Bimbrownia

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Bimbrownia

Postprzez White Pearl » So 23 lip, 2011 14:40

Witam jako ze mchy w ogole mi nie rosną :( postanowiłem zrobic podróbke CO2 ;) . Mam butle 1,5L węzyk kostkę lipowa i to chyba wszystko ;) . Narazie bąbluje równo tydzien czasu ,oczywiscie w tym akwarium nie ma zadnyhc krewetek i tu wlasnie nasuwa mi sie pytanie ;). Do czego jest zaworek przeciwzwrotny (jakie ma znaczenie przy tej butli) , cyz zeby kontrolowac liczbę bąbelek wystarcyz takie cuś -http://allegro.pl/zaworek-zaciskowy-do-regulacji-powietrza-i1715579391.html
i- wsadzilem do akwarium samą kostkę lipowa ,cyz ona musi byc wlozona do strzykawki ?? cyz sama kostka moze byc ??
No i najwazniejsze pytanko na które chce abyscie odpowiedzieli nie wysilając sie ;) TAK lub NIE :)
1. Czy JBL Manado jest szkodliwe dla krewetek
2.Czy powoduje spowolnienie wzrostu mchów ?
3. Czy to prawda ze amanki lubią jesc uporczywe wszystkim akwarystom nitki ?? xD
4. Czy podnosi parametry ?? nei moge sobie dac z nimi rady

Przepraszam za pisownie ale to wina klawiatury ;)

Z góry dziękuje za odpowiedzi :
White
Ostatnio edytowano So 23 lip, 2011 14:42 przez White Pearl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
White Pearl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pn 20 paź, 2008 12:33

Postprzez ryuuk » So 23 lip, 2011 20:39

jeżeli chcesz robić bimbrownie to musisz dołączyć druga butelkę do której będzie dochodził wężyk z zacieru c<wy Co2 się oczyściło, jest to raczej podstawa> a z butelki z woda wężyk do akwa na którym znajduje się zaworek by woda nie cofnęła się do butelek.


na pytania niech wypowiedzą się fachowcy.
Michał
gadu-gadu: 8254309

baniaki:
1x30l,3x54l
heteropoda red gradacja A/AA <azjatyckie>
hybdyda-taiwan
tibee
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez michal.l » So 23 lip, 2011 20:55

Fachowcem nie jestem :-P
1.Nie
2.Nie
3.Amanki lubią glony nitką też powinny dać radę (chyba)
4.Podnosi jeżeli się je słabo wypłucze na początku
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez White Pearl » So 23 lip, 2011 21:38

ryuuk podłaczenie drugiej butelki jest zbędne ;) dlatego sie pytam o te zaworki itp bo widzialem gdzies temat z CO2 fresza ;)
Avatar użytkownika
White Pearl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pn 20 paź, 2008 12:33

Postprzez Bard » So 23 lip, 2011 21:42

Co Ty bredzisz że jest zbędne? no ok... bądźmy wszyscy cicho bo WP wszystko wie :} spieni mu się zacier, pójdzie do akwarium i padnie wszystko co tam było :] razem z roslinami... ale co ja tam wiem...

2ga butla robi za pseudo oczyszczanie i bufor bezpieczenstwa ;] nie odważył bym się robić bimbrowni bez niej, no chyba że z samymi tanimi roślinkami
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez M@riusz » N 24 lip, 2011 08:55

Miałem w swoich początkach bimbrownię i tak jak i dla kolegów to i dla mnie była ona niezbędna w celu oczyszczania gazu i zabezpieczenia przed przedostaniem się zacieru do akwa. Ale każdy robi jak mu lepiej :)
M@riusz
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 09 kwi, 2011 17:21

Postprzez wielebny » N 24 lip, 2011 16:43

musi byc 2 butelka , mi lekko wyszedł zacier do 2 butelki z wodą , gdybye nie to poleciałoby do baniaczka :P
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez White Pearl » N 24 lip, 2011 19:37

a powiedzcie mi - jakim cudem ma wleciec zacier do akwa skoro węzyk w butli nie jest do niego zanurzony ? ;p
jeszcze nigdy mi sie zacier nie spienił ,cuda wymyślacie xD ,tydzine używania CO2 ,i ze tak powiem g**** widze chociaz moze zbyt pochopnie oceniam ;)
i nie wiem wszystkiego a próbuje sie czegos dowiedziec ;)
Ostatnio edytowano N 24 lip, 2011 19:46 przez White Pearl, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
White Pearl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pn 20 paź, 2008 12:33

Postprzez aquahobby1 » N 24 lip, 2011 20:50

"a powiedzcie mi - jakim cudem ma wleciec zacier do akwa skoro węzyk w butli nie jest do niego zanurzony ? ;p " Jeżeli masz butlę z zacierem poniżej poziomu wody w akwarium, i nie masz zaworka zwrotnego, to może woda ze zbiornika się cofnąć do butli, napełnić ją, i resztkami procesu fermentacji wybić do akwarium. Takie coś widziałem. Ale jeżeli masz butlę z zacierem 5l, i w niej zacier 1/3 butli, i masz zaworek zwrotny, który nie pozwoli na cofnięcie się wody, albo butlę powyżej baniaczka, i wężyk wysoko przy korku, to raczej nic się nie powinno stać. Też miałem pojedyńcze butle kiedyś, i nic się nie działo. Ale wkurzało mnie uzupełnianie co kilka dni cukru, bo raz dawało super, a później coraz słabiej. Nie ma to jak butla ciśnieniowa.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez illuminatebaby » N 24 lip, 2011 21:21

Lepszym od bimbrowni jest reaktor na kwasek cytrynowy i sodę, ja jadę na nim teraz. Stabilny i beż problemów. Ale z bimbrownią chłopaki mają rację wystarczy, że ci wzrośnie temperatura w pomieszczeniu i w butelce kocioł możesz mieć. nie chcę pisać czarnych scenariuszy, ale mi bufor (druga butla) nie raz uratowało akwa.
Avatar użytkownika
illuminatebaby
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 19 kwi, 2011 22:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez White Pearl » Pn 25 lip, 2011 21:11

illuminatebaby mozesz powiedziec cos wiecej o tym kwasku ? :-P
Avatar użytkownika
White Pearl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pn 20 paź, 2008 12:33

Postprzez illuminatebaby » Pn 25 lip, 2011 21:55

ależ oczywiście, ja skopiowałem pomysł ten pomysł Link . Tyle że u mnie jest to większe i śrubunki zastąpiłem dławikami elektrycznymi. Tak więc mamy trzy słoje: 1 to zbiornik z roztworem kwasku cytrynowego, 2 reaktor z sodą i 3 jako bufor i zabezpieczenie (tak na wszelki wypadek). Gdyby nie czytelna była zawartość linka to wtedy wytłumaczę co i jak.
Avatar użytkownika
illuminatebaby
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 19 kwi, 2011 22:30
Lokalizacja: Łódź


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości