Regał akwarystyczny

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Regał akwarystyczny

Postprzez Papja » Pn 21 paź, 2013 17:06

Witam wszystkim, skoro już wymęczyłem was o pompę a raczej pytania o niej to teraz muszę pomęczyć o regał że się tak wyrażę. Jak myślicie do regału który docelowo ma być : 124cm długość,60cm głębokość,200cm wysokość jakiego kątownika powinienem użyć?Mają być 3 półki na akwaria,2(na samym dole tak gdzie było by niewygodnie postawić akwarium żeby mu się przyglądać i na samej górze) na akwarystyczny sprzęt itp,na półkach mają stanąć na początku 54l x2 a gdy znów będę miał przypływ gotówki docelowo 4x54l postawione bokiem do frontu,regał ma być widoczny z 3 stron więc o aranżację się nie boję bo w tych środkowych akwariach zawszę mogę zrobić coś z głębią.Filtracja to hamburgi a co do oświetlenia to mam 2 pomysły:4 energooszczędne świetlówki kompaktowe na półkę 6400-6500k 20-30wat tak by nad każdym akwarium była jedna(na początku 2 zanim nie dostawię nowych zbiorników) bądź świetlówki 36wat po dwie na półkę bo akurat pasowały by wymiarowo(120cm).Tak wyglądają plany :, a żeby nie robić ich czterech wytłumaczę-gdybym miał żarówki z 4 akwariami były by zamocowane 10cm do tyłu,jeśli chodzi o świetlówki to po prostu przestawił bym je akurat nad akwaria mniej więcej na środek.
Obrazek
Obrazek
Czarne to hamburgi/ścianki akwarium,żółte oświetlenie.Co myślicie o takim sposobie oświetlenia?Który byście bardziej polecili? Z góry przepraszam za "jakość" tych planów ale szkicowane na szybko w paincie ponieważ nie mam skanera a wszystko mam rozrysowane na kartkach.
Papja
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 01 paź, 2013 10:29

Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości