uzdatniacz wody ro DIY

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez matdachu » Pt 01 sie, 2014 08:34

Zapraszam wszystkich krewetkomaniaków którzy lubią kombinować a nie koniecznie przepłacać. bo jak wiemy uzdatniacze nie są tanie, tym bardziej jeśli ktoś ma kilka zbiorników. Tak więc może jest ktoś z was z wiedzą (może chemiczną) która pozwoli uzdatnić wodę ro do wymaganej dla różnych odmian krewetek.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Dakota » Pt 01 sie, 2014 10:19

W domowych warunkach trudno zrobić bezpieczny mineralizator, bo musisz najpierw kupić składniki w hurtowni chemicznej, a później dość precyzyjnie poporcjować i wymieszać. Moim zdaniem gra niewarta świeczki.

W internecie są sprzedawcy, którzy to robią za nas - zamawiasz mineralizator do wody RO, który podnosi np. GH, bez wpływu na KH (może jednak wpływać na pH). Tego typu preparaty są bardzo tanie, rzędu kilku do kilkunastu złotych i otrzymujesz je w formie proszku, z którego później robisz zawiesinę (mieszasz proszek w wodzie RO) i dodajesz jej tyle, by uzyskać odpowiednie parametry. Takie mineralizatory są bardzo wydajne (za 15-20zł możesz uzdatnić aż 2000l wody) i wiem, że niektórzy forumowicze z nich korzystają, dopełniając markowymi preparatami dla krewetek.

Nie wiem, czy mogę podać nazwę sklepu, gdzie takie mineralizatory można kupić, ale jak poszukasz w Google, to znajdziesz bez problemu :-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez SUHY » Pt 01 sie, 2014 13:08

Jest seria V mineralizatorów , stosowałem i mimo tego ze ludzie używają u mnie się nie sprawdziło (słaba przeżywalność młodych )
Proponuję nie szukać "tanich" / "domowych zamienników " bo w przypadku krewetek tego typu oszczędności mogą generować spore wydatki .


Ps: salty sprawdza się idealnie a przy kupnie "na spółę " wychodzi naprawdę tanio , mam niecałe 300L i ciężko zauważyć ubytek . ( kilogram kupiony dwa lata temu )
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Kravcu » N 03 sie, 2014 14:42

Shrimp mineral nie wychodzi przecież wcale tak drogo.
Ale ogólnie kiedyś popularne były uzdatniacze z serii V, od siebie mogę polecić kupno tychże w sklepie akwanawozy.
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Inc0gnit0 » N 03 sie, 2014 18:19

Kravcu napisał(a):Shrimp mineral nie wychodzi przecież wcale tak drogo.
Ale ogólnie kiedyś popularne były uzdatniacze z serii V, od siebie mogę polecić kupno tychże w sklepie akwanawozy.

stosujeod dośc dawna mineralizator z seri V i prócz zastrzezeń do tendencji zbrylania sie i dośc długi czas rozpuszczania zastrzezeń nie mam i bede stosować do wyczerpania zapasów czyli jakis 6-10m-cy potem wypróbuje zachwalany wszedzie salty i wtedy bede mic porównanie.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Szopen » Wt 05 sie, 2014 20:34

Podawałem V6 podawałem też Shrimp Mineral, Mosura Mineral Plus, SN GH+ teraz mam Salty Shrimp i wielkich różnic na krewetkach nie widziałem po ich stosowaniu.

Salty Shrimp używam nie za super właściwości tego produkty, a za wydajność do ceny :)
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez SUHY » Wt 05 sie, 2014 23:10

Ja zaczynałem od V , niestety albo to albo moja niewiedza , młode padały po tygodniu , potem Shrimp Mineral , Ale Wq mnie to ze powinno starczyć na rok a dziwnym trafem ledwo po półroczu butelka robiła się pusta .Po tym pewien hodowlanieć powiedział , "stary salty tylko salty "
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez matdachu » Śr 06 sie, 2014 09:57

może i macie rację. Zacznę kupować te wszystkie składniki to albo zostanę zamknięty jako chemik próbujący wyprodukować "anfe", albo antyterroryści zapukają do moich drzwi z myślą, że będę robił jakąś bombę. Tak wiec te gotowe produkty to jednak dobra i chyba jedyna alternatywa.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Kris_Shrimps » Wt 12 sty, 2016 22:39

Troche odświeżam temat ale by otrzymać taka v6 jak w akwanawozy trzeba by użyć:
CaSO4 x 0,5H2O na wapń - 45,5g
MgSO4 x 7H2O na magnez - 30,8g
NaCl na sód - 7,7g

Co o tym myślicie?
Kris_Shrimps
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 09 sty, 2016 13:09

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 13 sty, 2016 05:50

mysle że salty gh+ jest ok:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: uzdatniacz wody ro DIY

Postprzez matu » Śr 13 sty, 2016 10:59

Temat fajny ale salty nie jest drogie (1kg), jak ktoś potrzebuje to na PW please :-)
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości