejsca na złoże filtracyjne


Właśnie zawsze się nad tym zastanawiam. Bo wszyscy przeciwnicy kaskad twierdzą, że są w kaskadach małe złoża filtracyjne.
Jak dobierzesz odpowiednią kaskadę to można ją zaopatrzyć w taki prefiltr (gąbkę) jak głowice w akwa który przecież dodatkowo jest też złożem filtracyjnym. No i w postaci bonusu poza nim masz jeszcze złoża w kaskadzie...
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Ile W w 54l?

Postprzez =Fresz= » Śr 27 lut, 2013 13:10

Biorąc pod uwagę potencjalnego Kowalskiego z jednym zbiornikiem bo o takim tu mowa i nie bierzemy pod uwagę kosztów eksploatacji.

Duża gąbka z głowicą w krewetkarium

Zalety :
- kontrola sprawności filtra (regulacja przepływu)
- bardzo duża powierzchnia filtracyjna (miejsce osiedlenia bakterii) wkłady z kaskady potrafią zmieniać parametry co jest nie wskazane.
- nie zostawiasz syfu w akwarium jak już musisz wyczyścić
- super cicha praca
- dodatkowa opcja deszczownica (jeszcze lepsze natlenienie wody)
- możliwość wyregulowania obiegu wody w akwarium (kaskada "wali" tylko w jednym kierunku)

Jak każdy typ filtra ma też swoje wady:
- zajmuje miejsce


Moderatorów proszę o wydzielenie nowego tematu odnośnie wyboru filtra do krewetkarium.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile W w 54l?

Postprzez Azmadan » Śr 27 lut, 2013 13:13

Kaledon napisał(a):- w przypadku konieczności wymiana prefiltra i/lub złoża nie wymaga restartu zbiornika (zrób to przy hamburgu).


W hamburgu nie musisz nic wymieniać :-P
czyścisz = odmulasz gąbkę co 1-2 lata :-P
a jak chcesz jeszcze jakieś media filtracyjne... to w woreczku siatkowym... jakieś można dać... i możesz sobie je wyciągać...
Azmadan
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): Śr 12 gru, 2012 14:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ile W w 54l?

Postprzez spining133 » Śr 27 lut, 2013 13:15

Miejsce zajmowane przez gąbkę to nie wada to pastwisko .
spining133
 

Re: Ile W w 54l?

Postprzez =Fresz= » Śr 27 lut, 2013 13:19

Starałem się doszukać wady :-P innym może przeszkadzać to że roślinek nie może sobie nasadzić co jest oczywiście też sprzeczne z hodowlą krewetek :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile W w 54l?

Postprzez Kaledon » Śr 27 lut, 2013 13:28

Tasior napisał(a):Właśnie zawsze się nad tym zastanawiam. Bo wszyscy przeciwnicy kaskad twierdzą, że są w kaskadach małe złoża filtracyjne.


Jest dokładnie tak jak piszesz. Problem może leżeć w tym, że większość myśli
Kakskada = tani chińczyk
Choć i z tymi chińczykami bywa różnie. HBL kupiłem 2 razy- pierwszy i ostatni za to z produktu mignon (AZOO) jestem bardzo zadowolony. Hagena mam 2 kaskady i jedna jest rewelacyjna a druga to kupa złomu (choć dość mocna jest)

=Fresz= napisał(a):Zalety :
- kontrola sprawności filtra (regulacja przepływu)
- bardzo duża powierzchnia filtracyjna (miejsce osiedlenia bakterii) wkłady z kaskady potrafią zmieniać parametry co jest nie wskazane.
- nie zostawiasz syfu w akwarium jak już musisz wyczyścić
- super cicha praca
- dodatkowa opcja deszczownica (jeszcze lepsze natlenienie wody)
- możliwość wyregulowania obiegu wody w akwarium (kaskada "wali" tylko w jednym kierunku)

Jak każdy typ filtra ma też swoje wady:
- zajmuje miejsce


Każda kaskada porządna też ma regulację przepływy, bardzo dużą powierzchnię wkładów + prefiltr, super cicha praca też jest. Co do wkładów- to się zgadza że można trafić na badziew podnoszący parametry. Co do czystej wymiany to wiele razy próbowałem wytachać gąbkę z akwa nie robiąc syfu- zawsze zleci do akwarium, nawet jak starałem się złapać ją w jakiś pojemnik. Deszczownica i regulacja jest plusem (choć nie każda głowica ma taką regulację ;-) )

Azmadan napisał(a):
Kaledon napisał(a):- w przypadku konieczności wymiana prefiltra i/lub złoża nie wymaga restartu zbiornika (zrób to przy hamburgu).


W hamburgu nie musisz nic wymieniać :-P
czyścisz = odmulasz gąbkę co 1-2 lata :-P
a jak chcesz jeszcze jakieś media filtracyjne... to w woreczku siatkowym... jakieś można dać... i możesz sobie je wyciągać...


Zmienisz zdanie czy trzeba wymieniać jak Ci gąbka obrośnie krasnalami czy innym dziadostwem ;-)

spining133 napisał(a):Miejsce zajmowane przez gąbkę to nie wada to pastwisko .

Nie dla każdego . Niektórych razi termometr na zdjęciach czy nie schowana grzałka :-D

=Fresz= napisał(a):Starałem się doszukać wady :-P innym może przeszkadzać to że roślinek nie może sobie nasadzić co jest oczywiście też sprzeczne z hodowlą krewetek :-P


To czemu masz rośliny w akwariach?? A rozumiem- mech to nie roślina :shock:
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Ile W w 54l?

Postprzez jabluszko520 » Śr 27 lut, 2013 13:31

=Fresz= napisał(a):Starałem się doszukać wady :-P innym może przeszkadzać to że roślinek nie może sobie nasadzić co jest oczywiście też sprzeczne z hodowlą krewetek :-P



:lol:
przesada
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: Ile W w 54l?

Postprzez =Fresz= » Śr 27 lut, 2013 13:37

To czemu masz rośliny w akwariach?? A rozumiem- mech to nie roślina


Źle określiłem ale może być że mech to nawet zwierze :mrgreen: mchów niestety nie sadzę :-P a napisałem nasadzić roślin i w tym miejscu przeszkadza filtr wewnętrzny. Cały czas biorę pod uwagę potencjalnego Kowalskiego. Ale tak jak zauważyła jabłuszko nieudana przesada hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości