System CO2 freszastego;)

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Postprzez kierkier » Pn 30 cze, 2008 17:46

mam wysuszoną gałąż z drzewa lipowego ale to jakaś lipa

Hee,hee nie musi być wysuszona,może być świerzynka hee,hee.
Rób z kroplomierza, koszt całego aparatu to tak pomiędzy 2,8-4,5.
Ten pierdolnik co liczy krople utnij tak na 3/4 wysokości patrząc od strony tej grubej plastikowej igły.Dostaniesz końcówkę lekko ze stożka.
Teraz posiadaną gałązkę papierem ściernym zeszlifuj też ze stożka,tak aby ciasno wchodziła w ten obcięty koniec (im ciaśniej,tym lepiej hee,hee).
Po zeszlifowaniu,końcówkę kroplomierza ostrożnie podgrzej nad płomieniem np gazowym,świeczki albo cuś podobnego. I "na chama" póki gorące,szybko wciśnij zeszlifowany koniec gałęzi.Po tej operacji, natychmiast pod kran z zimną wodą. Wystający kawał gałęzi,brzeszczotem do metalu,obciąć ok. 3-5 mm nad końcem kroplomierza.
Teraz obejrzeć dookoła,popodziwiać swoje dzieło,walnąć piwko za zaoszczędzone pieniążki za przesyłkę (tylko pełnoletni) i podłączyć do gazu hee,hee.
Aha, dodam,że z kroplomierza robi się lepiej niż ze strzykawki,bo plastik jest bardziej elastyczny i nie trza go tak mocno grzać hee,hee.
Ostatnio edytowano Pn 30 cze, 2008 17:49 przez kierkier, łącznie edytowano 1 raz
kierkier
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): N 03 lut, 2008 08:40
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Pn 30 cze, 2008 21:23

No sąsiad znowu nam rozjaśnił o co chodzi i co do czego wtyknąć heh dodam że prezentowany dyfuzor jest od kierkiera i lepszego jak do tej pory nie miałem,a były już u mnie nawet szklane :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pn 30 cze, 2008 23:44

Właśnie dopijam drinka i aż mi się uśmiech na twarzy pojawił :-)) Ja trzasnęłam sobie gałązkę i chciałam zalepić ją za wszelką cenę a i tak nic z tego nie wyszło,ale szłam na łatwiznę przyznaje,ucięłam wyżynarką idealny korek (koniec ideału) wywierciłam dziurkę i wbiłam rurkę,chciałam uszczelnić ale nie da rady,silikon odpada i na gorąco też,jestem niezdolna dlatego zakończyłam na drinku i szukam teraz kosiarki właściwej ,która zje mi glona hehe
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pn 30 cze, 2008 23:46

ale mówili ,że batman powróci ............ z nowym korkiem hehe
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Cz 03 lip, 2008 20:17

I jak tam batmanka działa jak powinno?:P sposób z wywiercaniem byl nie za dobry bo ciśnienie zbyt duże no i działanie wody na silikon:P najwazniejsze jest jednak zadowolonie z tego co sie mimo to zrobiło własnymi rękoma:P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dzym » Pt 04 lip, 2008 12:19

kup fresz butle :) to wtedy zmienisz zdanie na temat bimbrowni :)
Pozdrawiam
Obrazek
dzym
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 30 maja, 2008 12:06

Postprzez =Fresz= » So 05 lip, 2008 06:25

Wiem wiem ale dzisiaj kupuje lustrzanke zdecydowalem że Sony Alfa200 lub 300 i niedlugo do Włoch lecę i jestem z kasy spłukany ;-) kupno butli jest nie uniknione i napewno 1,5l kupię :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dzym » So 05 lip, 2008 10:09

zakup lustrzanki sonu nie jest najlepszym wyjsciem z tego co wiem od kumla który zajmuje sie fotografią zawodowo. osobiscie poleca Canony ale to nie ja kupuje tylko Ty.
Obrazek
dzym
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 30 maja, 2008 12:06

Postprzez =Fresz= » So 05 lip, 2008 21:26

Zakup jak dla mnie jak najbardziej udany :mrgreen: a kupiłem Alfe 300 z karta Kingstona 4GB :-> zdjęcia co tu duzo mówić Wypas :-P jeszcze tylko dokupie sobie dodatkową soczewke macro +10 dioptri i to mi wystarczy ;-) z czasem może wymienie oiektyw na jakiś z wyższej półki ale reporterem nie jestem i super zoomow nie potrzebuje :-P

A wracając do tematu batmanko daj znać jak tam Twoja bimbrownia :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ryba.90 » So 12 lip, 2008 17:54

Freszu ty masz zwykłą bimbrownie? Czy to reaktor z tego kwasku cytrynowego i sody??
A i co to jest na 2gim i 3cim zdjeciu. Na 1szym zaworek zwrotny, a na drugim precyzyjny? :mrgreen: :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa

Postprzez namski94 » So 20 mar, 2010 19:42

czy moglibyscie mi powiedziec przez ile dni wytwarza sie CO2 z takiej bimbrowni?
tez mam zamiar zrobic cospodobnego ale zupelnie nic nie wiem o takim sposobie wytwarzania dwutlenku wegla :-D
namski94
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 20:46

Postprzez zami84 » So 20 mar, 2010 19:44

zalezy od zacieru
zami84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn 01 mar, 2010 10:44

Postprzez =Fresz= » N 21 mar, 2010 08:54

Zależy ile zastosujesz drożdży i cukru który jest pożywką. Pamiętać trzeba przy tym że butelka ma pewną wytrzymałość więc ostrożnie z dawkowaniem heh taki zacier potrafi produkować do dwóch tygodni ;-) nie wiem czy tu był przepis więc podam taki z netu i jest OK ;-)

'Najpierw przygotuj sprzęt i produkty: - butelkę 5l z nakrętką
- butelkę 0,5l z nakrętką - kombinerki - gwóźdź o średnicy 0,4 cm - wężyk o średnicy 0,5 cm (długość zależna od miejsca oddalenia bimbrowni od akwarium) - cukier 0,75 kg - drożdże pół łyżeczki - woda najlepiej letnia - dwa naczynia (miseczki)

A TERAZ JAK ZROBIĆ:

1. W nakrętkach wypalam rozgrzanym gwoździem otwóry na wężyki,(w nakrętce z większej buteli wypalam jeden otwór,a z mniejszej butelki wypalam dwa otwory)
2. Przeciskam wężyki przez otwóry w zakrętkach 3. Ustalam długość wężyka w butelce 5l na około 3cm od nakrętki,a w 0,5l butelce ten sam wężyk dosięga prawie dna,a drugi,który wsadzam do 0,5 butelki mocuję na około 1cm od nakrętki 4. W jednym naczyniu w letniej wodzie rozpuszczam cukier,a w drugim drożdże 5. Następnie wlewam rozpuszczony cukier do butelki 5l,a potem dolewam rozpuszczone drożdże,do małej butelki wlewam czystą wodę do połowy wysokości 6. Znajdujący się zacier w butelce 5l uzupełniam dolewając letniej wody do 2 cm poniżej końca wężyka w butelce 7. Zakręcam nakrętki z wężykami i podłączam jeden z wężyków,który odchodzi od mniejszej butelki do dzwonu lub filtra wewnętrznego w akwarium.

UWAGI:

Bimbrownia może zacząć działać w ciągu pół godziny,ale można i czekać nawet parę godzin,zależne to jest od jakości uzytych drożdży i temperatury. W razie nieszczelności bimbrowni,należy uszczelnić miejsce styku nakrętki z wężykiem -silikonem,poczekać do wyschnięcia( około doby). Następnie powtórzyć pracę od punktu 4.'
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez namski94 » N 21 mar, 2010 22:02

UWAGI:

Bimbrownia może zacząć działać w ciągu pół godziny,ale można i czekać nawet parę godzin,zależne to jest od jakości uzytych drożdży i temperatury. W razie nieszczelności bimbrowni,należy uszczelnić miejsce styku nakrętki z wężykiem -silikonem,poczekać do wyschnięcia( około doby). Następnie powtórzyć pracę od punktu 4.'[/quote][/quote]


wlasnie dzis pierwszy raz zrobilem sobie taka bimbrownie. oczywiscie nie uzylem butelki 5l bo jest za duza :-P
zrobilem zacier wg troszke innch proporcji i bimbrownia stoi od jakichs 12 godzin, lecz niestety nie widzialem jeszcze zadnego babelka :-(
namski94
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 20:46

Postprzez zami84 » Pn 22 mar, 2010 09:17

Moze nieszczelnosci na korkach?
zami84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn 01 mar, 2010 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron