Ile dni bez jedzenia

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez sQun49 » Pn 23 sty, 2017 16:45

kaboom napisał(a):Prosze nie porównywac Prodibio do garażówki z EasyLife :-) Prodibio jest w ampułkach, jedna wystarcza na 200-1000 l. Ale spokojnie można dać do kostki taką dawkę, chyba najlepszy starter na rynku. Koszt to parę PLN.


Sprecyzuję: 120-1000L normalna ampułka. Na opakowaniu piszą jeszcze o wersji mini i maxi, odpowiednio do baniaków nano i giga, ale takich rozmiarów ampułek na oczy nie widziałem :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez Hotei » Pn 23 sty, 2017 16:52

Bakterie Prodibio bardzo dobre, a jak dobre widać po Twoich zbiornikach Rafał ;)
Jak tam krewety, wrzuć coś u siebie w temacie na ruszt :-P

Co do karmienia, tak jak koledzy piszą. W starym baniaku pełnym mchów i z glonem na szybach, dadzą sobie świetnie radę.
Ewentualnie zjedzą te słabsze ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez =Fresz= » Pn 23 sty, 2017 19:16

Hotei temat jest mi znany bo jestem tam też zarejestrowany a nick fresz33 jest mój ;) akwesan daje i w morskim i u krewetek. O ile u krewetek jest cacy to w morskim przy większej dawce miekkie które lubią syf zrobiły focha i się zawinęły. Dziwne jest to że po bakteriach ludziom poleciało No3 w górę i staram się to zrozumieć/rozgryźć. Oczywiście nie znając składu akwesanu i nie mając testów mogę tylko gdybać. Akwesan polecam bo zastąpił mi w słodkowodnym zbiorniku biodigest. Oczywiście to że polecam nie znaczy że ludzie mają używać ;) pojawiały się pytania ile tego się daje i to jest właśnie pytanie bo jak przeliczyć to dokładnie heh ja daję na oko i jest dobrze a u innych może być zonk. Podesłałem jednej osobie startującej zbiornik te bakterie i po miesiącu doślę za free krewety. Jak dadzą radę to znaczy że biologia ruszyła :P oczywiście nie zapominając o kompleksowej mineralizacji heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez Hotei » Pn 23 sty, 2017 20:39

Domyśliłem się zaraz po nicku i dołączonym spontanicznym podpisie z gołębiem :mrgreen:
Środek jest świetny, porządki które czyni robią wrażenie, tylko przedawkowanie u kolegów budzi zgrozę .... :idea:

Dawkowanie tej chemii jest więc skomplikowane, trzeba samemu dojść do ilości. Czyli nie dla początkujących ...

Tak jak piszesz, w pustych akwariach z b.małą ilością zieleni i podłoża będzie inna dawka, w zarośniętych przy podłożu grubości 2-3 cm także inna.
Czyli tak na chłopski rozum, weź łyżeczkę od Mosury i powiedz ile tego u siebie Freszu wsypałeś ?
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez =Fresz= » Pn 23 sty, 2017 21:07

Widziałeś mój temat ze zbiornikiem? ;) tam jest wszystko.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez Hotei » Pn 23 sty, 2017 21:48

Faktycznie, ładnie to opisałeś. Lepiej się nie da :-D
Czyli Akwesan 1 płaska łyżeczka na 6 litrów wody. Oszczędności zawsze są mile widziane .. wszystko jasne. Dzięki ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez =Fresz= » Śr 25 sty, 2017 09:20

Hotei napisał(a):Bakterie Prodibio bardzo dobre, a jak dobre widać po Twoich zbiornikach Rafał ;)
Jak tam krewety, wrzuć coś u siebie w temacie na ruszt :-P

Co do karmienia, tak jak koledzy piszą. W starym baniaku pełnym mchów i z glonem na szybach, dadzą sobie świetnie radę.
Ewentualnie zjedzą te słabsze ;-)


Wróćmy do tematu prodiobio :-P według Rafała (sQun49 jakby ktoś nie wiedział o kim mowa) są one zbędne ale ma je w zbiorniku hehe podobnie jak ze zbędnymi skałkami czy kulkami mineralizującymi.

Żeby się znowu nie produkować to podeślę ciekawy link
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=14733
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez SUHY » Śr 25 sty, 2017 12:59

Ja startuję zbiorniki bez dodatków i też nie ma problemów .Często spotykam się z faktem użycia bakterii przez osoby doświadczone , które np: robią restart czy zakładają drugi (enty) zbiornik .
I czy czasem to nie wpływa na to jak zbiornik działa , wsadzamy już rosnące rośliny i inne dodatki (wodę)już z zasobem bakteryjnym .
Probio używałem w morskim , okrzemki właziły na piach , wystarczyło 0,5ml Bioguard i nast dnia już nie było śladu .
Nie twierdzę że produkt jest zły , po prostu nie zauważyłem żadnych oznak działania .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez =Fresz= » Śr 25 sty, 2017 13:43

Wszystko zależy w jaki sposób startujemy/restartujemy zbiornik, jaką mamy filtrację (czy filtr stary nie płukany), czy woda ze starego zbiornika, czy rośliny, ilość światła na starcie itd. I o tym wiemy My doświadczeni po co robimy tak a nie inaczej. I po to tu jesteśmy żeby dzielić się wiedzą, spostrzeżeniami, doświadczeniami. Już nie jedna osoba zauważyła że każdy zbiornik jest inny. I jak w jednym przypadku będziemy mówić że to nie potrzebne to w drugim okaże się że jest to niezbędne. Dodawanie bakterii na pewno nie zaszkodzi, jedyne co się może pojawić przy przedawkowaniu to zakwit bakteryjny w postaci "mleka".

SUHY w Twoim przypadku przy starcie morskiego zbiornika miałeś żywą skałę - żywą wodę i dodanie bakterii biodigest nie było efektowne :-P Ominęły Cię gorsze plagi glonowe a dotknęły jak każdego na starcie okrzemki. Usunięcie ich Bioguardem było najwidoczniej strzałem w dziesiątkę. Na starcie przy zdestabilizowaniu leci w górę Po4 a to jest "nakrętka" dla okrzemek do wzrostu. Najwidoczniej szczep bakterii w Bioguardzie jest lepszy od tych w Biodigeście lub się uzupełniły. I tak patrząc w tył pamiętam że u mnie dopiero silicat sobie z nimi poradził bo biodigest używałem od początku.

Tak dla porównania start zbiornika bez żywej wody i bakterii :-P

Obrazek

Idąc dalej tym tokiem myślenia warto poczytać dlaczego dodaje się przy podmianach bakterie i dokarmia je wódką czy octem....
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile dni bez jedzenia

Postprzez Hotei » Śr 25 sty, 2017 15:39

Bakterie robią świetną robotę, zamykając szybko proces azotowy, likwidując syndrom niedojrzałego zbiornika.
U siebie stosuję od pół roku Seachem Stability. Restart wygląda następująco, sypię podłoże które śmiga miesiąc w osobnym tanku, zalewam wodą z innych baniek i podaję wprost do nowej gąbki filtra, zalecaną ilość bakterii-pożywki. Po tygodniu wykonuję podmianę połowy wody i wpuszczam krewety małymi stadami.
Oczywiście jeśli zbiornik nie jest wyjątkowo wredny ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron