OXYDATOR

Moderator: =Fresz=

Re: OXYDATOR

Postprzez matdachu » Pt 11 gru, 2015 22:32

a co się stanie ja do np 30l akwa wrzucę reaktor z 2 kayczkami??? Pytam bo kupiłem litrowe uzupełnienie i ubywa go dwa razy wolniej jak ten oryginalny.I tym samym rodzi się pytanie, czy gorzej natlenia???????
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: OXYDATOR

Postprzez matdachu » N 27 gru, 2015 21:34

zakupiłem uzupełnienie oxydatora. Nawet nie wiedziałem że są różne 3% i 6%. Po dość długim czasie obserwacji, coś mi nie pasowało. Płyn ubywał bardzo powoli, tłumaczyłem to sobie że może temperatura niższa jak w lecie itd., itp. Dzisiaj przewertowałem ponownie ten temat i mnie olśniło. Jeszcze wszedłem dla pewności na allegro, gdzie zobaczyłem wszystko (foto butelka). W szafce okazało się że mam ten 3% i dołożyłem 2 katalizator. Mam nadzieję że nikogo nie zagazuję tym posunięciem.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: OXYDATOR

Postprzez pit73 » Pt 28 kwi, 2017 07:32

Zakupiłem oksydator na lato, póki co bez płynów. Mam kilka pytań

1. Jesli nie ulegać magii oryginalnego płynu - gdzie można kupić jakis bardziej stężony roztwór H202? Dzieki pisowskiej ustawie antyterrorystycznej wycofano ze sprzedaży perhydrol z aptek i sklepów chemicznych. Proszę kupujących takie bardziej stężone roztwory o jakies namiary.
2. Mam akwarium 43l (w tym ok 35l wody netto) - jaka kombinacja ilosci katalizatorów i stęzenia wody bylaby najwłasciwsza?
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: OXYDATOR

Postprzez Ent » Pt 28 kwi, 2017 07:57

Kupowałem w tym sklepie:
http://www.envolab.pl/sklep/nadtlenek-w ... analiz-1l/" target="_blank
Żadnych problemów. Roztwór szykowałem 1 część nadtlenku do 4 części wody. Dwa kamyczki na 30 l akwa. Działa tak drugi rok i wszystko w najlepszym porządku.
Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Ent
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 24 sty, 2014 09:01
Lokalizacja: Otwock

Poprzednia strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron