Czy filtr był przyczną zgonów ?

Moderator: =Fresz=

Czy filtr był przyczną zgonów ?

Postprzez Milosz » Cz 15 gru, 2011 16:41

Witam
Padły mi małe crystale które przyszły na świat przeżyły tylko 2-3 tygodnie później nagle wszystkie młode padły, miałem też maluchy od innej samicy w innym akwa niestety ale też padły, regularnie widuje jedną małą krewetkę wydaje mi sie że to ta sama bo ma taki sam wzór 3 white band . Podmianki robię regularnie co tydzień około 10-20% wody Ro, parametry wody KH-1 GH-6 PH-6,8-7,0 . Ph mogło by być troszke niższe ale nie dam rady go obniżyć ponieważ moje podłoże Aqua Art Shrimp S utrzymuje parametry wody na poziomie które podałem wyżej zdarzyło sie to dosyć dawno ale zastanawia mnie fakt czy to była wina filtra bo nie chodził cały czas na noc wyłączałem, na innym forum uzyskałem taką informację . Teraz po głębszych zastanowieniach doszedłem do wniosku że jednak mogło być to spowodowane czymś innym a mianowicie wydaje mi sie raczej że zrobiłem błąd lejąc czyste Ro ponieważ kh było niskie i krewetki nie mogły poprawnie przejść wylinki. Co o tym wszystkim myślicie??
Milosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 10 gru, 2011 14:30

Postprzez spining133 » Cz 15 gru, 2011 18:26

Do ro dodaję v 8 i minerały azzo , inną przyczyną może być zgon oseska z głodu , także poważnym błędem było wyłączenie filtra .
spining133
 

Postprzez Milosz » Pn 26 gru, 2011 15:48

Niestety ale problem powrócił krewetki przyszły na świat 13 grudnia, jeszcze 2dni temu latało po akwa 20 maluchów teraz zostało jedynie około 4 specjalnie przepatrzyłem całe akwa za nimi nigdzie ich nie ma . Ja tego nie rozumie filtr teraz chodzi, dodaje v8, mineral plus i vita plus karmie pokarmami z tej aukcji http://allegro.pl/bws-markowe-pokarmy-i ... 57458.html dodatkowo max breed pokarma od batmanki dla maluchów i ten vegetal pro, roślinny , spirulinę, hikari i parę innych jest jeszcze tego troche wszytsko kupowane pod krewetki . Ja już sam nie wiem jaki błąd robię pomórzcie bo 2-3 dni temu przyszły inne crystalki na świat, mam też snow white w innym akwa urodziły się 1 dzień później czyli 14 grudnia na razie wszystko z nimi ok w akwa min 20 maluchów bo dziś liczyłem przyszły sobie zjeść troche pokarmu :mrgreen: Zastanawia mnie też jeden drobny szczegół a mianowicie krewetki zakupione były u hodowcy który wydawał mi sie być mało doświadczony np dostałem złe gradacje miały być SS a dostałem S od znaku hinamaru miały lekką kreskę do dołu brzucha, może to wina tamtego hodowcy bo hodował je w gorszych parametrach wody i sie przystosowały do tamtych warunków a teraz mają parametry jakie polecają najlepsi i potrzeba czasu żeby sie przystosowały, z każdego miotu przezywają jakieś maluchy ale jest to 1-2krewetki, sam już nie wiem co o tym myśleć pomocy :-/
Milosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 10 gru, 2011 14:30

Postprzez Crystal » Pn 26 gru, 2011 19:24

A nie wydaje się Wam, że kh powinno być nieco wyższe?
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Milosz » Pn 26 gru, 2011 22:01

No tak ale podczas podmiany wody kh jest wyższe a później zbija je podłoże
Milosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 10 gru, 2011 14:30

Postprzez Smithi » Pn 26 gru, 2011 22:28

Sprobuj podawac pokarm bardziej bogaty w wapn, moze to cos pomoze skoro masz tak niskie Kh, powinno byc latwiej krewetom przy wylinkach.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Milosz » Wt 27 gru, 2011 10:39

Nie wydaje mi sie żeby to był już problem na początku tak myślałem ale teraz starsze krewecie ładnie przechodzą wylinki wiec młode też nie powinny mieć z tym problemu. Kh zwrasta podczas podmianek i dodawania preparatów dla krewetek, przeważnie wtedy widzę najwiecej pancerzy w akwa . Powiedzcie mi co myślicie o tamtym hodowcy od którego zakupiłem krewetki, moze to problem znacznej zmiany parametrów ? Ja już sam nie wiem co o tym myśleć, zobaczę jeszcze jeśli nie padną małe snow white to będę pewny że to może być wina znacznej zmiany warunków, bo snow white mam od innej osoby .
Milosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 10 gru, 2011 14:30


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości