LED na trzonku GU10

Moderator: =Fresz=

LED na trzonku GU10

Postprzez Aweth » Pn 27 cze, 2016 00:58

Witam. Zamierzam wykonać oświetlenie do zbiorników na bazie żarówek na trzonku GU10. Pomimo usilnych starań nie jestem w stanie znaleźć żarówki, która posiada odpowiednią barwę dla bardziej intensywnego wzrostu roślin. Czy jest w ogóle szansa na kupienie takiej żarówki o temperaturze barwowej ponad 8000K? Czy może zamiast szukania żarówek o takich parametrach lepiej zastosować 6500K i dołożyć jedną o barwie niebieskiej? Co o tym sądzicie?
Aweth
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 12:55
Lokalizacja: Katowice

Re: LED na trzonku GU10

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 27 cze, 2016 09:12

watpie czy znajdziesz w Polsce gu-10 8000K (moze gu-10 3w RGB cie zadowoli) poszperaj na aliexpres i innych chińskich serwisach tam moze znajdzie sie coś takiego generalnie system gu10 to system nie wymyslony z zamysłem uprawy roslin czy doniczkowych czy akwaryjnych powstał z mysla o oswietlaniu pomieszczeń zamknietych o małej powierzchni jesli chcesz cos dla roslin to lampa DIY z power led bedzie najlepsza
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: LED na trzonku GU10

Postprzez SUHY » Pn 27 cze, 2016 09:40

Aweth napisał(a):Witam. Zamierzam wykonać oświetlenie do zbiorników na bazie żarówek na trzonku GU10. Pomimo usilnych starań nie jestem w stanie znaleźć żarówki, która posiada odpowiednią barwę dla bardziej intensywnego wzrostu roślin. Czy jest w ogóle szansa na kupienie takiej żarówki o temperaturze barwowej ponad 8000K? Czy może zamiast szukania żarówek o takich parametrach lepiej zastosować 6500K i dołożyć jedną o barwie niebieskiej? Co o tym sądzicie?


Rośliny do wzrostu wykorzystują barwę niebieską i czerwoną . Te kolory zawarte są w świetle "białym" , więc czym go więcej tym lepiej będą rosły .(pomijam specyficzne potrzeby niektórych gatunków ) .
Jeśli nas oddawanie barw nie interesuje a tylko wzrost roślin to celem ekonomiczności (i tylko ekonomii ) stosujemy oświetlenie czerwone i niebieskie ,ostatnio dostępne w jednej LED ( full spektrum ) .Tylko ja mam jedno ale , ja chce patrzeć na normalne (bliskie naturalnego)kolory w zbiorniku a nie cukierkowe .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron