Napowietrzacz na baterie DIY ;)

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Napowietrzacz na baterie DIY ;)

Postprzez vitesse7 » Cz 26 sty, 2012 21:43

Witajcie. Ostatnio nie było u mnie prądu.. i tak myślałem co by było gdyby nie było prądu przez np 2 dni z powodu jakiejs wichury i zerwanych linii.. Padaka. wszystkie hamburgii działaja na pompę napowietrzającą.. czyli cała stabilizacja zbiornika idzie w łeb.. bakterie padają.. amba fatima.

Niechcący zepsół się babci ciśnieniomierz wiec stwierdziłem ze go rozkręce popatrze co sie ciekawego tam dzieje..

I WUALAA..
odkryłem elektryczność.. a dokładnie super wydajną pompe na baterie ;) Wystarczą dwa paluszki. (ewentualnie i na jednym działa)

Wymontowałem mikro pompkę.. Podłączyłem na krótko do baterii do tego wezyk od kroplówki taki cieniutki na to kamien napowietrzający i daje praktycznie jak TETRA 100 ;) Normalnie szok.
Stwierdziłem ze mam jeszcze 2 takie ciśnieniomierze popsute.. wiec mam już ewentualność na złe warunki prądowe ;) szybko podłączam się do hamburgów i mogę prądu nie mieć długo ;) foty ustrojstwa małego:


Obrazek


i takie bąble daje ;)



Obrazek
Ostatnio edytowano Cz 26 sty, 2012 21:44 przez vitesse7, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez =Fresz= » Cz 26 sty, 2012 22:12

no proszę a ja też mam gdzieś taki ciśnieniomierz popsuty hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez SUHY » Cz 26 sty, 2012 22:12

Dobre .
po tym jak zatrzymał mi sie filtr w nocy i padło parę sztuk pomyślałem o ewentualnym braku prądu .u mnie jest to często spowodowane wypadkami na krzyżówce , tak wypadkami . tak często ktoś sobie obiera na celownik słupa że 3 razy w roku mam bezprądzie .
Tyle ze mam przetwornice http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 29573.html coś podobnego ,i pompka chodzi spoko .
jak sie juz ogarnę z ilością akwariów to chyba będzie trzeba załozyć na stałe zestaw awaryjny .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez vitesse7 » Cz 26 sty, 2012 22:32

no tak ale tą przetwornice musisz podłączyć do fury.. bo tak to akumulator dlugo CI nie pociągnie ;)
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez SUHY » So 28 sty, 2012 11:59

vitesse7, Często używam przetwornicy i żarówki energoszczędnej przy 2 - 3 dniowych wędko wypadach . akumulator 45Ah -11W żarówka + straty przetwornicy = 20 h świecenia+ trochę radia i jeszcze da sie odjechać .
apr-300 ma 3W do tego przetwornice małą to sprawny aku 45Ah max te 80h powinien pociągnąć

a myślisz że baterie to tak na długo , paluszki 3Ah pompka min 2W = po godzinie koniec zabawy ,
po za tym pompka nie przystosowana do pracy ciągłej nie pochodzi za długo .
testowałem pompki grafitowe od centralnego zamka w audi ,po 15 min gorąca że sie dotknąć nie da a po nast 10 min pozamiatane .

najstarszy ,najprostszy i najtańszy sposób na zasilanie awaryjne to dwie butelki po koli 2,5 L wężyk woda z jednej do drugiej i mamy min 6 h napowietrzania .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez vitesse7 » So 28 sty, 2012 21:44

SUHY napisał(a):vitesse7, Często używam przetwornicy i żarówki energoszczędnej przy 2 - 3 dniowych wędko wypadach . akumulator 45Ah -11W żarówka + straty przetwornicy = 20 h świecenia+ trochę radia i jeszcze da sie odjechać .
apr-300 ma 3W do tego przetwornice małą to sprawny aku 45Ah max te 80h powinien pociągnąć

a myślisz że baterie to tak na długo , paluszki 3Ah pompka min 2W = po godzinie koniec zabawy ,
po za tym pompka nie przystosowana do pracy ciągłej nie pochodzi za długo .
testowałem pompki grafitowe od centralnego zamka w audi ,po 15 min gorąca że sie dotknąć nie da a po nast 10 min pozamiatane .

najstarszy ,najprostszy i najtańszy sposób na zasilanie awaryjne to dwie butelki po koli 2,5 L wężyk woda z jednej do drugiej i mamy min 6 h napowietrzania .


hmmmm no to może jaką małą ta przetworniczkę masz.. ale może i racja.

pisząc:

najstarszy ,najprostszy i najtańszy sposób na zasilanie awaryjne to dwie butelki po koli 2,5 L wężyk woda z jednej do drugiej i mamy min 6 h napowietrzania


co miałes na myśli dokładnie? bo nie kojarze tego sposobu ; )
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez SUHY » N 29 sty, 2012 01:23

co miałes na myśli dokładnie? bo nie kojarze tego sposobu ; )


hehe , :-P daaawno dawno temu pompki sie robiło z silniczków od gramofonu nie było tak łatwo jak dzś . kto nie miał smykałki to :
butelka zalana wodą , na parapet druga z szczelnym korkiem na podłoge+ wężyk z tej górnej woda lejąca się do dolnej wypierała powietrze które rurką wędrowało do kamienia .zaciskiem od kroplówki regulowało się wydajność/czas działania
filtra toto nie uciągneło ale dobry napowietrzacz czasem bąblił do rana .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez vitesse7 » N 29 sty, 2012 07:41

haha no to dobre dobre. no niby racja ;) taka ala bimbrownia tylko z wodą w górnej butelce i z dwoma duzymi butelkami ;)
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez sledzik1984 » Wt 17 lip, 2012 07:50

A nie lepiej kupić UPS'A? Ja zainwestowałem w jakiegoś chińskiego 1500VA - kubełek EX700 + dodatkowy filterek wewnętrzny i chłodziarkę z wiatraka turbinowego od kserokopiarki podtrzymał 8h. W dużych miastach awarie zasilania z reguły nie trwają aż tyle czasu. Jedynie co wkurza - to piszczyk informujący o tym, że nie ma prądu. Muszę go chyba fizycznie odłączyć...
sledzik1984
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr 15 lut, 2012 19:54

Re: Napowietrzacz na baterie DIY ;)

Postprzez klulikokrewetka » Wt 07 sty, 2014 20:49

w większości sklepów wędkarskich są napowietrzacze na baterie za jakieś 25 zł więc pytanie czy warto się bawić z takim badziewiem
klulikokrewetka
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): N 29 gru, 2013 20:27
Lokalizacja: Piechowice


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości