Nowe oświetlenie do akwarium?80W

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Nowe oświetlenie do akwarium?80W

Postprzez batman-ka » Pt 28 mar, 2008 17:02

Właśnie przywieżli mi całkiem gratis oświetlenie,które po remoncie hali miało iść w kubeł,więc postanowiłam je szybko przechwycić.
Lampa jest nawet nie porysowana,od góry biała z miejscami na mocowania,mogę ją też powiesić na linkach stalowych,w środku 4x20W piła daylight,nie wiem co to za świetlówki ale dali je gratis do reszty więc wzięłam :-p
całość jest w odbłyśnikach "rynnowych" ktoś tylko uwalił kabel zasilający ale dla mnie to nie problem,jest trochę brudna ale po umyciu będzie jak nowa
Myślałam,że będzie to oświetlenie do 30l ale chyba wielkość lampy przerosła moje oczekiwania :P
Teraz to mogę oświetlić chyba każde akwarium,jeżeli macie pomysły to chętnie wysłucham ;-)
Obrazek

po umyciu wygląda następująco
Obrazek

odbłyśniki ściąga się w całości
Obrazek

to na środku to chyba miesce podłączenia kabla prądowego,ale nie myslałam nad tym jeszcze,na razie umyłam :P
Ostatnio edytowano Pt 28 mar, 2008 19:33 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Śr 02 kwi, 2008 14:30

Krok nr.2 wizja "zróbmy coś z resztek"

-Stare biurko
-1stara półka od biurka
-lampa powyżej
-4 uchwyty na półkę znalezione po demontażu
-kabel wycięty ze starego przedłużacza
-kawałek styropianu pod panele podłogowe
-akwarium 30l
-biały plaster z apteki do zaklejania starych dziur po nawierceniach i starych projektach:P

szerokość biurka 90cm więc każde akwarium wejdzie ,możliwość przesunięcia uchwytów,gdybym miała wizję postawić tam większe akwarium,teraz wejdą 2x30l
Lampa jest położona na uchwytach więc można ją łatwo ściągnąć,robi też za pokrywę,choć mam filtr ze skimmerem (taki made in china)

akwarium było dość zapuszczone więc po wyszorowaniu zalewam go czystym RO ,ewentualne robale zdechną od niskiego pH :-P

No i luksus,bo na blacie można postawić jeszcze jedno akwarium (którego nie mam ):-P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Śr 02 kwi, 2008 18:10 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tobik » Śr 02 kwi, 2008 18:21

projekt całkiem fajny zwłaszcza podoba mi się oszczędność :)
Swoja drogą nie uważasz, że kijowo się będzie na to patrzeć tak nisko ? Ja zawsze kombinuję żeby było jak najwyżej.
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez Adekm89 » Śr 02 kwi, 2008 18:34

a może to tylko przechowalnia???


AAAAAAa, nie !! wiem!
Batmaka chce sie pochwalić co umie zrobić:)


BTW:
podoba mi sie to, tez mam coś takiego, wrzucę fotki później...

Też jest nisko, oświetlenie jest 2x18W
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Śr 02 kwi, 2008 20:07

Pewnie,że się chce pochwalić bo nie wydałam ani grosza na to :P a efekt jest super jak się zgasi światło to nadal jest jasno ,a że na ziemi to trudno,to tylko będzie przechowalnia z ekspresowym wzrostem ,będę mogła nawozić itp.......na górze też jest miejsce na akwa,na upartego pod biurkiem mogą stać 2,a z boku mogę wyciąć okrągłe okienka do oglądania w biurku ,jak na statku hehe
Wsadzenie akwarium do białego biurka nieżle odbija światło .......
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tobik » Cz 03 kwi, 2008 15:56

fajnie by wyglądało duże akwarium na wymiar pod tą lampę....
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez =Fresz= » Cz 03 kwi, 2008 16:03

To samo chciałem napisać Tobik :-P proponuje Ci batmanko teraz iść do szklarza i coś takiego wymodzić :-D taka ilość światła nie może się marnować a ma napewno pier.... konkretne hehehe za długo nie świeć bo glony murowane ;-)

P.s dzisiaj u kumpla w akademiku widziałem takie samo oświetlenie i się śmiałem że mu wykręce hehe
Ostatnio edytowano Cz 03 kwi, 2008 16:04 przez =Fresz=, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kierkier » Cz 03 kwi, 2008 17:40

batman-ka napisał(a):No i luksus,bo na blacie można postawić jeszcze jedno akwarium

I można śmiało wykorzystać "kawałek" tej samej lampy.
1. W miejscu gdzie znajdują się obecnie stateczniki,przeciąć ja na pół.
2. Stateczniki przenieść pomiędzy świetlówki
3. Będzie trochę kombinacji z elektryką ale na każdym z nich jest dość czytelny schemat podłączenia
4. Część obciętą oczywista oczywistość dać "do tyłu"
5. Sprawdzić czego trzymają się odbłyśniki.W razie czego,mocowanie też przenieść.
kierkier
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): N 03 lut, 2008 08:40
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 19:22

No ta lampa jest prosta w konstrukcji jak żadna inna ,zresztą widać na górnych fotach,ale szkoda było mi ciąć tak zajefajnie wygląda jak oświetla białą wnękę ,jakbym miała kasę to bym podwiesiła to na linkach stalowych do sufitu ,ale na suficie mam boazerie na czymś dziwnym,może mi spaść na głowę,bo lampa waży sporo,mogę dać drugie akwa 30l złożone razem dadzą prawie powierchnie jaka jest potrzebna ale jak będę miała kase to zrobię na wymiar akwarium będzie super wyglądać pod tą lampą.
Nie rozumiem czemu taka lampa kosztuje 150zl na neice a my za pokrywy placimy taki majątek:P
i czemu forum nie pokazało mi że mam odpowiedzi :P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości