Tło do akwarium z folii samoprzylepnej

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

Tło do akwarium z folii samoprzylepnej

Postprzez batman-ka » N 22 mar, 2009 15:12

Postanowiłam napisać kilka słów na temat przyklejania folii do akwarium,dla tych,którzy nie wiedzą (tak jak ja ) jak to się robi :-D
Wycięłam tło o dokładnych wymiarach na tylną ścianę i odklejam na podłodze,folia sama przykleja się do podłogi,oczywiście nie stroną z klejem ;-) która ma być od góry.
Rozrobiłam trochę wody RO z ludwikiem i przy pomocy gąbki nakładam na klejącą powierzchnię,resztę płynu rozprowadzam na akwarium,po czym folia pod wpływem płynu robi się cięższa i nie lata,więc spokojnie sama dałam sobie radę,ważne żeby nie żałować płynu bo zbyt mała ilość lub posmarowanie tylko akwa nic nie daje.
Po czym przyklejamy całość zaczynając od boku,żeby krawędzie się zgadzały i nadmiar płynu i powietrze usuwam linijką .....i to cała filozofia :-D Myślałam,że nie uda mi się przykleić samej tła do akwa 100l ale okazało się to bardzo proste.Im więcej płynu tym mniej pracy przy usuwaniu powietrza,u mnie wystarczyło raz przejechać linijką z góry na dół.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cmepro » N 22 mar, 2009 16:28

Banalna sprawa takie klejenie sam ostatnio oklejałem dwie ścianki w swojej 12L, z tym że ja robiłem ciut inaczej. Baniak leżał na boku na podłodze, cała ścianka była obwicie zmoczona wodą ro z płynem, na to nałożyłem folie z jednego boku a następnie przejeżdżając po niej linijką wypychałem wodę z pod foli. Następnie dociąłem folie na wymiar ostrym nożykiem (dałem większą folie, żeby nie musieć podczas klejenia martwić się tym że gdzieś brakuje 2mm a gdzieś wystaje), na koniec jeszcze raz za pomocą szmatki dokładnie przetarłem całą folie dociskając ją na bokach.
Na drugi dzień wszystko jest suche a folia trzyma się mocno.
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez WMA19 » N 22 mar, 2009 19:51

przydałaby się fotorelacja :mrgreen:
WMA19
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn 24 lis, 2008 11:07
Lokalizacja: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Postprzez Bard » N 22 mar, 2009 19:54

jakiej znów folii ??
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » N 22 mar, 2009 20:46

Hehe,mówimy o folii samoprzylepnej kolorowej (naklejka dużego formatu) na tło :-D
Ja miałam problem bo naklejałam na baniaki stojące przy ścianie -z wodą :-D,jeżeli chodzi o kilka mm to i tak silikon zakrywa ostatnie 4mm i nie widać, a moja folia miała z tyłu namalowane linie do cięcia więc 80cm łatwo było odmierzyć.Gorzej było mi stać na stołku nad akwarium z głową na ścianie ,żeby wcisnąć folię za akwarium od góry z filtrami na zewnątrz :-D Jak wsadziłam rękę za akwa żeby docisnąć na dole to miałam całą bluzkę mokrą ,bo ręce mam z krótkie:P
Jak się dobrze nie zmoczy to taka folia 80cm wcale nie ma ochoty się przesuwać.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cmepro » N 22 mar, 2009 21:04

Bard napisał(a):jakiej znów folii ??
Tak jak pisała batman-ka to duża naklejka, można dostać ją w większości papierni i podobnych sklepach. Najczęściej używana jest do robienia reklam, napisów itp na szykach sklepów i na szyldach.
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości