Osprzęt wokół krewetkarium

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez odin » Cz 28 lip, 2016 20:52

Sprzęt jaki używam może macie jakieś własne pomysły lub patenty wiec proszę o podzielenie sie wiedzą.

Sporo kombinowałem jak skutecznie czyścić szyby, żyletki na kijku nie lubię nawet bym jej nie zmieścił do swojego krewetkarium wiec wpadłem na pomysł żeby użyć czegoś takiego:

gumowa ściągaczka zbiera co miękkie resztę załatwia skrobak stanley koszt 10 zł sklep budowlany
Obrazek

Lupa zawsze pomocna, zwłaszcza przy segregowaniu mchów oraz dokładnym ogladaniu krewetek 45 zł allegro
Obrazek

mikroskop usb myślałem ze to badziew ale robi robotę 13$ na Alliexpres na allegro ok 40 zł
Obrazek

Myślałem ze na ten patent wpadłem pierwszy jak się niestety okazało podobne rzeczy ludzie już robili. Dodatkowe złoże filtracyjne podłączone do głowicy z gąbką rura fi 50 to trochę mała średnica a do środka można napchać czego się chce koszt do 30 zł sklepy hydrauliczne
Obrazek

mój zestaw do odmulania, kupny był za duży i nieporęczny wiec zrobiłem sobie sam strzykawka 100 ml + wężyk koszt do 10 zł wiadomo gdzie kupić
Obrazek

Chłodzenie krewetkarium, oczywiście okno lub balkon musi być otwarte mi za noc potrafi zbić o 10 stopni C o ile na zewnątrz jest chłodniej.
Obrazek

Zestaw makro fotografii do lustrzanki, pierścienie pośrednie koszt 30zł sam aparat jest drogi przyda sie tez teleobiektyw a to dodatkowy koszt ale można sie pobawić z podstawowym obiektywem, suchy robi s7 i tez mu pięknie wychodzi, tu można o tym poczytać>>>
[url]http://www.optyczne.pl/360.2-artykuł-Pierścienie_pośrednie_w_teorii_i_praktyce_Przykłady_zastosowań.html[/url]

Obrazek
przykładowe zdjęcia z użyciem dużego pierścienia, robione na szybko:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez kaboom » Pt 29 lip, 2016 13:54

Do czyszczenia szyb polecam plastikowe karty (coś jak kredytowe) nie ma nic lepszego i skuteczniejszego. Zbierać brudy zbiera i szyb nie rysuje.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez odin » Pt 29 lip, 2016 14:17

kaboom napisał(a):Do czyszczenia szyb polecam plastikowe karty (coś jak kredytowe) nie ma nic lepszego i skuteczniejszego. Zbierać brudy zbiera i szyb nie rysuje.


widziałem takie czyściki bardzo fajne, tylko nie mam pojęcia gdzie je kupić masz jakiś link/namiar?
bw. skrobak stanley nie rysuje szyb przynajmniej nie zauważyłem tego.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez cinek1916 » Pt 29 lip, 2016 16:08

Nada sie każda plastikowa typu kredytowa, miejska, legitymacja czy nawet dowód osobisty ;)
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez odin » Pt 29 lip, 2016 17:41

widziałem takie skrobaki na około 10 kart wsadzonych jedna za drugą pod skosem.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez pit73 » Pt 29 lip, 2016 19:59

W swoim akwarium, gdzie jest pełno roslin, mam samoróbkę z kawałka plexi w kształcie litery T (z długą rączką). Poszerzony koniec obszyłem twardą gąbką ze zmywaka kuchennego. Karta nie sprawdziła sie, bo nie mialem gdzie reki włożyć, ale ten czyscik jest (jak dla mnie) idealny. Moge wrzucic zdjecie jak bede w domu, ale chyba dość latwo sobie wyobrazic go...
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 29 lip, 2016 20:23

mały czyścik magnetyczny JBL daje rade zastrzeżenie mam tylko takie że w rogach przy podłożu sobie nie radzi za dobrze ale gdybym miał znowu go kupić kupiłbym go jeszcze raz ale taki co nie tonie:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez odin » So 30 lip, 2016 07:07

Pojedyncza karta jest zbyt miękka jak dla mnie, po za tym nie lubie, jesli nie muszę wsadzać rąk do zbiornika. Ręce są brudne, spocone lub tłuste a jeżeli sa myte to sa z pozostałościa detergentu wiekszość rzeczy robię długą pensetą, po za tym z rąk kapie dużo wody na panele które puchną od wody.
Do czyścików magnetycznych się zraziłem bo mocno rysują szyby jak ziarnko piasku wpadnie z podłoża pomiedzy czyściki, w podłożu aktywnym chyba nie ma tego problemu bo podłoże jest miękkie.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Osprzęt wokół krewetkarium

Postprzez Tasior » So 30 lip, 2016 09:15

Pomysł ze skrobaczką dobry. Chyba skorzystam :D. JA skrobie żyletką i niby ok ale jakoś zawsze się boje, że porysuje szyby....
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości