OXYDATOR

Moderator: =Fresz=

OXYDATOR

Postprzez =Fresz= » Pn 03 gru, 2012 15:51

Mam pytanie do ludzi którzy posiadają to cudo. Czy jest sens wydawać na to kasiorkę a jeżeli tak to w czym jest ten oxydator taki cudowny i czy widoczne są efekty?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez chwialek » Pn 03 gru, 2012 17:28

Posiadam używam, czy jest sens... nie mam testu na o2 aby móc udowodnić jego działanie.
W sezonie letnim gdy temperatura w pomieszczeniu podniosła się do niebezpiecznego poziomu, zastosowanie oxydatora wpływało w widoczny sposób na żywotność krewetek, nie podchodziły pod taflę wody, były bardziej widoczne w zbiorniku. Obecnie oxydator stoi sobie pusty, nie wypełniony płynem.
Wg mnie zatem jakoś to musi działać nie uważam go za cud techniki, ale na pewno podnosi poziom tlenu w wodzie, a natleniona woda ułatwia życie krewetkom. Negatywnych skutków nie zauważyłem.

Do osób użytkujących oxydatorów mam natomiast pytanie, czy ktoś przetestował wodę utlenioną w tego typu urządzeniu - taką z apteki? Właściwie to pytanie może być również do chemików.
Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2012 17:32 przez chwialek, łącznie edytowano 1 raz
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: OXYDATOR

Postprzez =Fresz= » Wt 16 kwi, 2013 08:23

temat ucichł a czasu trochę minęło i może jest już więcej osób posiadających oxydatory?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Pn 06 maja, 2013 17:42

Znalazłam taką wypowiedz w googlu,więc jestem ciekawa czy i jak to jest z tym tlenem,ktoś może przetestował to i nadal ma w baniaku,tzn dłużej niż miesiąc ,czy są jakieś negatywne skutki?

"Stosowałem oksydator kilka lat temu i odradzam...Popaliłem pancerzyki dla red cherry i skórę dla kirysów. Przy stosowaniu oksydatora dość szybko dochodzi do przesycenia wody tlenem. Rozpad nadtlenków (H2O2) powoduje powstawanie wolnych rodników. Jaki mają one wpływ na żywy organizm to proszę pogoglować. Czysty tlen wydostając się z oksydatora są bardzo silne reaktywne. IMO więcej z tego szkód niż pożytku, ale każdy niech robi jak uważa. "
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez SUHY » Pn 06 maja, 2013 20:48

Podejrzewam że "poparzenie " było skutkiem nieodpowiedniego obchodzenia się z sprzętem ,przeciek nadtlenku wodoru .Sam tlen nie nasyci wody do grożącego czymkolwiek poziomu .Prosty przykład rośliny dobrze nawożone i oświetlone produkują tyle tlenu że już nie jest w stanie sie rozpuszczać w wodzie i bąble lecą .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Pn 06 maja, 2013 21:19

Czyli nie zaszkodzi spróbować :p
Z tego co jest napisane u nich na stronie niemieckiej na wiosnę i lato będzie wywalać glona bo spada ilość tlenu a rośnie temperatura ,nie wiem jak w innych akwariach ale u mnie jest sauna a okrzemka bije na szyby jak głupia ,inne glony też się obudziły na roślinach na których były ,więc podmianka,wyczyszczę gąbkę na dodatkowym filtrze -wspomagaczu a potem odpalę ten wynalazek i zobaczymy co to zmieni w praktyce ,w warunkach w których powinno się go stosować
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Śr 08 maja, 2013 17:51

https://plus.google.com/photos/10474514 ... banner=pwa
fotki oxydatora w linku ,nie sądzę ,że da się tym zrobić krzywdę ,krewetki wchodzą do środka i wychodzą całe ,czasem lecą bańki ,raczej nie widzę zmian w zachowaniu ,mit o poparzeniach itd. obalony ,w praktyce wygląda to jak bańki z co2 dla tych ,którzy nie lubią chlapania i szumu natleniaczy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez SUHY » Śr 08 maja, 2013 21:47

hm , jakiś dziwny . otwarta buteleczka z proszkiem we środku .
co ma niby być nośnikiem tlenu na tyle niestabilnym że uwalnia w/w i w ilościach cokolwiek zmieniających .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Śr 08 maja, 2013 21:57

SUHY napisał(a):hm , jakiś dziwny . otwarta buteleczka z proszkiem we środku .
co ma niby być nośnikiem tlenu na tyle niestabilnym że uwalnia w/w i w ilościach cokolwiek zmieniających .


Z jakim proszkiem ?Buteleczka ma płyn w środku h202 ,jeżeli dobrze pamiętam jest to nadtlenek wodoru ,który w temp pokojowej ulega szybkiemu utlenianiu zmieniając się H202--->H20 i O czyli w wodę i tlen ,do reakcji użyto tu 2 "kamyczków" np. manganu

w praktyce nie wiem :p

aaaaaaaaaaaaaaaaa rozumiem już ,ta buteleczka to nowy karmnik z butelki jbl do testów pH :p w środku jest kale benibachi :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez SUHY » Cz 09 maja, 2013 06:56

:P
no pytałem co to za butel sie mi wyświetla zamiast oxy ....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Cz 09 maja, 2013 09:10

dzisiaj rano znowu zrobiła się tafla "tłusta" więc sam oxydator nie da rady
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez aquahobby1 » Cz 09 maja, 2013 21:48

Oksydator błony bakteryjnej nie rozbije. Dobre napowietrzanie z kostki, bądź skimmer podłączony do kaskady,najlepiej DIV, bo takich małych nie robią, węgiel palony do grila, albo aktywny, ale taki większe kawałki, pływając po powierzchni zbiera ten syfek.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » Cz 09 maja, 2013 22:29

aquahobby1 napisał(a):Oksydator błony bakteryjnej nie rozbije. Dobre napowietrzanie z kostki, bądź skimmer podłączony do kaskady,najlepiej DIV, bo takich małych nie robią, węgiel palony do grila, albo aktywny, ale taki większe kawałki, pływając po powierzchni zbiera ten syfek.


Fenkju :-)
zmian w baniaku na razie nie widzę ,za to karmnik w buteleczce jest super ,jak się wrzuci pół tabletki to nic nie wylatuje
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: OXYDATOR

Postprzez Haze » N 12 maja, 2013 10:52

Batman-ka, mając porównanie, co wg Ciebie jest lepsze, oxydator czy napowietrzasz?
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: OXYDATOR

Postprzez batman-ka » N 12 maja, 2013 12:40

Są plusy i minusy,oxydator stosuję od tygodnia mniej więcej,zmian nie widzę
oxydator:
-podnosi poziom tlenu latem
-dobry przy awariach
-szybko schodzi płyn a nowy jest dość drogi
-brudna tafla wody nie zniknie
-okrzemka nie zniknie
-resztki śluzowca nie znikną
-wg mojej wizji wkładając go do miski z rośliną zarażoną cyjanobakterią teoretycznie po czasie tlen powinien zabić niebieskie glony
to tyle jeżeli chodzi o to co miałam w akwarium

napowietrzacz -u mnie przy głowicy aquaszut 2w1:
-czyści taflę wody w godzinę
-regulacja mocy
-można przypadkowo zaciągnąć jakąś chemię z pokoju więc należy uważać np. farbę do ścian ,preparat na komary itd.
-duże bańki wkurzają,chlapią i robi się osad na lampie

osobiście wolę oxydator bo nie mam wyboru,chlapanie na dość drogą lampę i wiatraki chłodzące odpada ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości