Filtr i oświetlenie do Shrimp set 30

Moderator: =Fresz=

Filtr i oświetlenie do Shrimp set 30

Postprzez hory » Śr 23 lut, 2011 21:41

Witam krewetkomaniaków.
Niedawno uruchomiłem shrimp set 30L Obecnie korzystam z osprzętu jaki był w zestawie. Docelowo chcę zamontować filtr zewnętrzny, myślę o HBL-501, Aquael FZN1 lub 2 albo inny.
Druga sprawa to oświetlenie (wiem, że to inny dział ale nie chcę pisać drugiego postu), czy to z zestawu jest optymalne, jeżeli nie to co można zainstalować (chodzi mi o konkretny zestaw, świetlówki, ewentualnie jakaś belka itp).
Docelowo w kostce będą Cristal Red i Babaulti "zebra"
Proszę o pomoc i radę
Pozdrawiam; hory
hory
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2011 22:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziki » Śr 23 lut, 2011 22:03

Hallo
Wyższość HBLów nad innymi kaskadami jest jedna, mają skimer który w przypadku posiadania akwarium bez przykrywki daje miłe wizualnie efekty z czyszczenia lustra wody z "filmu" białkowego, poza tym FZN jest o niebo lepszy bo jest większy, ma koszyki i jak by się dobrze przyjrzeć to jest o 400% droższy od HBLa.

Co do oświetlenia to obawiam się, że jesteś skazany a to co masz, możesz jedynie dokupić jeszcze jeden moduł jeśli chciał byś mieć więcej światełka. AQUAEL wypuścił oprawę mieszczącą 2 moduły 11W z barwą 10k i 20k do morskich nano kostek. Ponoć oprawki można kupić osobno.

Do tak małego baniaczka belka będzie raczej mało estetycznym wyjściem, poza tym będzie na jedna świetlówkę 11W, może uda się Tobie trafić na oprawę mieszczącą 18 W świetlówkę. Batmaka gdzieś umieszczała fotki swoich kostek i tam widać taką beleczkę, to chyba AQUANOVA było plastikowe coś.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez hory » Śr 23 lut, 2011 22:51

Dzięki za pomoc ale jaki ty byś zastosował filtr
hory
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2011 22:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziki » Śr 23 lut, 2011 23:01

hmm ... trudne pytanie
FZN-1/2 i HBL-301 ^^
jeden filtracja drugi czyszczenie powierzchni wody, ten drugi mógł by się włączać powiedzmy 4 razy na dzień po 15 minut ^^
Ewentualnie na początek zastanowił bym się nad HBL-701. ten jest całkiem spory, dużo gąbek się zmieści a nadal cenowo jest dość atrakcyjny, tyle że może być dość głośny.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez hory » Cz 24 lut, 2011 19:16

Ok dzięki za pomoc
Pozdrawiam; hory
hory
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2011 22:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 25 lut, 2011 06:18

Witam :)
Myślę, że oświetlenie z zestawu jest optymalne, 11W/30 l to odpowiednia ilość światełka jeśli się chce uprawiać mało wymagające roślinki typu mchy czy paprocie. Jeżeli jednak myślisz o innych, bardziej wymagających roślinach jak mały czy duży Heniek albo glośka czy też np. Echinodorus Tennelus na trawnik, to zwiększenie intensywności świecenia będzie raczej konieczne. Wtedy masz 2 rozwiązania: 1. tak jak zaproponował dziki, kupić lampkę aquaela do morskiej kostki 2x11W i wymienić oryginalne świetlówki o temp barwy 20000K i 10000K na dwie 6500K odpowiednie do uprawy roślin 2. kupić małą belkę z zamontowaną świetlówką 18W (bywają dosyć często na alledrogo, i wbrew temu co pisze dziki są nawet dosyć estetyczne, wykonane z aluminium i zabezpieczone przed wilgocią)
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez hory » Pt 25 lut, 2011 12:47

Zdecyduję się na zmianę i dodanie drugiej świetlówki, czy taka będzie odpowiednia (chodzi mi o parametry).
http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-e ... 72905.html
Gdzieś na alledrogo widziałem oprawke na dwie świetlówki i to będzie chyba najlepszy wybór.

Pozdrawiam ;hory
hory
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2011 22:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez agafoo » Pt 25 lut, 2011 14:17

hory napisał(a):Zdecyduję się na zmianę i dodanie drugiej świetlówki, czy taka będzie odpowiednia (chodzi mi o parametry).
http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-e ... 72905.html
Gdzieś na alledrogo widziałem oprawke na dwie świetlówki i to będzie chyba najlepszy wybór.

Pozdrawiam ;hory


za 10zl wiecej masz juz komplet:) i za przesylke placisz raz

http://allegro.pl/lampa-oswietlenie-dec ... ml#gallery
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Laston » So 26 lut, 2011 11:19

Tu masz belkę. Nie wiem czy będzie pasować musisz się spytać sprzedawcy bo jest napisane, że 2x po 10W, więc nie wiem.

http://sklepy.allegro.pl/belka-oswietle ... 83222.html
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez sayo » So 26 lut, 2011 12:50

Miałem tą belke, wykonana bardzo solidnie. Jednak dostep do świetlówek jest ograniczony. Musiałem ja przerobić i wstadzic dwie świetlówki 14W, których jest na rynku znacznie wiecej niz 10W. Teraz używam modułów wsponianych już wyżej Ecoline i jest o wiele lepiej.
sayo
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 27 lut, 2010 13:18
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Laston » So 26 lut, 2011 14:09

Też mam moduł z Ecoline, sprawdza się bardzo dobrze i daje dużo światła ma dookoła (oprócz dołu) świetlówki są odbłyśniki co zwiększa moc świetlówki.
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości