naturalny probiotyk - kiszonka

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Re: naturalny probiotyk - kiszonka

Postprzez Pethro » N 12 paź, 2014 09:43

Zrobiłem też kiszonke z pokrzywy i małego dodatku innych ziół ( mniszek, koniczyna), świeże łodygi podsuszyłem przez jedną noc w kuchni. Następnego dnia jak były mocno zwiędnięte ale nie suche dałem je do malaksera, dodałem 2 otwarte kapsułki bakterii lactobacillus i zmieliłem ( im wiecj szczepów tym lepiej mi sie spodobal probiotyk lactobifid bo w tak niskiej cenie tyle roznych bakterii, nie znalazłem lepszej oferty w moi miescie :mrgreen: )
Gotową rozdrobnioną papkę wcisnąłem do słoika dokładnie wypychając powietrze, wcisnąłem na to kłębek z worka plastikowego i zakręciłem. Inkubuje koło transforatorków od ledów w szafce bo temperatura ok 30*C powoduje że niektóre lactobacillusy wytwarzają wiecej bakteriocydów. Ta kiszoka tez nie plesnieje i mam zamiar niedługo nią skarmiać.
Pethro
 

Re: naturalny probiotyk - kiszonka

Postprzez SUHY » Pn 13 paź, 2014 19:32

Polecam dodać ziele ogórecznika i czosnek niedźwiedzi .

Muszę zdziałać kiszonkę , fermentacyjne tematy wcinają błyskawicznie, to i ta im na pewno przypasuję smakowo a przetworzone przez bakterie tematy są łatwiej przyswajalne to i na zdrowie i przyrosty wpłynie na pewno .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: naturalny probiotyk - kiszonka

Postprzez mors29 » Wt 14 paź, 2014 11:48

po jakim czasie można zacząć karmić?
mors29
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 331
Dołączył(a): N 24 lip, 2011 14:52

Re: naturalny probiotyk - kiszonka

Postprzez Pethro » Wt 14 paź, 2014 12:08

Od razu ale lepiej poczekać z miesiąc aż bakterie wytworzą coś co się przyda krewetkom.
Pethro
 

Re: naturalny probiotyk - kiszonka

Postprzez pitbulcom » Cz 22 paź, 2015 00:37

Witam. Zaciekawil mnie temat, i tez postawilbym sobie taki sloiczek z kiszonka. Powiedzcie mi czy musi byc dynia hokkaido czy moze byc zwykla? I czy trzeba ja gotowac czy lepiej na surowo?
Avatar użytkownika
pitbulcom
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz 01 paź, 2015 19:40

Poprzednia strona

Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości