Podżwirowy i gąbka

Moderator: =Fresz=

Podżwirowy i gąbka

Postprzez zuczek222 » Pt 02 mar, 2018 07:29

Ostatnio coraz częściej myślę o przetestowaniu filtra podżwirowego + circulator 500, na to gąbka 5cm ppi 45 na całą powierzchnię dna. W dwóch pojemnikach w rogu podłoże dla utrzymania Ph.
Zanim rozpocznę test chętnie wysłucham uwag, może już ktoś próbował? W rynnach filtracyjnych często się stosuję gąbki na wierzch, to czemu nie dać jej na całą powierzchnię ;-)
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Podżwirowy i gąbka

Postprzez cinek1916 » N 11 mar, 2018 11:28

Chyba będziesz pionierem :)
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Podżwirowy i gąbka

Postprzez Inc0gnit0 » N 11 mar, 2018 12:13

Teoretycznie , bo praktyki z takim rozwiązaniem nie mam , drogą dedukcji śmiem twierdzić że nie będziesz zadowolony, cały muł , odchody i resztki pokarmu wylądują bez apelacyjne za sprawa grawitacji i przepływu wody w gąbce skąd krewety ich nie wykopią jak z podłoża i co szybko doprowadzi do zapchania się gąbki ( pewną opcja jest gąbka o większych oczkach np 30ppi lub 20ppi ale wtedy młode krewety będą włazić pod gąbkę jak również odpadki wszelkie) i cie zmusi do jej częstego czyszczenia czyli wyciągania z akwarium a wówczas sporo mułu czy tego chcesz czy nie wyleci do akwarium może to być opłakane w skutkach dla krewetek ale to nie koniec "radości" po wypłukaniu gąbki trzeba znowu ją na dno zapodać w czym krewetki ci nie pomogą bo z lubością będą włazić w ruszt a podczas tej operacji znowu zmącisz wodę..btw filtr nazywa sie pod żwirowy a nie pod gąbkowy ale próbuj zobaczymy jak to wymyśliłeś może inaczej niż to sobie wyimaginowałem i wszystkie czarno-prorocze moje wizje w "G" się obrócą czego ci życzę.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podżwirowy i gąbka

Postprzez Aga » N 11 mar, 2018 12:25

Podobne rozwiązania już istnieją.

Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości