Chłodzenie krewetkarium

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 22 kwi, 2015 15:34

Frankie napisał(a):ja na allegro trafiłem na coś takiego http://allegro.pl/wentylator-360m3-h-za ... 80787.html" target="_blank ponoć kompatybilne z regulatorem temperatury RT-2O

Z rt-2O to kompatybilne jest chyba wszystko co jest kompatybilne z gniazdkiem w ścianie, w linku co podałes podzespoły są "markowe" ale marki juz nie podaja;) obstawiam że to działo drobnych żółtych rąsi -pąsi + kreatywność sprzedajacego = to co w linku jesli kupił podzespoły hurtowo to ich koszt nie przekroczył 10pln a jak zamawiał w chinach bez posrednika to pewnie jeszcze mniej.
Jeśli masz odrobinke dygu do majsterkowania to polecam jako alternatywe dla tego z linku powyżej( 40pln) zrobic znacznie taniej własny a wcale nie gorszy:
w sklepie z podzespołami komputerowymi/lub na allegro kupujesz wiatraki w rozmiarze jaki ci pasuje i w ilości jakiej potrzebujesz lub wydobywasz z zepsutego kompa( obudowa,zasilacz karta graficzna) podłanczasz do zasilacza jakiego kolwiek nie musi byc 12V moze byc od starej komóry lub , komputerowy lutujesz/skrecasz/ łaczysz kabelki i gotowe jak wszystko znajdziesz w domu to masz za free cooler do akwariuma :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez krakers » Śr 22 kwi, 2015 15:52

co do tych termostatów elektronicznych to na ebay'u można kupić już za 12-13 zł o ile ktoś nie zauważył to jest to wysyłka z zagranicy czas transportu to około 14 dni więc przypuszczam że gościo zamawia bezpośrednio z ebay na twój adres i jedyne co zrobi klika i zamawia na nasz adres a parę złotych zostaje się na koncie

link przykładowy jest to model W1209 jak by ktoś jeszcze chciał poszukać taniej bo jest tego pełno

http://www.ebay.pl/itm/Temperature-Cont ... 2a4e28471c
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Suchy62 » Śr 22 kwi, 2015 16:14

Fakt, przedmiot ten sam czas oczekiwania podobnie więc po co "przepłacać" za wysyłkę. Darmowa bądź 5zł za zarejestrowaną
http://m.banggood.com/W1401-DC-12V-Inte ... 71192.html" target="_blank

Suhy recenzuj jak otrzymasz i przetestujesz :roll:
Avatar użytkownika
Suchy62
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 118
Dołączył(a): Wt 13 maja, 2014 21:04

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez krakers » Śr 22 kwi, 2015 16:42

ja zamówiłem dwie sztuki ale wersję z jednym wyświetlaczem chodzi głównie o parametry które można ustawić ponieważ ten z trzema parametrami wyświetlanymi ma dokładność do 1 stopnia C natomiast z jednym wyświetlaczem ma dokładność 0,1 stopnia C. jak przyjdzie to na pewno pokażę co i jak zrobiłem będę musiał to jakoś ładnie obudować i podłączyć bo akwa w dużym pokoju na widoku i nie będzie mogło szpecić widoku :-P
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez batman-ka » Cz 23 kwi, 2015 11:58

To dajcie znać co i jak bo ja mam wiatrak nie komputerowy a panelowy z dużą wtyczką -zasilaczem więc tu też będzie problem jak to podłączyć
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez krakers » Cz 23 kwi, 2015 12:12

batman-ka napisał(a):To dajcie znać co i jak bo ja mam wiatrak nie komputerowy a panelowy z dużą wtyczką -zasilaczem więc tu też będzie problem jak to podłączyć



jak przyjdzie to dam znać ale według schematu można go wpiąć bezpośrednio pod instalację już istniejącą. czyli wentylator zasilany z zewnętrznego źródła i w obwód tylko wpięty termostat który będzie otwierał i zamykał obwód kiedy będzie taka potrzeba. ale trzeba to jeszcze potwierdzić
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez SUHY » Cz 23 kwi, 2015 22:12

batman-ka napisał(a):To dajcie znać co i jak bo ja mam wiatrak nie komputerowy a panelowy z dużą wtyczką -zasilaczem więc tu też będzie problem jak to podłączyć


Oj nie będzie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Suchy62 » Pt 08 maja, 2015 20:06

krakers napisał(a):
batman-ka napisał(a):To dajcie znać co i jak bo ja mam wiatrak nie komputerowy a panelowy z dużą wtyczką -zasilaczem więc tu też będzie problem jak to podłączyć



jak przyjdzie to dam znać ale według schematu można go wpiąć bezpośrednio pod instalację już istniejącą. czyli wentylator zasilany z zewnętrznego źródła i w obwód tylko wpięty termostat który będzie otwierał i zamykał obwód kiedy będzie taka potrzeba. ale trzeba to jeszcze potwierdzić



Hej, udało się już może coś ogarnąć z nowym termoregulatorem? :-)
Avatar użytkownika
Suchy62
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 118
Dołączył(a): Wt 13 maja, 2014 21:04

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez krakers » Pt 08 maja, 2015 21:40

nadal czekam na paczkę :-?
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez przemekgda86 » So 16 maja, 2015 01:59

Zerknąłem na chiński sklep w którym zaopatruje się w sprzęt do e-palenia, i widzę, że oni też mają to w ofercie.
Wysyłka zazwyczaj natychmiastowa jeśli na stronie produktu widnieje komunikat iż jest na magazynie, paczka rejestrowana to koszt 0,72 USD, przy zakupach powyżej 20USD gratis, przesyłki docierają do mnie zazwyczaj w przeciągu max 10dni.
Mam za sobą sporo transakcji z tym sklepem, i absolutnie nigdy nie było najmniejszych problemów, tak że gorąco polecam.
https://www.fasttech.com/p/2208501" target="_blank
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez =Fresz= » So 16 maja, 2015 06:16

Może jakieś zbiorowe zamówienie byśmy zrobili?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Dakota » So 16 maja, 2015 08:38

Jestem za ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Conrad » So 16 maja, 2015 09:05

Ja zamowiłem 4 szt. Mam potwierdzenie, że już wysłali. Teraz tylko pozostaje czekać.
Avatar użytkownika
Conrad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 17 lip, 2014 22:57

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez przemekgda86 » So 16 maja, 2015 13:20

Ja zamówiłem wczoraj jedną sztukę na próbę, zobaczymy ile to warte.
Paczki z fasttech wysyłane są jako gift, o ile przy małym zamówieniu celnicy problemów robić nie będą, to przy większych może być już problem i doliczą cło i vat.

Przygotowałem łopatologiczny schemat podłączenia regulatora zarówno pod wentylator komputerowy 12V jak i 230V.
Zasilacz 12v powinien mieć przynajmniej prąd 1A dla równoczesnego zasilania wentylatora i regulatora, gdyż wentylator przy rozruchu pobiera większy prąd chwilowy, który w przypadku słabszego zasilacza, mógłby zresetować regulator.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chłodzenie krewetkarium

Postprzez Ent » Pn 18 maja, 2015 07:14

Zakupiłem taki regulator jak post wyżej na tej aukcji http://www.ebay.pl/itm/DC-12V-Mini-Digi ... 1681706059" target="_blank" target="_blank? dotarł bez problemu po 16 dniach. Podłączyłęm go tak na szybko i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Po włączeniu od razu pokazje temperaturę. Proste programowanie, mam nadzieję że będzie działał bezawaryjnie.
Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Ent
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 24 sty, 2014 09:01
Lokalizacja: Otwock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości