piana,kożuch na powierzchni

Moderator: =Fresz=

piana,kożuch na powierzchni

Postprzez suchar » Cz 14 sty, 2010 20:24

witam
mam akwa od 3 tygodni 25l
filtr:kaskada aqwa szut 300
Od 5 dni temu podmieniłem 1/3 wody i po dwóch dniach pojawiła się piana na powierzchni wody,(chyba to bąbelki powietrza produkowane przez kaskade)do wszystkiego się przykleja
zauważyłem też że jak kaskadę ustawie na min. to na powierzchni pojawia się kożuch
czy to normalne ? czy muszę kupić skimer? może znacie jakiś sposób na to

dziękuje za pomoc
suchar
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2010 23:09

Postprzez nevis » Cz 14 sty, 2010 20:56

wygląda to tak, że przy małej wydajnosci kaskady spada 'ruchliwosc' tafli wody co w efekcie powoduje powstawanie 'zawiesiny', słyszałem o dwóch prostych sposobach pozbyciu się takiego kozuszka. pierwszy to węgiel aktywny zawieszony w jakiejs rajtuzie lub czymś podobnym tak aby stykała się z taflą wody, drugi to zwykły ręcznik papierowy rozkładany na powierzchni. oba warianty wchłaniają ten cały syfek. minus jest taki, ze trzeba to co jakiś czas powtarzać. a co do piany to ciężko mi powiedzieć może wodę do dolewki przynosiłeś w czyms w czym wczesniej mama cos plukala w plynie, ciezko powiedziec, babeki produkowane przez kaskadę z pewnoscia nie pojawiają się w postaci piany na powierzchni więc to odpada :->
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez tutusik » Pt 15 sty, 2010 16:31

do kaskady można dokupić takie coś żeby zbierało ten syf na powierzchni. Nie pamiętam jak to się nazywa ale pewnie inni akwaryści będą wiedzieć:P
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez Kamil921023 » Pt 15 sty, 2010 18:12

To jest skimmer :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez Bard » Pt 15 sty, 2010 18:12

nevis, niekoniecznie.... bąbelki i piana mogą sie robić z białka i innych organicznych rzeczy w wodzie, mi też się to robi ;] wiec żadne chemikalia
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez nevis » Pt 15 sty, 2010 19:58

to tylko taka moja mała hipoteza :-P
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez madcat » N 12 wrz, 2010 09:44

Mam ten sam problem z kożuchem, akwarium wystartowałem 25.08 i od tej pory co parę dni muszę montować skimmer bo pojawia się kożuch. Nie bardzo wiem od czego to może być. Jedyne co wlałem to sera bio nitrivec przy pierwszym uruchomieniu filtra, czy to może być od tego dziadostwa ??
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez dziki » N 12 wrz, 2010 10:49

Elementy lżejsze od wody będą pływać po jej wierzchu niezależnie od ich wielkości, jak zamieszasz powierzchnią wody one na jakiś czas znikną dopóki ponownie nie wypłyną. Masz 2 wyjścia, ciagle mieszać lustrem wody (deszczownia, napowietrzanie, mixowanie specjalną dyszą) lub zbierać to (skimer).
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez madcat » N 12 wrz, 2010 11:02

No tak ale denerwuje mnie juz co jakis czas podlaczanie skimmera i stresowanie sie czy nie wciagnie jakiejs kreweci. Co zrobic zeby nie bylo tego korzucha ?? A moze podlaczyc skimmer i jak wciagnie wszystko to wyplukac te gabki co sa w filtrze ?? bo do tej pory plukalem tylko ta co używam jako prefiltr. Moze dodac jeszcze tego bio nitrivec ?? w instrukcji jest napisane zeby raz w tygodniu wlac to do filtra a ja wlalem tylko raz na start.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez madcat » Śr 15 wrz, 2010 15:12

Ktoś ma jakiś pomysł? dzisiaj odłączyłem skimmer bo tafla była czyściutka, przy okazji wyciągnałem 2 krewetki z filtra.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez madcat » Cz 16 wrz, 2010 15:22

Tak jak przypuszczałem ... kożuch powrócił :( wyczytałem gdzieś w necie że dobrym sposobem jest wrzucić do filtra korzeń chrzanu, i tak też dzisiaj zrobiłem, podobno na drugi dzień niema śladu po kożuchu... no cóż pożyjemy, zobaczymy :)
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez dziki » Cz 16 wrz, 2010 17:11

extra pomysł z tym korzeniem chrzanu.
Działa antybakteryjnie i w ogóle całkiem spoko tylko nie wiem jak ma się to mieć do osadzania się kurzu na tafli wody, procesów gnilnych zachodzących w baniaku i tej całej reszty ale bardzo chętnie się dowiem. Z zapartym tchem czekam na akutalizacje
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez madcat » Cz 16 wrz, 2010 17:33

Ja też bardzo chętnie się dowiem i nie mogę się doczekać efektów, podobno na drugi dzień woda już staje się przejrzysta i kożuch znika. Narazie zauważyłem lub sobie wmówiłem :) że kożuch jakby ustępuje bo bliżej filtra woda zaczęła się ruszać już.


PS. jak przeczytałem w twoim opisie co twoja dobra znajoma napisałem to mało nie spadłem z fotela :D
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez madcat » Pt 17 wrz, 2010 21:14

Hmm do chrzanu z taką robotą :) Wrzuciłem wczoraj 1 korzeń do kaskady, dzisiaj dorzuciłem drugi i też chyba nic to nie daje. Poczekam do jutra, jak nic to nie pomoże to będę musiał znowu zamontować skimmer, wcisnąłem tym razem do niego wate filtracyjna zwiniętą w ciasny kłębek, mam nadzieje że pozwoli to uniknąć wciagania krewetek przez skimmer do kaskady.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez aquahobby1 » So 18 wrz, 2010 00:06

możesz wlot skimmera owinąć jakąś siatką o otworach takich, przez które nie przejdą krewetki, np: kawałkiem starej siatki do łowienia ryb, firanki, itp. Błonę bakteryjną pochłania węgiel drzewny, kilka kawałków rozrzucić na powierzchnię. Można do wody dodać preparat Tetry: Easy balance, nie szkodzi krewetkom.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości