Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Postprzez Marblo » So 15 gru, 2018 21:53

WItam!

Niedawno założyłem swoje pierwsze krewetkarium. Obecnie baniak pracuje 2 tygodnie (oczywiście bez krewetek, tylko żwirek , rośliny i ceramika).
Jako że jestem w tej dziedzinie totalnie początkujący zdecydowałem się na krewetki Neocaridina davidi, ponieważ wyczytałem że są w stanie wybaczyć najwięcej błędów.
Krewetkarium to zbiornik 34 litry, podłoże neutralne woda kranówka. W akwarium pracuje filtr fluval który poza gąbką ma też wkład z ceramiką oraz wkład z węglem.
Podczas zakładania krewetkarium dodałem uzdatniacz wody kranowej do akwarium oraz bakterie nitryfikacyjne.
Dzisiaj pierwszy raz zbadałem parametry wody i bardzo bym prosił o komentarz (co jest OK, a co jest złe i jak to ewentualnie naprawić)

PH: 7 - 7,5 / GH: 8 / KH: 5 / PPM: ok 240 / µS: ok 525

PH, GH, KH mierzone kropelkowo, PPM / µS elektronicznie. Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam serdecznie.
Marblo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 15 gru, 2018 21:31

Re: Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Postprzez Raffy » So 15 gru, 2018 21:55

Parametry pod neo są OK, ja bym wpuszczał

Zapodaj zdjęcie baniaka, czasem ono wszystko mówi :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Postprzez Marblo » So 15 gru, 2018 22:08

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Szczerze martwiłem się trochę o GH czy nie za niskie.
Oto zdjęcie:
Obrazek

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam!

PS: Kupiłem również Salty Shrimp GH/KH+ ale jeszcze nawet nie tego otwarłem. Czy powinienem to dodać do wody? :roll:
Marblo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 15 gru, 2018 21:31

Re: Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Postprzez Inc0gnit0 » So 15 gru, 2018 23:07

:shock: kraken "żondzi" ;P wode masz ok wiec nic nie dodawaj sole służą do mineralizowania wody RO ( destylowanej)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pierwsze krewetkarium - parametry wody

Postprzez Marblo » So 15 gru, 2018 23:17

Krewetkarium to był prezent dla synka (9l), on właśnie ma fioła na punkcie krakena. I ten w akwarium był nienegocjowalny :roll:

Pozdro

PS Ooo widzę kolega ma kanał na YT, super łap suba! :->
Marblo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 15 gru, 2018 21:31


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości