TEST NAPOWIETRZACZY

Moderator: =Fresz=

TEST NAPOWIETRZACZY

Postprzez batman-ka » Wt 29 wrz, 2009 13:53


W tym wątku proszę dodawać opinie na temat sprzętu do napowietrzania akwarium


NAPOWIERZACZ HAILEA:
---------------------------------

model na 2 wloty,głośność porównywalna do mojego starego aquaela,który ma 20lat,słychać go ale tak bardzo nie przeszkadza,za to wielkość zaskakuje 10x15cm,olbrzym,płynna regulacja pokrętłem od góry,podejrzewam,że da radę pociągnąć 4 akwaria.Podziałamy-zobaczymy.

Kostka tetra 30 jest tak samo beznadziejna jak kule niebieskie,jedno i drugie ma duże bąble.

Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Pompka EHEIM

Postprzez olliebollie » Pn 28 sty, 2013 00:35

Obrazek

Bardzo fajna pompka EHEIM dostępna w kilku wersjach.
Wygląda na bardzo solidną i prawdopodobnie taka jest. Jest również bardzo cicha o mocy 4w.
Pomka na dwa wyjścia, każde z nich ma regulację wypuszczanego powietrza.
Fajny kształt dyszy, które mają również regulację wielkości wypuszczanych bąbelków.

Jestem z niej zadowolona, napowietrza mi dwa akwariumy :) jej największą zaletą jest to że jest mega cicho, i nie mam problemów z zaśnięciem ! :->
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszczagdy się jest rybą.
Avatar użytkownika
olliebollie
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): N 06 sty, 2013 10:55
Lokalizacja: Northampton

ACO 001 kompresor napowietrzacz pompa powietrza

Postprzez Mr.Kreweta » N 06 maja, 2018 10:16

ACO 001

Napięcie : 220-240 V 50 Hz
Moc : 20W
Ciśnienie: 16 kPa
Waga : 1 kg
Wymiary: 15,6 x 8,2 x 10,4 cm
Długość przewodu zasilającego : 1,4m

--- Wydajność pompy : 1200 l/h ( realnie między 900-1000 l/h )

U mnie idealnie obsługuje sześć akwari po 25l, z Corner 3, z wyjętymi kamieniami
wys. 25cm .
- Strasznie upierdliwie głośna, moja jest za oknem, można wygłuszyć robiąc skrzynkę,
np. z desek, wyścieloną od wew. gąbką czy czymś podobnym, i obowiązkowo wentylatory
chłodzące, inaczej błyskawicznie nabiera temp. i zaczyna się palić tworzywo którym jest
uszczelniony tłok. ( prawie spaliłem swoją ...") )

- Bezobsługowa... ")

- co trzy miesiące odkręcam plastyk z wejściem powietrza, czyszczę filtr powietrza,
czyli kawałek gąbki, oraz rozkręcam całą, i silikonem czyszczę gumowe uszczelki
i dwie membranki w zaworkach zwrotnych, baż zachodzą brudem i nie dolegają do ścianek.
- Środek przedmuchuję z pyłu, i przecieram powierzchnie tłoka i ścianki cylindra.

Teraz takie aco kupi za 90 zeta z przesyłką, ale widz że za 20 zeta więcej można kupić nową
ulepszoną wersję, parametry bodajże te same, ale wydajność dwa razy większa, to już niezłe będzie.

Te pompki idą w górę wg. mocy i wydajności, można dobrać wg. potrzeb, problem jest tylko z hałasem
jaki te kompresorki generują...

Jak trzymam za oknem, to pracuje idealnie i na mrozach i na upale, tylko musi być w cieniu raczej")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości