belka do 33l krewetkarium

Moderator: =Fresz=

Re: belka do 33l krewetkarium

Postprzez Lukkey » N 24 lut, 2013 17:23

Lampki z tego co się orientuję możesz łatwo i szybko wymienić na nowe (jeśli są na gwarancji). Co do belki to jedną świetlówkę kup 6500 a drugą Philips Aquarelle :-)
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: belka do 33l krewetkarium

Postprzez KrzysztofOt » N 24 lut, 2013 17:55

Ja tam mam takie świetlówki w dwuch zbiornikach i nie nażekam mchy też nie wszystko ładnie rośnie.
KrzysztofOt
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 217
Dołączył(a): Pn 10 sty, 2011 21:16
Lokalizacja: Drzycim

Re: belka do 33l krewetkarium

Postprzez batman-ka » Wt 26 lut, 2013 14:31

ja bym olała belkę 2x8 bo szkoda kasy,jak już 3x8 wtedy coś będzie swiecić bo tak to słabizna ,miałam już taką opcję i doświetlałam lampą kanlux
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: belka do 33l krewetkarium

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 01 mar, 2013 07:24

Ja mam taką belkę w jednej kostce (30l 40x25x30 OW) i rośliny nieukorzeniające się (mchy, subwasser, mikrozoria) dają radę, w końcu to nie są bardzo światłolubne gatunki. Natomiast w pozostałych dwóch kostkach (37l 35x35x30 OW) mam wspomnianą przez Gosię 3x8W T5 kupioną na e-bayu. Świetlówki jakie w nich standardowo instalują, kiepskie chinole o temp. 10000K, wymieniam na 1) Philips Master TL5 840 (4000K), 2) Sylvania Grolux (8.500K), 3) Polamp 865 (6500K) oraz 4) Hagen Sun-Glo (4000K) w różnych konfiguracjach.
Co do lampek Deco Light to uważam je za szajs :-x jak można oferować w handlu coś co jest kompletnym bublem? :shock: o ile te z pierwszych serii wytrzymywały ok roku, to te ostatnie to zwyczajne gówno - mnie po zakupie kilku modułów 2 przepaliły się niemal od razu po włączeniu! Szkoda nerwów i kasy! Ci co mnie znają, wiedzą, że za biedny jestem na tani szajs i ja nigdy nikomu jej nie polecę. A argument, że jest tania i można wymieniać do woli zupełnie do mnie nie przemawia. Sprzęt ma działać, a ja mam się cieszyć jego bezawaryjnym użytkowaniem, a nie biegać po serwisach czy broń Boże, wysyłać kurierami! Nie mam na to czasu i ochoty.
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: belka do 33l krewetkarium

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 01 mar, 2013 09:11

Ja przy starcie zaczynam świecić od 6 godzin dziennie i "dokładam" godzinę co tydzień, aż dojdę do 10 godzin. Dodam, iż zaczynam od razu pełną mocą belki (zarówno przy zwykłych belkach, jak i przy belkach, które maja możliwość włączania także pojedynczych świetlówek) i dotychczas ta metoda mnie nie zawiodła czy to w roślinnych czy w krewetkariach.
Musisz mieć obudowę? Czy to z powodu nadmiernego parowania? Przy tym litrażu to chyba nie jest problem (co innego bańki po kilkaset litrów)? Te belki to jednak nad otwartym, ewentualnie przykrytym jakąś szybką odpowiednio dociętą. Może (jeśli musisz mieć obudowę), zrób jakąś pokrywę DIY z PCV na przykład albo innego materiału. W handlu masz wszystko co potrzebne jak oprawki bryzgoszczelne, kable, stateczniki, uchwyty - wystarczy odrobina własnej inwencji i stworzysz funkcjonalną pokrywę, no i będziesz mieć satysfakcję samodzielnie wykonanego sprzętu ;-) .
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości