kaskada 3w1 do

Moderator: =Fresz=

kaskada 3w1 do

Postprzez Laston » Wt 22 lut, 2011 18:24

Usłyszałem ostatnio, że krewetki lubią filtry biologiczne gdyż niszczą one azot i coś tam jeszcze. I z tej przyczyny mam pytania:

1. Czy filtr kaskadowy biologiczno-chemiczny może być w krewetkarium nie wiem jak chemiczny może być.
2. Czy filtr o przepływie 500l/h nie jest za silny na krewetkarium 30-sto litrowe?

Tu jest strona z filtrem:
http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kask ... 19664.html

Prosze o szybką odpowiedz.

Pozrawiam Laston
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez dziki » Wt 22 lut, 2011 18:36

hallo
Matko tych trzmielików z opisem przedmiotu lekko wyobraźnia poniosła ^^
Obyś "medium chemicznego" nie musiał używać wcale. Cała reszta jest spoko, litrowej pojemności filtr za te cenę wydaje się być całkiem fajną opcją. Szkoda tylko że nie ma koszyka czy choć by jakiejś opaski na gąbkę, będziesz musiał sobie coś dociąć na wymiar.

EDIT
rozważył bym zakup jakiegoś HBL-501, dodatkowo ma skimerek co jest bardzo przydatne w szczególności przy odkrytym baniaku. http://sklepy.allegro.pl/filtr-kaskadow ... 73280.html
Ostatnio edytowano Wt 22 lut, 2011 18:39 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Laston » Wt 22 lut, 2011 20:25

Czyli węgla aktywnego lepiej nie dawać do kaskady bo zaszkodzi krewetką tak?
Ten filtr co pokazałeś bardzo mi się podoba, ten cały skimmer też mi się przyda gdyż ostatnio zauważyłem na tafli wody dziwne odbarwienia (coś podobnego gdy wyleje sie benzyna na wodę tylko to było szaro-niebieskie).
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez dziki » Wt 22 lut, 2011 21:39

zasadniczo to węgla używa się po jakiejś kuracji, co by odłowił pozostałości szkodliwych substancji. Jeśli stosujesz filtracje węglowo - mechaniczna to lepiej żeby węgiel nie był ostatnią sekcją filtracyjna. Nie wnikając już w takie rzeczy że niby wegiel ma tendencję do zrzucania nagromadzonych cifkow, to coś na kształt samooczyszczania ale tego na wykładzie nie bardzo zrozumiałem :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości