Aquael Glossy leddy

Moderator: =Fresz=

Aquael Glossy leddy

Postprzez Mateusz.A » Cz 18 gru, 2014 14:55

Hej
Tak jak już wspominałem w swoim wątku o krewetkariach, dokupiłem niezłe światełko a konkretnie Aquael Glossy leddy Plant 120. Proszę bardzo etykietkę:
Obrazek

Zanim dałem się namówić na ledy nie wierzyłem w moc tego typu oświetlenia. Powiem szczerze, mile zaskoczyły mnie te ledy ;). Ale przejdźmy do szczegółów.
4 paski ledów każdy po 6 Watów. Podobno bardzo długi czas życia lampek. Łatwe mocowanie na krańcach, wszystkie transformatorki schowane wewnątrz belki. A prezentuje się to tak:
Obrazek

I pojedynczy pasek. Zdjęcie podkręcone na 1/800s, 100 ISO, 13f
Obrazek


Belka jest zamontowana nad czterema akwariami ale test oświetlenie wykonałem na jednym. W pozostałych ten sam efekt. Zdjęcia robione na tych samych parametrach w aparacie.

2 x 54W belki o barwie białej 10 000K
Obrazek

Teraz Glossy leddy (przypominam, że to tylko 24W):
Obrazek


Razem
Obrazek
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aquael Glossy leddy

Postprzez kaboom » So 20 gru, 2014 22:21

Fajnie, mam baniak Glossy 80 ale jeszcze w kartonie :) bo czekam na szafkę, jak tylko Aquael dostarczy to postaram się odpalić i może dorzucę jakies fotki, lampki fajnie świecą to chyba te same moduły co w ich nowych kostkach Shrimp Set Smartach. Dziś odpaliłem 240 l brutto na 22 diodach 1W i z butów mnie wyrwało ile to daje światła, ponieważ będzie to dla palet to musze się zastanowić czy nie odjąć kilku diod :)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Aquael Glossy leddy

Postprzez SUHY » N 21 gru, 2014 10:30

Sąsiad ma leddy smart 6 W , i zastanawiamy sie jak to jest że ma 6 W a świeci dużo gorzej niż 5W samoróbka z 1W led .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Aquael Glossy leddy

Postprzez Dakota » N 21 gru, 2014 10:33

Bo Power Led daje więcej światła (w lm).
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Aquael Glossy leddy

Postprzez kaboom » N 21 gru, 2014 19:38

SUHY napisał(a):Sąsiad ma leddy smart 6 W , i zastanawiamy sie jak to jest że ma 6 W a świeci dużo gorzej niż 5W samoróbka z 1W led .

Ale za to lepiej wygląda :) Nie ma co porównywać modułów do diód 1W. I tak te AquaElowskie lampki są naprawdę niezłe, muszę je przetestować na roślinach.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości