Wlot filtra kubełkowego.

Moderator: =Fresz=

Wlot filtra kubełkowego.

Postprzez Macvi » Śr 28 gru, 2011 00:35

Witam,
Chciałem zapytać jak w swoich akwariach dla krewetek radzicie sobie z wlotem filtra kubełkowego. U siebie w dużym akwarium stosuje szklane rurki ale z doświadczenia wiem, że potrafią one zassać niewielkie krewetki (znajduję je potem w filtrze lub większe przysysają się do niej - musiałem obłożyć dodatkowo gąbką żeby temu zapobiec) .

Chciałbym postawić dwa krewetkaria około 45 i 27 litrów z filtrami Eheim classic 2213 oraz Hydor Prime 10 i zastanawiam się jakie wloty filtra zamontować, żeby były odpowiednie do chowu i rozmnażania krewetek (nie zasysały maluchów ale i nie ograniczały znacząco przepływu wody). A może filtr powinien być inny niż kubełkowy?

Jestem otwarty na rady doświadczonych hodowców.
Z góry dziękuję,
Maciek
Macvi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:21

Postprzez Bard » Śr 28 gru, 2011 02:19

Do wszystkich używam takiego samego rozwiązania prefiltru, czyli gąbka.
W zewnetrznym fluvalu robie to samo, z tą różnicą że w rurce na długość gąbki nawiercam mnóstwo otworów żeby gąbka w całości ciągneła wode, a nie tylko jej dolna część która prowadzi do szybkiego zapychania się gąbki.
Lepszych pomysłów nie ma, bo rajstopy naciągnięte na filtr wyglądają niefajnie i dodatkowo trzeba je co chwilę płukać.
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez radmac » Śr 28 gru, 2011 10:01

ja uzywam prefiltra GUSH
http://www.akwarystyczny24.pl/gush-filt ... -1848.html
i sprawdza sie super. tylko wieksze zanieczyszczenia sie na nim zbieraja a siatka jest na tyle drobna, ze nie wciaga malych kreweci.
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez spining133 » Śr 28 gru, 2011 15:49

Potwierdzam , gush nie jest tani ale za to idealny .
spining133
 


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości