Potrzebny super chichy filtr do 54 litrów

Moderator: =Fresz=

Potrzebny super chichy filtr do 54 litrów

Postprzez fotoman » Pn 12 kwi, 2010 12:16

Witam, jako że forum czytam już od kilku miesięcy, ale jeszcze nie miałem okazji wypowiadać się, więc wielkie WITAM :)

Postanowiłem że w sypialni urządzę małe krewetkarium, aby milej się zasypiało. Jako że mam delikatny sen, filtr zastosowany w akwarium musi być naprawdę cichy. W tym momencie jest aquael turbo filter 350 i niestety muszę na nos go wyłączać. Proszę o podpowiedzi co mogę zastosować jeszcze bardziej cichego. W akwarystycznym Pani zaproponowała Filtr Hydor Crystal K20 DUO 1 , jednak nie mogę znaleźć opinii użytkowników o jego głośności.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez Haszczuś » Pn 12 kwi, 2010 14:25

Ja mam minikani 80 - jest super cichy, mam go w sypialni - a że mam lekki sen, to mogę polecić z czystym sercem.
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez Kamil921023 » Pn 12 kwi, 2010 14:58

Ja mam HBL 701 jest cichutki,wręcz niesłyszalny.
Niestety niektórym hałasuje,nie wiem na czym to polega.... :-?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez Bard » Pn 12 kwi, 2010 15:40

o tak wyłączanie filtra na noc jest bardzo odpowiedzialne :D
A jeśli cichy filtr to tak jak napisał Haszczus, sprawdza sie, choc ja u siebie w pokoju w którym spie mam filtry kubełkowe fluvala któe hałasują na 2 pokoje, 2 kaskady i pełno innych wrzeszczących potworów to jakoś mi to nie przeszkadza, dzwięk płynącej wody z kaskady mnie usypia i zagłusza inne filtry.
Lepiej wybierać filtry pod względem wydajności i niezawodności niż głośności, bo skoro wyłączasz filtr to może lepiej przenieś akwarium do innego pomieszczenia bo tylko szkodzisz krewetkom
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez fotoman » Pn 12 kwi, 2010 18:28

Bard napisał(a):o tak wyłączanie filtra na noc jest bardzo odpowiedzialne :D
A jeśli cichy filtr to tak jak napisał Haszczus, sprawdza sie, choc ja u siebie w pokoju w którym spie mam filtry kubełkowe fluvala któe hałasują na 2 pokoje, 2 kaskady i pełno innych wrzeszczących potworów to jakoś mi to nie przeszkadza, dzwięk płynącej wody z kaskady mnie usypia i zagłusza inne filtry.
Lepiej wybierać filtry pod względem wydajności i niezawodności niż głośności, bo skoro wyłączasz filtr to może lepiej przenieś akwarium do innego pomieszczenia bo tylko szkodzisz krewetkom


Póki co, w akwarium nie ma jeszcze zadnych zyjątek więc nikomu to nie szkodzi. Co do raku filtracji, to nie musisz mnie uswiadamiać że jest to dalikatnie mówiąc "szkodliwe", nie od dziś mam akwarium.

Widzisz, jednym - czyli mnie - hałas (nawet ten najmniejszy) przeszkadza w śnie, a inni mogą spać jak obok w pokoju jest niezła impreza. I ok. Ja pytam więc o super cichy filtr nie bez przyczyny.

Też myslałem, nad minikani ale 120 aby był w razie czego też był do większego akwa.


Pozdrawiam
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez Haszczuś » Pn 12 kwi, 2010 22:18

fotoman, chodziło nam chyba tylko o to, że w noc zabijasz wszystkie bakterie, które się osadziły w filtrze - i o skuteczne niwelowanie filtracji chem ;) no ale to przecież wiesz :)

Minikani 120 - różni się od 80 tym, że ma jeden koszyk na wkłady więcej. Wydajność pompy minikaniego 80 to 600l/h - to naprawdę dużo. A w moim 54l 80 robi pralkę i jest skręcony do połowy, inaczej wszystko fruwa. Wg mnie jest na więcej niż 80l :> Myślę, że nie ma sensu większego, bo nie wykorzystasz i tak jego max mocy, jestem tego pewna :>
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez fotoman » Wt 13 kwi, 2010 06:58

Dziękuję wszystkim za porady. Czyli wybór padł na minikani 80, w czwartek giełda Łódź i nowy filterek. A później znów dojrzewanie i za miesiąc pierwsze okazy zasiądą akwarium :)

Pozdrawiam
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez Haszczuś » Wt 13 kwi, 2010 10:00

Jeśli Ci to pomoże - kupiłam za 118 + 17 kurier na allegro :)
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez Bard » Wt 13 kwi, 2010 13:26

zdaj relacji jak cicho chodzi
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez fotoman » Pt 16 kwi, 2010 18:07

Wczoraj nabyłem minikani 80 na giełdzie w Łodzi, 120 zł.

Niestety, chodzi porównywalnie z tym co obecnie mam czyli aquael turbo filter 350.
Jeszcze ostatnia próba, Eheim PickUP, jeśli ten też będzie równie "głośny" to zastanawiam się nad pełnym Lowtech. Niestety na całej giełdzie nie ma dystrybutora Eheima, więc pozostaje allegro.
Ostatnio edytowano Pt 16 kwi, 2010 18:10 przez fotoman, łącznie edytowano 1 raz
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez Daniek » Pt 16 kwi, 2010 19:58

Ja też ma aquael turbo 350 i jest zadowolony jeśli chodzi o wydawane dźwięki przez niego :-D (jeśli mam wyłączone napowietrzanie) Jeśli on Ci przeszkadza to nie wiem czy znajdziesz coś cichszego. Rozumiem że minikani wkładałeś do szafki i dalej przeszkadzał?
Pozdrawiam
Daniel Stożek
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez Haszczuś » Pt 16 kwi, 2010 23:01

fotoman, z tego co słyszałam, to zdarza się, że minikani, zanim się odpowietrzy i przestanie buczeć, musi chodzić kilka godzin, w moim przypadku było to ok 5 godzin, teraz jest bezdźwięczny.
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez fotoman » So 17 kwi, 2010 19:27

Daniek minikani ma pompkę nie w pokrywie filtra, ale osobno, montuje się ją albo wewnątrz akwarium, albo na zewnątrz. W tym momencie mam zamontowaną w akwarium. Zastanawiam się właśnie nad wyjęciem jej na zewnątrz, zamontowaniu blisko kubełka i całości umieszczenia właśnie w szafce.

Harczuś, filtr odpowietrzony ale nadal to samo. Szczerze mówiąc to mnie już by ten dźwięk uszedł, ale żona....
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez melag » So 17 kwi, 2010 23:06

Proponuję kaskadę Aquaela FZN-1 lub FZN-2, urządzenia praktycznie bezgłośne :-D
melag
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 07 mar, 2010 14:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Haszczuś » N 18 kwi, 2010 09:42

kurczę, ja mam pompę w wersji trzeciej, jako zasysająca za filtrem, wisi mi w powietrzu, może jak przyczepiona do akwarium to w jakieś wibracje wchodzi akwa? przykro mi, że żona niezadowolona :(
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości