AQUA-SZUT N300 Lekka modyfikacja

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

AQUA-SZUT N300 Lekka modyfikacja

Postprzez Deltharis » Pt 12 lis, 2010 16:02

Witam wszystkich :)
Chcialbym zaprezentowac filterek kaskadowy z racji tego ze uwielbiam wszystko udoskonalac a posiadam kostke 20L wiec mysle ze komus sie przyda. Jak wiekszosc wie Kaskada ta ma dosc wielki filter gabkowy, stwierdzilem ze w 20 jest zbyt wielki i lepiej zrobic jakas lepsza filtracje dlatego tez przecielem gabke na pol a na druga wolna czesc uszylem koszyczek z siatki takiej jak ociapla sie domy i do niej wsypalem zeolit i ceramike. Jedyna wada jaka zauwazylem to wydajnosc troszke spadla spowodowane jest tu upchaniem na full wszystkiego. Zastanawiam sie czy jest sens zmniejszyc koszyczek i dodac wiecej gabki chodz mysle ze na 20L taki strumyk wystarcza.

Wyglada to tak:)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... fb140.html
Ostatnio edytowano Pt 12 lis, 2010 16:18 przez Deltharis, łącznie edytowano 6 razy
Avatar użytkownika
Deltharis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 27 wrz, 2010 16:26
Lokalizacja: Zator

Postprzez chwialek » Pt 12 lis, 2010 23:14

Nigdy nie użytkowałem kaskady jako filtra ale czy tam woda przypadkiem nie przepływa od dołu medium filtracyjnego do góry?
Dlaczego zatem wybrałeś równoległy układ mediów filtracyjnych?
Czy siatka pod tynk nie zawiera klejów, które mogą być szkodliwe dla mieszkańców twojego akwarium?
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Postprzez Deltharis » So 13 lis, 2010 00:05

Siatka ta jest zrobiona calkowicie z wlokna szklanego i jest splatana ze soba nie zawiera klejow. Masz racje ze kaskada ciagnie od dolu i wypycha ku gorze, ale gdybym dal zeolit na dole na calej powierzchni a ponad nim gabke obawiam sie ze filtr nie poradzil by sobie poniewaz i przy takiej konfiguracji jego moc oslabla. Jest to akwa 20L gdzie ten filtr przepapowywuje cala jego zwartosc kilku krotnie przez godzine czyli i tak woda za ktoryms razem zostaje przepuszczona przez zeolit i gabke. Ale i tak jest to jeszcze do sprawdzenia poniewaz mozliwe ze bedzie to dzialalo. Nie moge wyciagac wnioskow poniewaz tak mysle.
Ostatnio edytowano So 13 lis, 2010 00:07 przez Deltharis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Deltharis
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 27 wrz, 2010 16:26
Lokalizacja: Zator

Postprzez Torilion » Śr 17 lis, 2010 00:56

Witam
W swoich 54l posiadam bardzo podobny filtr. Niestety, nie potrafię o nim nic powiedzieć bo jest "dziedziczony" i bardzo stary. W każdym razie wygląda na bardzo podobny. Wydaje mi się jednak, bynajmniej u mnie w filtrze tak to wygląda, że zaciąga on wodę do komory z wirnikiem, skąd dalej jest ona przelewana do drugiej z wkładami filtracyjnymi. Przy czym do komory z mediami filtracyjnymi wpływa mniej więcej w połowie objętości. Mało tego woda trafiając na gęstsze medium filtracyjne w większości opływa je górą :). Uzupełniając dodam, iż u mnie jako wkład na dnie stanowi nylonowy worek (taki jak na ziemniaki czy gruz) wypełniony torfem i zajmuje 1/3 objętości, natomiast pozostałe 2/3 to keramzyt zabezpieczony krateczką własnej roboty przed wypłukiwaniem. Po założeniu jeszcze gąbki jako prefiltr, przepływ przez filtr jest u mnie zdecydowanie zredukowany. Mimo wszystko u mnie w 54l wystarcza.
Postaram się przy którejś podmiance zrobić zdjęcia :).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Torilion
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 07 lip, 2010 14:19
Lokalizacja: Kraków


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości