Pytanko.

Moderator: =Fresz=

Pytanko.

Postprzez Toma93 » Cz 18 cze, 2015 09:52

Witam. Mam okazje kupić taką oto belkę oświetleniową klik i chciałbym się dowiedzieć czy jak założę na akwarium tą belkę to czy nie będzie za bardzo razić w oczy jak np będzie się siedzieć obok akwarium? Teraz mam pokrywę zwykłą z świetlówkami T8 2x15W akwarium 60x30x40 profil, w akwarium jak narazie microsorium, cryptocoryne, ludwigia (planuje usunąć bo trochę nie pasuje raczej tutaj), moczarka kanadyjska i mchy. Docelowo chce zostawic microsorium, z krypcia i moczarka jeszcze nie wiem, mchy i jakiś trawniczek mi się marzy :) mały henio teraz nie dał rady z tym swiatłem, więc myślałem nad tym: klik. I tak raczej będzie docelowo. W akwarium krewetki i stadko razbor galaxy. Jak myślicie? Opłaca się inwestować w tą belkę czy nie ma sensu pod względem tego co chcę zrobić?
Aha cena belki to 100zł, używana pół roku na gwarancji jeszcze.
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Pytanko.

Postprzez przemekgda86 » Cz 18 cze, 2015 10:55

Belka myślę że za 100zł warto, światło skierowane będzie na taflę wody, więc razić nie będzie.
Nie zapominaj że poza światłem, równie ważne jest nawożenie i CO2 co nie zawsze idzie w parze z krewetkami, jakie dokładnie robale tam trzymasz i jakie masz podłoże?
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanko.

Postprzez Toma93 » Cz 18 cze, 2015 11:09

Podłoże to zwykły żwirek kwarcowy czarny gradacji 0.2-0.5mm bodajże. Pod podłożem substrat dla roślin klik. Nawozić niczym dodatkowym nie będę, dlatego zdecydowałem się na substrat. CO2 podaje z bimbrowni. Robale to blue pearl narazie, później dorzucę jeszcze babaulti albo stripes-y albo green. Jeszcze zobaczymy. :)
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Pytanko.

Postprzez przemekgda86 » Cz 18 cze, 2015 11:35

Zapraszam do zapoznania się z tym tematem http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=22&t=13622 , myślę że wyciągniesz z niego potrzebną Ci wiedzę.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości