Seachem Purigen - krystaliczna woda?

Moderator: =Fresz=

Seachem Purigen - krystaliczna woda?

Postprzez Suchy62 » Cz 29 maja, 2014 20:17

Hej wszystkim,

chciałbym zapytać o produkt firmy Seachem, mianowicie Purigen. Czy ktokolwiek z was z niego korzysta/korzystał?
Napotkałem się na niego w internecie podczas szukania sposobu na wyklarowanie wody. Opisy mówią o 500% przewagą nad innymi tego typu produktami.

"Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych."

Tak to się reklamuje ten produkt, w dodatku 100ml wkładu wystarcza na filtrację 400 litrów wody przez pół roku, a do tego wkład jest ten odnawialny poprzez płukanie go w wybielaczu chlorowym (ACE mówi, że nie ma chloru :-) )
Poproszę o wasze komentarze co do stosowania tego w krewetkarium, czy też innych zbiornikach. Czy faktycznie jest to tak fantastyczne rozwiązanie i woda klaruje się pod względem wizualnym jednocześnie usuwając szkodliwe związki pozostawiając te dobre?

Obrazek

Avatar użytkownika
Suchy62
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 118
Dołączył(a): Wt 13 maja, 2014 21:04

Re: Seachem Purigen - krystaliczna woda?

Postprzez Haze » Cz 29 maja, 2014 20:27

Suchy62 napisał(a):"Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych."


taki opis to ma każda pierwsza lepsza ceramika :P
co do dalszego opisu, to jest to absorbent, czyli nie działa, jak bakterie, tylko pochłania, co do użyteczności, to trzeba sprawdzić. Szkodliwy raczej nie jest, bo seachem to firma raczej dla morszczaków, a morskie żyjątka są bardzo wrażliwe.

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Seachem-Purigen-absorbent/352

P.S. Jak zdecydujesz się na test, to opisz wyniki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Seachem Purigen - krystaliczna woda?

Postprzez kaboom » Cz 29 maja, 2014 22:17

Działa trochę jak węgiel aktywny, usuwa zabarwienie wody i drobinki i to jest plus ale pochłania także garbniki a to już nie jest dobre. Dziś właśnie wywaliłem jakieś 100 ml Purigenu do kosza :) Trochę zbija NO3 ale nie jakoś specjalnie. Ja po ponad roku używania mam mieszane uczucia, klaruje wodę to fakt ale wydaje mi się, że pochłania także za dużo pożytecznych składników i trochę wyjaławia wodę, takie moje spostrzeżenie. Do krewetkarium bym tego nie wrzucił ze względu na pochłanianie garbników, ja miałem w roślinnym i bez niego też jakoś dawało radę. Kupiłem bo chciałem przetestować i drugi raz bym nie kupił. Generalnie im dłużej testuję różne rozwiązania tym bardziej jestem pewien że im mniej wynalazków tym lepiej i wracam do starych sprawdzonych sposobów na prowadzenie baniaka.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Seachem Purigen - krystaliczna woda?

Postprzez mirkocis » Pt 30 maja, 2014 09:23

Zgadzam się z kolegą kaboom'em. Na dalszą metę lepiej i bez skutków ubocznych zrobi to samo porządna filtracja. Jeśli nie masz miejsca lub nie chcesz inwestować w filtry kubełkowe to zrobi sobie taki filtr:

viewtopic.php?f=15&t=5815

Testuję go od marca u siebie. Tani i działa skutecznie ;-)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość