Lampka led 12W

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Lampka led 12W

Postprzez rafik » Śr 25 lis, 2015 20:15

Przedstawiam lampeczkę która ostatnio została złożona.


Diody power led 1W na chipie epiled/epistar
Moc całkowita 12W 6x 6500K 4x 8500K 1x royal blue 1x deep red
drivery LM317 z rezystorami ( diody wysterowane na ok 320-330 mA )
przetwornica LM2596 z płynną regulacją
zasilanie 24V 1A

Kilka fotek z budowy, robionych telefonem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poprzednio w tym szkle świeciły 2 kompakty philipsa 865 11W. Teraz lampeczka ma 12W i powiem szczerze że optycznie jest praktycznie 2 krotnie jaśniej w szkle niż wcześniej przy 22W.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: Lampka led 12W

Postprzez SUHY » Śr 25 lis, 2015 21:56

Dokładnie LED w porównaniu do świetlówek 3 x jaśniej .Jeszcze jak są niżej jest sporo więcej światła .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Lampka led 12W

Postprzez rafik » Cz 10 gru, 2015 07:10

U siebie najpierw rysikiem rozrysowuje na dolnej części lampki równe linie w których maja być wiercone otwory. Wszystkie otwory rozmierzam ( na diody i śrubki ) potem punktakiem robię otwory a następnie wiertlami wiercę w alu na wiertarce stołowej. Jak mam otwory to potem wszystkie frezuje zaokrąglenia żeby łebki śrubek po wkręceniu nie wystawały a diody miały kąt świecenia na ok 45-50*.
Następnie diody lutuje do gwiazdek smaruje je klejem termo i rozmieszczam na górnym alu. Następnie przykładam dolną część lampeczki i środkuje każdą diodę żeby centralnie pasowała w otwór i czekam aż klej złapie. Tak 10-15min a potem zaczyna się lutowanie kabli.

Ja u siebie robię tak że najpierw ogarniam lampkę ( mam na myśli obudowę ) z nóżkami nacięciami itp. Następnie zakładam elektronikę ze wszystkimi kablami i na sam koniec maluję lampeczkę podkładami i finalnym kolorem.

Mam nadzieję że ciut pomogłem.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: Lampka led 12W

Postprzez SUHY » N 13 gru, 2015 14:27

bobasiatko696 napisał(a):No już coś mi jaśniej się zrobiło. Widzę że po brzegach dajesz takie profile cienkie i na co też nie wpadłem :P Opłaca się dawać kolimatory do tych diod? Dioda ma 120stopni (kąt świecenia) jak się nie mylę to może warto bardziej skupić to światło? I w sumie budowa niczym się nie bd różnić tylko pewnie grubość lampki ulegnie zmianie co nie?

Przy zawieszeniu LED 2 - 4 cm od tafli kolimatory są zbędne , przy wyższym montażu sprawdzają się ale optymalna wysokość zależy od skupienia .30 stopni musi wisieć wysoko .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości