Jeśli ktoś chce robić porządną pokrywę we własnym zakresie..

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Jeśli ktoś chce robić porządną pokrywę we własnym zakresie..

Postprzez pempol » Śr 25 maja, 2011 14:48

Jeśli ktoś ma troche zdolności manualnych i chce zrobić porządną pokrywę na akwarium polecam odwiedzić stronę...

http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php

sam wykonalem pokrywe na baniak 240L i po przejrzeniu ofert pokryw na rynku śmiem stwierdzić że moja bije na głowe 95% pokryw na rynku. Jest idealnie dopasowana, wytrzymala już 2 lata bez żadnej awarii, odkształceń, etc. Można ją dowolnie modyfikować (oświetlenie,wentylatory,wpusty,etc). Koszt całkowity - 120zł za płytę PCV dociętą na wymiar + troche roboty + 20zł za okleinę drewnopodobną + 20zł za siłowniki pneumatyczne do podnoszenia pokrywy + 10zł za uchwyt szafkowy :) no i pozniej oświetlenie zależne od wymagań :)

pozdr
pempol
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez agafoo » Śr 25 maja, 2011 18:04

woow :) nieźle wygląda jak na samoróbke:)
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez chwialek » Śr 25 maja, 2011 18:24

Kiedyś przeglądając fora z opisami budowy tego typu pokrywy natrafiłem na opinię samego budowniczego że pokrywa ma po czasie tendencję do lekkiego odgięcia się wieka (skutek ciepłoty świetlówek), oraz nad świetlówkami PCV przybiera ciemny kolor. Problem odbarwienia można usunąć wklejając lustro z nawierconymi otworkami pod mocowanie świetlówek, stanowi ono odbłyśnik.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Postprzez pempol » Śr 25 maja, 2011 19:49

Jeśli ktoś ma troche smykałki technicznej poradzi sobie z tym problemem tak jak ja :) wystarczy do spodu pokrywy przykleić odpowiednio wyprofilowane paski z płyty PCV... nic nie jest w stanie się wygiąć nawet na mm... mam pokrywe prawie dwa lata i nie wygiela sie nawet o mm... a ciemnienia materialu nie zuwazylem bo caly spod mam wyklejony folia lustrzana :) poza tym zawsze mozna zrobic pokrywe z czarnego pcv jak ktos ciagle chce ogladac pokrywe od spodu i nie stosuje odblysnika... :)
pempol
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011 18:47
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości