Zeolit , zwir amonowy

Moderator: =Fresz=

Zeolit , zwir amonowy

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 11 maja, 2009 18:14

Czy to jedno i to samo ?
Jesli tak to czy ktos stosowal tanie wersje sprzedawane jako podloze ?

Teraz do sedna, poczytalem troche o tym i wiem ze nic nie wiem ...
Chce zastosowac dodatkowy filtr podczepiony pod wylot z filtra gabkowego, przygotowalem juz "filtr" z wloknina i zeolitem no i postanowilem poczytac.
Czasami pojawia sie pojecie zeolit anionowy i kationitowy , ogolnie jest to okreslony typ skaly, ktora pozytywnie dziala oczyszczajac wode. U niektorych zakwasza wode u niektorych powoduje wzrost odczynu zasadowego.
Ja mam zeolit aquaelu i jakis na wage - w obu przypadkach woda po wrzuceniu zeolitu zwiekszyla lekko odczyn zasadowy.
Filtr ma chodzic w zbiorniku Sulawesi, niby wszystko pieknie ladnie (zeolit zawiera krzem, ktory moze wspomoc wzrost okrzemek), oczysci mi wode z NO2 NO3 NH3, ale niektore zeolity wiaza wapn i zmieniaja go na sod (dzialajac podobnie jak kationit sodowy) - wiec tutaj juz chyba nie do konca pozytywnie.

Jak to wiec jest , czy ktos stosuje ten typ filtracji z CR-kami, moze z Sulawesi.

Czy moge zastapic zeolit czyms pewniejszym co wychwyci mi nadmiar NO2, NO3, NH3 ?
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości