TESTY FILTRÓW DO KREWETKARIUM

Moderator: =Fresz=

TESTY FILTRÓW DO KREWETKARIUM

Postprzez batman-ka » Cz 29 sty, 2009 00:17

KUBEŁEK HAGEN ELITE CRYSTAL FLO 20
----------------------------------------------------
Zastosowanie: 35-75l (chodzi od 15l)
Objętość: 2,7l
Moc: 9W
Wydajność: 360l/h
Wyposażenie: filtr węglowy,gąbka,włóknina
Prosta, nie wymagająca dużego doświadczenia obsługa filtra - rewelacyjnie łatwe zalewanie filtra poprzez otwór umieszczony w głowicy filtra – lejkowaty kształt głowicy ułatwia proces zalewania filtra.
Duże uchwyty ułatwiające przenoszenia filtra.
Duże wygodne w użyciu klamry zamykające głowice filtra.
Uszczelka umieszczona w wyżłobieniu zapobiegająca przemieszczaniu się jej w trakcie zamykania filtra .
Metalowy trzpień i system oczyszczania magnesu wirnika mają znaczny wpływ na przedłużenie żywotności filtra nawet w rekach niezbyt wprawnego akwarysty.
Kosze wchodzą jeden w drugi szczelnie,nie "latają"po kubełku.
Filtra nie słuchać,po zalaniu go przez otwór w pokrywie,zakręca się małą pokrywkę i tyle,filtr sam się zalewa,bez żadnych pompek ,wystarczy włączyć do kontaktu.
Zawory są duże i solidne(podobnej budowy do tetry ale o wiele lepszej jakości i większe)
Sam kubełek jest rewelacyjny,przepływ reguluje się bez problemu i skręcony nie warczy ani nie buczy,chodzi cichutko.
Jak dla mnie minus za wlot i wylot,zrobili kubełek do małego akwarium,ale wlot i wylot jest jak do akwarium 100l.
Węże naciąga się bezpośrednio na rurki plastikowe zagięte w kształt laski ,które wieszamy na akwarium,problem zaczyna się dopiero potem:
wlot-koszyk jest olbrzymi (większy od tetra ex 700) ale można go schować
wylot-i tu niespodzianka:do wyboru deszczownia 2xłączona ok 70cm długości!Wszystko na sporym kolanku,więc deszczownia może być umieszczona tylko na wys.3/4 akwarium pod wodą.
Do wyboru jest jeszcze dysza szeroka ale również zanurzona głęboko.
Pozostaje przerobić wlot .
Jeżeli chodzi o jakość wykonania to nie mam żadnych zastrzeżeń.Wszystko łatwo chodzi,filtr zamyka się bez żadnego wysiłku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 03 lut, 2009 10:48 przez batman-ka, łącznie edytowano 4 razy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Wt 03 lut, 2009 10:47

AQUAEL TURBO FILTER 350
---------------------------------

Zapewnia potrójną filtrację: mechaniczną, biologiczną i chemiczną (tani odpowiednik filtrów kanistrowych), prosty w montażu, posiada regulację wydajności i napowietrzania, możliwość regulacji kierunku wylotu strumienia wody o 120 stopni, łatwy w czyszczeniu filtracyjny wkład gąbkowy. Regulowana szerokość zawieszki. Istnieje możliwość rozbudowy poprzez dołączenie dodatkowego modułu filtracyjnego TUBE SET.


Cechy produktu
Waga brutto: 0.514 [kg]
Szerokość opakowania: 6.3 [cm]
Długość opakowania: 10.7 [cm]
Wysokość opakowania: 19.5 [cm]
Moc: 4,5 W
Wydajność: 350 l/h
Akwarium: 30-150 l

Jedyną wadą tych filtrów jest lużne łączenie głowicy do pojemnika przez co często potrafi się odłączyć pod ciężarem zeolitu,wystarzczy jednak dać trochę taśmy teflonowej na łączenie i nie ma problemu.Sam filtr chodzi cicho i i dobrze filtruje ,miałam go w 30l i dawał radę.

Obrazek

upgrade:
po 3 miesiącach używania zepsuł(wyłamał się) regulator przepływu wody i jest dziura,co oznacza ,że plastik jest kiepski :-D ,reszta nadal działa,wg. mnie filtr zbyt łatwo wypada z wieszaka
Ostatnio edytowano Wt 31 mar, 2009 17:03 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Wt 03 lut, 2009 10:58

POMPA WIRNIKOWA - GŁOWICA firmy Aqua Szut
---------------------------------------------------------
T-HEAD 750
przepływ 750 l/h
moc 5,5W

Pompa posiada wiele zastosowań w akwarium
- wymusza obieg wody,
- napowietrza zamiast brzęczyka
- opróżnia, lub napełnia akwarium,
- służy jako filtr, po założeniu gąbki (oczyszcza mechanicznie i biologicznie)

Pompa posiada regulację przepływu.Jest idealna do wszelkich kombinacji,posiadam 2sztuki,jedna ma ok.15lat i nadal działa,obecny model jest również niezniszczalny.Pasuje do większości filtrów,w tym do pojemnika i deszczowni aquaela,obecnie chodzi u mnie w zbiorniku 100l z pojemnikiem aquaela 350 turbo i dużą gąbką nie tracąc na mocy.
Druga głowica chodzi obecnie w kanistrze i miesza wodę morską,po podłączeniu rurki również napowietrza.

Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 15 maja, 2009 20:15

Kaskada FZN 1,2,3
----------------------

kaskada jest tak cicha,że nie słychać jak chodzi,w zależności od akwarium polecam rozmiar 1,2,3,sama mam kaskadę FZN3 i odpaliłam ją w akwarium 10l na próbę,ma tak płynną regulację,że bez problemu działa w małym akwarium.
W kaskadzie co ważne są kosze na media zamykane od góry,w FZN3 są 2 niezależne kosze,rurka idzie przez środek na dno i z dna woda idzie przez media do góry,nie jak w niektórych kaskadach gdzie wirnik jest z boku i przez to kiepsko filtruje albo przelewa się górą.Tu nie ma takiej możliwości.
Cały silniczek z wirnikiem można wyjąć i dokładnie umyć kubełek,co też jest dużym ułatwieniem.

oto odpalony filtr FZN3 w 10l,nie widać prawie wcale ruchu na powierzchni
Obrazek
Ostatnio edytowano Pt 15 maja, 2009 20:16 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 15 maja, 2009 22:09

Co najlepsze woda nie może robić pralki ,przynajmniej w FZN3 bo na końcu "wodospadu" jest próg jak w tamie rzecznej,woda nie uderza w dół ,a wybija ją do góry,działając jak skimmer,ściąga wszystko z góry już po 5 minutach działania.Rewelacja!
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gismo » Pt 15 maja, 2009 22:37

Popieram. Sam w moim 17-litrowym akwa mam FZN-1 i raz ze go w ogóle nie słychać, nie robi pralki no i działa jak trzeba. W 112l mam FZN-2 i także nawet w tak dużym baniaku radzi sobie dobrze. Batmanka mi poleciła te filtry za co jej pięknie dziękuję! No i warto podkreślić że nie są one wcale drogie. Za mniejszy dałem 40zł a za większy 51zł - Sklep Malawi Sosnowiec
Akwarium 17 litrów
5xAmpularia
12xRedCherry
2xBabaulti
Avatar użytkownika
gismo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt 05 maja, 2009 22:17
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez batman-ka » Śr 16 wrz, 2009 13:09

Właśnie testuję kaskadę FZN 1 i 2 obie mają ogromną pojemność,2 koszyki i filtracja jest wymuszona od dołu do góry jak w kubełku,rurka idzie do dna i wypycha wodę przez koszyki z mediami,nawet najmniejsza kaskada ma taką samą wysokość jak FZN3,różnią się tylko szerokością .Byłam przekonana,że FZN1 jest mała i się bardzo zdziwiłam.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Aquaszut (N)300

Postprzez Rafal.Kowalski » N 13 gru, 2009 07:59

Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez batman-ka » Pn 15 lut, 2010 17:12

filtr kubełkowy aquaszut aquasilent
------------------------------------------
wymiary:
wysoki 30cm z zaworami x 11cm szeroki

w komplecie 2 głowice,może chodzić jako kaskada lub filtr kubełkowy,ma 2 różne zestawy do wyboru,pełna regulacja mocy na głowicy (przesuwa się wajchę w lewo i w prawo)
3 kosze -2 gąbki i ceramika-ceramika zatwardza wodę.
Ogólnie filtr fajny mały jak na kubełek ,super wlot i wylot ma mocowanie do szyby i nic się nie rusza (nie jak w innych co mają zwykłe przyssawki-tu są klamry ,które trzymają kolanka wciska się je na szybę od góry)
Jedyny minus -zalewanie filtra to masakra,nie ma pompki ,trzeba do rur lać wodę ręcznie bo nie zaciąga i nie chce się odpowietrzać sam ,trzeba nim potrząsać i wyciskać powietrze z rur,potem jest już super
wg mnie nadaje się do akwarium od 27l do 60l
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pn 15 lut, 2010 23:00

Filtr podżwirowy Hailea UF-28P
------------------------------------
cena allegro (aquatika.pl) 39zł

filtr posiada 2 kominy ,w komplecie rurki i kostki napowietrzające ,jeden filtr starcza na 2 kostki 30x30x30 i jeszcze został mi ruszt ,więc praktycznie są to 2 filtry
działa super z shirakurą i napowietrzaczem hailea ,podłoże nie przelatuje przez ruszt
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcat » Pt 10 wrz, 2010 00:24

Witam was wszystkich to będzie moja pierwsza recenzja filtra także proszę o wyrozumiałość. Któż z nas nie spotkał się z problemem który filtr wybrać? Chyba każdy miał kiedyś taki dylemat i właśnie tu z pomocą przychodzą tematy takie jak ten, czyli recenzje zwykłych ludzi, pasjonatów, hobbystów, którzy pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami w temacie sprzętu akwarystycznego. Tyle słowa wstępu, no to do dzieła.

Filtr który posiadam to kaskada HBL-701, w skrócie:
• MEDIA FILTRACYJNE:
o BIO GĄBKA – 2 szt.
o WĘGIEL AKTYWNY W KOSZYCZKU OTOCZONY WATĄ
FILTRACYJNĄ – 2 szt.
• SKIMMER
• REGULATOR PRZEPŁYWU WODY

SPECYFIKACJA :
MOC - 8 W
WYDAJNOŚĆ - 600 l/h
WIELKOŚĆ AKWARIUM – 90-200 LITRÓW
WYMIARY – 240 x 130 x 160 mm
ZASILANIE - 230V AC , 50 Hz

Filtr ten występuje w trzech wersjach, o których krótko napiszę. HBL-301, HBL-501, oraz wspomniany HBL-701. Różnią się wielkością, mocą i pojemnością akwarium do którego są przeznaczone. Najmniejszy z rodziny HBL-301 przeznaczony jest do zbiorników 25-60L ma moc 2W, i jedną bio gąbkę, skimmer, oraz regulacje przepływu wody.
Następny w rodzinie jest HBL-501, moc 5W, przeznaczenie 40-100L, wyposażenie analogiczne do poprzednika z tą różnicą że tu producent udostępnia nam już węgiel aktywny w koszyku otoczony watą filtracyjna.
Dotarliśmy w końcu do sedna sprawy czyli filtr, który mam zainstalowany w swoim akwarium tj. HBL-701. Największy filtr z całej rodziny wyglądający jak model 501 w odbiciu lustrzanym. Woda wciągana jest przez rurkę umieszczoną centralnie, która kończy się mniej więcej w 1/3 wysokości filtra, co pozwala na odpowiedni jej przepływ przez gąbki z dołu na górę do wylotu. Posiada 2 gąbki i dwa kosze z węglem aktywnym oraz tak jak mniejsi bracia skimmer.
Największą zaletą tego filtra jest cena, która wynosi na naszym rodzimym portalu aukcyjnym około 23 zł. Pisząc ten tekst na chwile przestałem stukać na klawiaturze próbując usłyszeć jakiś hałas z akwarium stojącego 2m dalej i... cisza, trochę głośniej robi się dopiero wtedy gdy rozkręcimy go na pełne obroty, ale wtedy w moim akwarium (72L) robi się trochę za duży młynek. Ponieważ producent przewiduje ten filtr do zbiorników wielkości od 90 do 200 litrów to uważam iż nie trzeba go katować na maksymalnych obrotach. Posiada tak jak filtry Aquaela (również opisane w tym temacie) tzw. próg zwalniający zapobiegający nadmiernemu wzburzaniu wody, ale należy dbać o odpowiedni poziom wody w akwarium, gdyż różnica czasami 2 cm potrafi doprowadzić że woda nie będzie wylewać się poziomo wzdłuż tafli, tylko bardziej pionowo w dół ruszając nam dnem. Skimmer dodany do zestawu to bardzo dobry wynalazek pozwalający w bardzo krótkim czasie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni wody, ale żeby działał to w moim filtrze musiałem zwiększyć przepływ do przynajmniej ¾ gdyż poniżej tej wartości filtr nie miał odpowiedniej mocy by wciągnąć cokolwiek.
Ja tu tak o zaletach, ale żeby nie było zbyt kolorowo to czas na kilka wad, które dosyć ciężko było mi znaleźć. Jeśli miałbym się czegoś doczepić to chyba tylko koszyków z węglem aktywnym otoczonym watą filtracyjną, która to właśnie przy drugim płukaniu pod kranem rozsypała się i węgiel wylądował w zlewie. Lepiej by było gdyby zamiast tego węgla to producent umieściłby wkłady z ceramiką, lub dodał gąbkę na rurkę jako pre-filtr zapobiegający wciąganiu naszych pupili. Reasumując jest to dobry i bardzo tani filtr, do którego po roku używania nie mam za bardzo czego się doczepić. Szczerze mogę polecić ten produkt każdemu kto szuka taniej kaskady.


Wątek bardzo ciekawy mam nadzieje że z czasem będzie coraz więcej opisanych filtrów.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez fire » N 24 paź, 2010 09:21

Czy moge zmienić filtr po 2 tygodniach od założenia baniaka?
Avatar użytkownika
fire
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 17:13

Postprzez Codranger » N 24 paź, 2010 17:35

To ja tylko dopowiem do recenzji hbl-701 że posiadam hbl-301 zakupione za 11zł w 10l akwarium i jest bezgłośny ;]
Ostatnio edytowano N 24 paź, 2010 17:36 przez Codranger, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Codranger
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 18:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez madcat » Wt 07 gru, 2010 02:05

Mały update do mojej recenzji hbl-701, zauważyłem że po założeniu gęstszej gąbki na prefiltr przepustowość filtra spada drastycznie już na 3 dzień po płukaniu gąbki :( czy w innych kaskadach też tak jest ??
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez MarSz » Wt 07 gru, 2010 08:29

To ja dodam od siebie parę słów w kwestii HBL-501.

Obecnie mam ten filtr w dwóch akwariach i jestem bardzo zadowolony. Już rok działa w akwarium 70l i jest ok - cicho, sprawnie, bez kłopotów jak na razie.
Co prawda media dostarczone w zestawie są kiepskie ale przy odrobinie zacięcia można go nieźle podrasować.

Ja od razu wywaliłem wkład z węglem i przerobiłem go na wkład z granulatem i watą perlonową. Po odcięciu oryginalnej osłonki (wata czy cokolwiek to jest) wysypałem węgiel i wyczyściłem kratkę. Następnie na gorąco przy użyciu żelazka przyprasowałem gęstą gazę z jednej strony, wsypałem z drugiej strony granulat (a w drugiej kratce watę)i w taki sam sposób zamknąłem to warstwą gazy (na gorąco). Efekt końcowy bardzo przypomina oryginalną ramkę tylko, że zamiast węgla mam granulat i watę perlonową.
Obecnie w jednym filtrze mam w kolejności od wlotu:
-oryginalną gąbkę
-ramkę z watą perlonową
-ramkę z granulatem

a planuję jeszcze włożyć ceramikę w siatce do komory, w której jest wirnik. To jest w akwarium 30 l więc jest spory zapas mocy jeszcze i może by trochę ograniczyć przepływ, dołożę jeszcze jedną gąbkę na rurkę wlotową w akwarium (akurat mam pasującą jak ulał z jakiegoś starego filtra Aquaela).

W większym akwarium (70l) nie będę robił wkładów na ramkach (obydwie wykorzystałem w drugim filtrze). Ograniczę się do oryginalnej gąbki i woreczkiem lub dwoma z granulatem i ceramiką.

Drugi filtr kupiłem niedawno i teraz dopiero zrobiłem upgrade ramek, jednak pierwszy filtr działał u mnie około roku na samej gąbce i nie zauważyłem żadnych problemów.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron