Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Moderator: =Fresz=

Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez under » So 14 lut, 2015 17:15

Nadszedł czas aby zakupić oświetlenie do kostki 40x40x40. Rośliny mchy podłoże benibachi normal fulvic. Dojdzie pewnie jeszcze kilka roślin ale jeszcze nie wiem jakie:)
Zależy mi na tym aby lampka była energooszczęda (zaczynam kupować wszystko eko, gdyż rachunki za stare sprzęty mnie zjadają) najlepiej ledowa i aby miała fajny design. Myślałem o aquel leddy smart ale nie wiem czy lepsza wersja sunny czy plant? Najbardziej podoba mi się Azoo Flexi Mini ale nie dam za nią tyle kasy. Myślę, że cena max to 150zł.
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez Inc0gnit0 » So 14 lut, 2015 17:35

AQUAEL smart ledy wyglada i świeci fajnie na twoje akwariumo to chyba 2szt by trzeba ofc zalezy od zielska jakie tam wsadzisz
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez SUHY » So 14 lut, 2015 23:22

Żadne oświetlenie ECO nie obniży kosztów w domu bo to tylko ułamek odbiorników prądu .
Oświetlenie akwariów to 13 pln miesięcznie po zamontowaniu LED zeszło do 5 pln . ECO jest trendy , ale nie tanie .
ps: jedno poszalenie wozem sobie odpuszczę i mam kase na 10 lat na światło w bańkach .
A właśnie dziś wywaliłem 12 energo oszczędnych kompaktów które miały działać 10 lat a wyszło półtorej roku Q/M .(philips)
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez Dakota » N 15 lut, 2015 09:29

Ale under pisze, że kupuje wszystko energooszczędne, więc podejrzewam, że nie chodzi tylko o akwarium.
Taka ciekawostka - kilka lat temu wymieniliśmy wszystkie żarówki na eko, które pobierają przynajmniej o połowę energii mniej, w międzyczasie była kupiona nowa pralka i lodówka (wszystko ekologiczne). I co? Wcale nie płacimy mniej za prąd, bo co zaoszczędzimy na eko, to dostawca energii sobie okryje podnosząc stawkę za prąd. Tak samo z ogrzewaniem - prawie w ogóle nie grzejemy a płacimy tyle, co kiedy się grzało, bo były sroższe zimy.

Z tym eko to pic na wodę, nikt nam nie da zaoszczędzić.

A wracając do tematu (wybaczcie mały off-top) - też bym poleciła Leddy Smart, zgrabne lampki w cenie ok. 70zł/szt., z 2-letnią gwarancją, jakby jedna to było za mało to kupujesz drugą i mieścisz się w tych 150zł.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez Mosur » N 15 lut, 2015 13:03

Też polecam lampkę aquaela :-) .
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez under » N 15 lut, 2015 13:29

W każdym razie stałem się maniakiem eco :) Wprowadziłem się do starej kawalerki, w której na początku miałem starą pralkę, lodówkę wszędzie żarówki 100W i sukcesywnie remontując wymieniam w miarę możliwości wszystkie sprzęty na nowsze i eco. Początkowo rachunki za prąd miałem po 230zł a po wymienia sprzętów na eco zbiłem do 60-70zł na 2 miesiące. Więc myślę, że całkiem nieźle :) Wiadomo, że dostawca prądu sobie podniesie ceny ale zostając przy starym sprzęcie wskoczyłbym pewnie na 300zł. Dlatego myślę, że moda na eco jest całkiem spoko.
Kończąc offtop znalazłem jeszcze coś takiego
http://allegro.pl/belka-beamswork-power ... 90968.html" target="_blank
Ale ten aquel jest chyba bardziej designerski, pytanie jeszcze czy wybrać sunny czy plant? Które światło będzie lepsze dla mchów i krewetek?
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Jaka energooszczędna lampa dla krewetek?

Postprzez Inc0gnit0 » N 15 lut, 2015 13:47

Ja bym dla mchów brał sunny , plant daje lekko rózowawe światło, a przynajmniej takie mam odczucie, i przez to przekłamuje kolory. OFC i mchom i krewetkom jest to obojetne które wybierzesz.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości