Hamburg czy gąbki?

Moderator: =Fresz=

Postprzez laskamen » N 11 mar, 2012 20:38

Pyton121 napisał(a):

w zupełności wystarcza takie napowietrzanie z tych filtrów wg mnie jest nawet lepsze bo turbina gania wodę w akwarium jak szalona a przy akwariach krewetkowych które z reguły są mniejszej pojemności to dużego obiegu wody się nie robi a filterki które pokazałem dobrze się sprawują bo w akwarium dużego "bałaganu" nie robią tylko delikatnie wprawiają wodę w obieg, a gdy chcemy mieć większy obieg wody w akwarium wystarczy bardziej odkręcić powietrze.

MarSz

z gąbek które pokazałem (te okrągłe nie podwójne) jest ich 3 rozmiary ja pokazałem aukcję z przykładową która jest pewnie do mniejszego akwarium :)
a co do gąbki na hamburga to musisz mięć naprawdę drobną bo krewetka świeżo po wykluciu jet wielkości ok 2-3mm więc schowa się w gąbce o drobnej porowatości :)
Ostatnio edytowano N 11 mar, 2012 20:40 przez laskamen, łącznie edytowano 1 raz
laskamen
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): N 08 sty, 2012 14:38
Lokalizacja: Łuków

Postprzez MarSz » Pt 30 mar, 2012 09:16

Mam jeszcze jedno pytanie co do grubości gąbki.
Wiem, że są pewne wzory itp ale raczej interesują mnie opinie z doświadczenia.

czy w przypadku hamburga na całej ścianie (nie narożny) gdzie gąbka będzie ok 25x30cm czy wystarczy gąbka 3cm, czy musi być grubsza?

pytam, bo ostatnio zdobyłem gąbki czarne (pisałem o tym w innym wątku), których grubość to 6cm, ale są w zasadzie to 4 gąbki złożone razem. Więc mam możliwość wykorzystania gąbki o grubości 3cm, a druga połowę mógłbym wykorzystać w innym zbiorniku. Pytanie, czy 3cm wystarczy czy lepiej dać te 6 (co i tak jest grubo). Poza tym mam jeszcze niebieskie gąbki 5cm ale tamte już stanowią jedną całość i muszę wykorzystać całe kawałki.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez Mateusz.A » Pt 30 mar, 2012 19:52

To zależy, jak grube są pory. Jeśli to są małe dziurki (gęsta gąbka), to myślę, że 3cm powinno wystarczyć. Przy rzadszej gąbce doradzam głębszą gąbkę( tak z 5cm)
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SUHY » Pt 30 mar, 2012 21:13

mam dwa takie same akwaria w jednym 3cm w drugim 6cm . 3 cm to za mało nie daje rady .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości