Problem z filtracją gąbkową E-Jet 103

Moderator: =Fresz=

Problem z filtracją gąbkową E-Jet 103

Postprzez smoovb » Śr 29 mar, 2017 15:09

Witam,
mam problem w krewetkarium, podłoże Benibachi z filtracją gąbkową E-Jet 103 napędzaną napowietrzaczem.
Wszystko działa poprawnie jednak woda robi się mętna - trochę mnie to drażni więc wsadzam dodatkowy filierek Pat mini który po 1-2 dniach dodatkowej filtracji krystalizuje mi wodę idealnie...

Czy macie jakieś patenty żeby woda była idealnie czysta korzystając jedynie z filtra gąbkowego E-jet 103?
Ta filtracja z filtrem e-jet to średnie rozwiązanie, mam 2 kostki i przekładam filtr z jednego do drugiego...
proszę o jakieś patenty które można zastosować chyba że wywalić te ejety i wstawić tradycyjne filtry pat mini (bez cudowania).

Będę wdzięczny za zainteresowanie tematem ;)
pozdrawiam
smoovb
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 16:14

Re: Problem z filtracją gąbkową E-Jet 103

Postprzez CryMore » Śr 29 mar, 2017 17:10

Zmień filtr na większy np. Corner Jet 04 lub U-jet 3. Ja używam tylko corner jet 04 i woda kryształ w 42l. Dodatkowo po podmianie podaję 10ml Microbelift Special Blend
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Problem z filtracją gąbkową E-Jet 103

Postprzez smoovb » Cz 30 mar, 2017 09:19

Do podmian leję AZOO PLUS SUPREME BIOGUARD w zamian za Microbelift Special Blend (myślę, że to podobny preparat) wcześniej używałem Microbelift Special Blend (z pat mini i problemu zmętniałem wody nie było).
Muszę przemyśleć ten filtr Corner Jet 04 może zdecyduje się na mniejszą gąbkę 03.
Możesz napisać czy ten filtr Corner Jet jest miej hałaśliwy od zwykłego filtra w którym bąbelki wychodzą bezpośrednio do góry ?
smoovb
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 16:14


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości