Filtr zewnętrzny

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Postprzez kot » Pn 01 gru, 2008 09:58

Natchniony Twoim projektem zrobiłem filtr z plastikowego pudełka do makaronu spagetti, ale po złożeniu sprawdzeniu, że działa mój wylądował na strychu :-( ale dziś postaram się odpalić go w 30l, jak będę miał wenę to może jakieś fotki pstryknę.

ps.
już mi się przypomniało czemu filtr wylądował na strychy, mianowicie filtr jest wyższy od akwa o 1do 2 cm, a by musiał stać za akwa, woda się wypoziomuje i nie będę miał całego zalanego filtra, czy orientuje się ktoś czy to w czymś będzie przeszkadzać? Turbinkę mam w filtrze więc wodę popchnie bo sprawdzałem.
Ostatnio edytowano Pn 01 gru, 2008 10:04 przez kot, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez polobis » Wt 02 gru, 2008 12:50

na czas zalania obnizasz go ponizej poziomu zbiornika, zeby cale powietrze wyszlo. Pozniej - wydaje mi sie - nie bedzie to juz mialo znaczenia...
300l, 250l, 70l, 25l, monitorek
Avatar użytkownika
polobis
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr 14 lis, 2007 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez kot » Wt 02 gru, 2008 15:03

kurcze nie mam miejsca za akwarium i pod i filtr nie będzie pracował :-( , szkoda mi go trochę bo chodzi mi po głowie zorganizowanie małego konkursu akwarystycznego a nagrodą byłby o to ten wypasiony filterek. Ale wyszedł tak pięknie , że żal mi się z nim rozstawać. Muszę najpierw zrobić fotorelację tego cudeńka. A potem pomyślimy.
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 27 sty, 2009 08:48

Witam.

Super hiper pomysl, zostalem zainspirowany.
Bardzo sie ciesze ze zajrzalem do tego watku.

Proponuje dodatkowo jedna zmiane - nie wiem czy zadziala ...
Nie dziurawil bym butelki z dolu, tylko rurke ktora ma byc zasysana woda podprowadzil jakos z gory az na sam dol.
Woda i tak byla by doprowadzana i zasysana, z gory da sie taka rurke zmiescic, a glowny punkt ryzyka ze baniak przecieknie wyeliminowany - bo z pewnoscia latwiej jest gore regularna uszczelnic niz wycinany z dolu otwor.
Ostatnio edytowano Wt 27 sty, 2009 08:49 przez Dominik Perkowski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Findziu » Pt 13 lut, 2009 22:20

Zgadzam się z tym ostatnim postem... rurka przez korek i do dołu!!!

Sam zostałem zainspirowany i planuję takie cacko do mojego krewetkarium. Zrobiłem nawet mały schemacik ;)

Powiedzcie Mi tylko jakie są plusy i minusy takich filtrów... Gdzie muszą stac, w jakim położeniu względem tafli wody i takie tam...

Schemacik poniżej ;)
Pozdrawienia dla [you] !!!
Findziu
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): So 07 lut, 2009 00:29
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław

Postprzez batman-ka » So 14 lut, 2009 00:07

Nie robiłam wynalazków ale wiem,że kubełek musi stać poniżej akwarium ,bo inaczej nie ma ciągu ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Xantest » Wt 27 paź, 2009 16:49

Witam,
Przymierzam się do zrobienie kubełka, z tym, że nieco większego. Chciałbym użyć w nim zawory z tym, że one są robione przeważnie z mosiądzu, czy to nie zaszkodzi krewetkom?
Xantest
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 19 lip, 2009 21:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kukol88 » Wt 27 paź, 2009 17:44

Zaszkodzi. Mosiądź to nic innego jak miedź i chyba cyna albo cynk. Krewetki w szczególności Crystal red są bardzo wrażliwe na miedź więc odradzam.
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez TIAMAT » Pt 27 lis, 2009 17:27

Eeee..... No właśnie, 5.0 za pomysł i wykonanie, serio... Jesteś mocny zawodnik, ale jak to czyścić przecież to pozaklejałeś jak wariat :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
TIAMAT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 27 lis, 2009 15:37
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości