Projekt regału -elektryczność

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Projekt regału -elektryczność

Postprzez psyho39 » Cz 30 cze, 2016 23:08

Chcę uzyskać waszą radę, opinię w temacie doboru gniazdek do zasilania wszystkich krewetkarów jakie planuje postawić na regale. Na obecną chwilę plan jest taki by schować do szafki umieszczonej pod regałem 3 potrójne gniazda natynkowe IP44 , 16A. Gniazda będą zasilane od gniazdka istniejącego. Korzystając z planowanego wkrótce remontu wyprowadzę podtynkowy przewód , zagipsuję i dołączę do instalacji regału. Z tych 9 gniazd będą docelowo zasilane- 6 filtrów Pat Mini , oświetlenie Led nad akwariami, ewentualnie wiatraki i termoregulator RT-2.
Moje pytanie brzmi czy taka instalacja będzie bezpieczna? Nie chcę budować rozdzielni i dokładać kolejnego obwodu na mieszkanie. Nie wiem czy muszę umieszczać jakiś bezpiecznik między gniazdem macierzystym ( tak je nazwę), a regałem i jego instalacją. Jeżeli jednak to jaki? Jk wy radzicie sobie z zasilaniem większej ilości zbiorników niż moje w przyszłości 6 ?
psyho39
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 27 maja, 2015 17:11

Re: Projekt regału -elektryczność

Postprzez yuri1986 » Pt 01 lip, 2016 04:13

Ja u siebie używam przedluzaczy (mam 7 szkielek)tzn od gniazdka w scianie idzie przedłużacz główny (5 gniszdek) Od niego odchodzi( z wyłącznikiem czasowym) przedłużacz do oświetlenia (5 gniazdek) Drugi przedłużacz idzie na górę do filtrów (7 gniazdek). Wszyskie przedluzacze posiadają swój wyłącznik + bezpieczniki.
yuri1986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 18 lip, 2015 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Projekt regału -elektryczność

Postprzez Toma93 » Pt 01 lip, 2016 08:44

6 filtrów pat mini to tylko 24W, do tego planujesz oświetlenie LED które też ma bardzo małą moc. Spokojnie uciągnie ci jedno gniazdko w domu. :)
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Projekt regału -elektryczność

Postprzez psyho39 » Pt 01 lip, 2016 09:38

Zastanawiam się ewentualnie nad przedłużaczem jako alternatywą dla dodatkowej instalacji. Jaki ewentualnie byście polecieli? Ceny na necie różne. Co powinien mieć taki przedłużacz? Czy lepiej listwa antyprzepieciowa?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
psyho39
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 27 maja, 2015 17:11

Re: Projekt regału -elektryczność

Postprzez cinek1916 » Pt 01 lip, 2016 18:04

Napiszę Ci jak ja chcę to zrobić u siebie.

Cały regał podłączony do gniazdka w ścianie. Na najniższej półce chcę zrobić mini rozdzielnię ale tylko dla tego, że mam prawie wszystkie elementy i ułatwi mi to utrzymanie porządku.
W rozdzielni natynkowej będzie zegar sterujący oświetleniem, 2 gniazda lub obok gniazdo natynkowe (żeby podłączyć dodatkowy sprzęt), reszta to bezpieczniki pełniące rolę zwykłych włączników (jeszcze nie wiem ile ich będę potrzebował). Podepnę pod nie pompę w sumpie i gniazda natynkowe zainstalowane na każdej półce. Wszystko podłączone kablami 2x1,5mm lub 3x1,5mm.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Projekt regału -elektryczność

Postprzez psyho39 » Pt 01 lip, 2016 18:37

No właśnie chcę upchnąć wszystkie gniazda w szafce na dole,nawet kosztem przedłużania oryginalnych przewodów od pompek. Wszelkie kable mają iść u mnie za plecami regału. Ma być jak najbardziej estetycznie ( regał w salonie). Kurde ,muszę przemyśleć jeszcze to wszystko i podszkolic się z instalacji elektrycznej, ewentualnie nie bujać się z gniazdkami tylko rypnąć wszystko na listwach zasilających.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
psyho39
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 27 maja, 2015 17:11


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości