Pokarm DIY

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Pokarm DIY

Postprzez seraf » Pn 11 lip, 2011 21:21

W dziale giełda kilka osób sprzedaje pokarmy własnej produkcji, czy może ktoś napisać jakich składników używacie? Nie chodzi mi o to żeby wam konkurencję robić ; p tylko chciałbym spróbować samemu zmontować dla moich krewet odpowiedni pokarm. A jak nie chcecie podawać składników to napiszcie jak to przygotowujecie, czy gotujecie czy tylko mieszacie, jak suszycie? Na pewno wiele osób będzie zobowiązanych ;)
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » Pn 11 lip, 2011 22:27

Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez seraf » Pn 18 lip, 2011 16:57

Próbowałem ostatnio zrobić małą próbkę pokarmu. Ugotowałem groszek zielony, szpinak, paprykę czerwoną, dodałem pokarmu ze spiruliną i trochę astacolor. Po wysuszeniu wrzuciłem jeden płatek do akwa, krewetki dosłownie wyrywały go sobie więc sądzę że były zadowolone ;D
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SirLacky » Wt 22 lis, 2011 19:30

Mam takie małe pytanie do pokarmu DIY. Zrobiłem swój ze składników groszek, papryka, kalafior, broków, spirulina, trochę pyłku dla narybku, szpinak, marchewka, no i chyba tyle z tego co pamiętam. Pokarm wysuszyłem. Zarówno ryby jak i krewetki rzucają się na pokarm... ale, tutaj moje pytanie: Czy u was pokarm samoróbka zmienia parametry wody? Bo kurcze u mnie potrafi np. po godzinie zmienić o 1 stopień pH z 7->8, co nie koniecznie podoba się krewetką. Ewentualnie wie ktoś który składnik może być za to odpowiedzialny?
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości