Azoo mineral plus

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Azoo mineral plus

Postprzez batman-ka » Wt 25 kwi, 2017 21:00

Inc0gnit0 napisał(a):wyciagasz nie właściwe wnioski nigdzie nie stawiamy niskiej przewodności tego produktu jako plus nie takie jest jego przeznaczenie żeby podbijac przewodność. Jeśli dobrze pamietam z zbyt niska przewodnoscia azoo mineral chodziło o podejrzenie że producent "chrzci" produkt ,tu sprawa ma sie inaczej i trudno doszukac sie przewodności w zawiesinie ( musi byc roztwór żeby przewodność była) bo tym własnie jest pure color shrimp napewno zawiera krzemiany bo przedawkowanie sie kończy wysypem okrzemków co do resztyhm nie zawiera soli wapnia i magnezu bo ani gh ani kh ani drgnie reszta jesli krewetkom pasuje to nie widze problemu w laniu "gruzu w zawiesinie"



Ja leję bentonit od święta ,efekt jest jednakowy więc jak to mówią co kto lubi :)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Hotei » Wt 25 kwi, 2017 21:39

Prawdopodobnie to krzemiany zawarte w tym mineralizatorze, są odpowiedzialne za wpływ jaki ma na zbiorniki. Krewetki bardzo chętnie jajczą, przeżywalność maluchów także jest spora. Szybko rosną i są aktywne. W tankach jest dużo planktonu. Co Ci jeszcze więcej do szczęścia potrzeba ? :-D

Masz dużo pytań odnośnie Pure ... najlepiej kup i sama wypróbuj :-D
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azoo mineral plus

Postprzez HELIX » Wt 25 kwi, 2017 21:49

Skórka za wyprawkę ale czy nie można dac na wydział chemii czy do laboratorium próbki "wody" do oznaczeń? 300zl I oznaczone mikro i makro. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Tasior » Śr 26 kwi, 2017 06:55

Ale nie gadajcie że nagle po pierwsze krewetki jajcza... Bez przesady... Przecież jest to nowy produkt... A proszę sobie wejść na allegro w dział krewetki... No jakoś masa ich tam jest na sprzedaż, tak jak i na forach i na fb. To chyba zanim nie było Pure też jajjczyly? :-)
Uważam że Pure jak i azoo nijak się mają do cudownych zajajczen czy też wylinek... Zresztą masa osób nie używa ani jednego ani drugiego i jakoś nie narzeka. Masa osób używa salty samego i nie narzeka. A tu nagle jazda na salty że się nie rozpuszcza... Tak nie rozpuszcza się ale tak samo nie rozpuszczal się rok temu , dwa i trzy... A jakoś nie mam w baniaku przewodności na 1000us tylko na 350... No ale widzę na siłę niektórzy szukają problemów, zupełnie niepotrzebnie ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Azoo mineral plus

Postprzez stan_shrimps » Śr 26 kwi, 2017 08:10

Są tacy co nie używają ani azoo ani PCS :D i jak najbardziej nie narzekają :)

PCS ,a taki sam skład jak bentonit, nawet podane przez producenta jest w tej samej kolejności co na Wiki przy bentonicie. Może to być też diatomit.
Widziałem PCS ostatnio u dwóch różnych osób, wygląda identycznie jak mój bentonit z RO. Identycznie opada na dno a miał nie opadać. Do tego powiem Wam że jest "rzadki".

Bentonitu wsadziłem do jednego 2 baniek (30l) po jakies 50g. Nic się nie działo :) ale teraz na neutralu woda kryształ, a na aktywnym mleko. Te 50g wystarczyło by spokojnie do produkcji minimum 1 litra praparatu a'la PCS.
Pasta z bentonitu wykazuje ok. 2k us więc coś tam przewodności mieć musi :)

Najtaniej chyba i tak wychodzi Mosura, daję 1 ml/ 200l wody czyli dla mnie wystarczy na 120 podmian. Tylko nie wiem czy daje to efekt czy to placebo.

Co do mineralizatorów to zacząłem dawać Dennerle, rozpuszcza się w 20 sekund :D i jest wydajniejsze od Salty, używam od 2 miesięcy 50/50 z Salty i jest dobrze.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Azoo mineral plus

Postprzez batman-ka » Śr 26 kwi, 2017 08:23

Tasior napisał(a):Ale nie gadajcie że nagle po pierwsze krewetki jajcza... Bez przesady... Przecież jest to nowy produkt... A proszę sobie wejść na allegro w dział krewetki... No jakoś masa ich tam jest na sprzedaż, tak jak i na forach i na fb. To chyba zanim nie było Pure też jajjczyly? :-)
Uważam że Pure jak i azoo nijak się mają do cudownych zajajczen czy też wylinek... Zresztą masa osób nie używa ani jednego ani drugiego i jakoś nie narzeka. Masa osób używa salty samego i nie narzeka. A tu nagle jazda na salty że się nie rozpuszcza... Tak nie rozpuszcza się ale tak samo nie rozpuszczal się rok temu , dwa i trzy... A jakoś nie mam w baniaku przewodności na 1000us tylko na 350... No ale widzę na siłę niektórzy szukają problemów, zupełnie niepotrzebnie ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


Ja np. do taiwanów nie leję gliny,mam tam beni mineral i taiwany noszą jak szalone ,małych jest pełno ,zwalam to na wiosnę ,ze wszystkich baniaków ten przeszedł moje oczekiwania.Wszystkie samice tam noszą i jak puszczają jajka od razu przenoszą kolejne.Bardzo długo miałam z nimi problem na salty bo padały samice po wylince,zmieniłam na aqua art i problem się skończył.Kiedyś się nie używało nic i było najlepiej,kupiło się krewetki i żyły na wszystkim bo nie były "przedobrzone".Teraz rzuca się hasło "cudowny środek na wszystkie problemy" i wszyscy biegną do kolejki :)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Azoo mineral plus

Postprzez =Fresz= » Śr 26 kwi, 2017 08:32

Święta prawda, to tak zwany owczy pęd :-P niektórzy często używają czegoś nie wiedząc po co i jakie ma zastosowanie :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Hotei » Śr 26 kwi, 2017 10:39

Jak mi się skończy salty ( jeszcze tylko 1 kg do rozlania ;-) ) kupię prawdopodobnie inny mineralizator. Poradziłem sobie z jego słabościami i jak pisałem, na daną chwilę jest znów wszystko ok. Ale jeśli przez ten czas testy pokażą, że np. dennerle jest dużo lepszy, bardziej kompletny, kupię dennerle. Producenci zapominają, że dla hodowcy najważniejsze są efekty hodowlane. A wszystko stosując produkty które są dobre i co ważne oszczędne.
Po reakcji Producenta Azoo mineral plus na wasze pisemne zastrzeżenia co do jakości preparatu, widać że nie jest dobrze ...
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azoo mineral plus

Postprzez batman-ka » Śr 26 kwi, 2017 11:06

Hotei napisał(a):Jak mi się skończy salty ( jeszcze tylko 1 kg do rozlania ;-) ) kupię prawdopodobnie inny mineralizator. Poradziłem sobie z jego słabościami i jak pisałem, na daną chwilę jest znów wszystko ok. Ale jeśli przez ten czas testy pokażą, że np. dennerle jest dużo lepszy, bardziej kompletny, kupię dennerle. Producenci zapominają, że dla hodowcy najważniejsze są efekty hodowlane. A wszystko stosując produkty które są dobre i co ważne oszczędne.
Po reakcji Producenta Azoo mineral plus na wasze pisemne zastrzeżenia co do jakości preparatu, widać że nie jest dobrze ...


Producenci nie zapominają,wręcz przeciwnie robią produkt niekompletny,wiedząc ,że "owce" kupią każdą nowość jeżeli tylko ktoś rzuci hasło, że to cudowny środek ,szczególnie ktoś kto ma w tym interes.Tak się zarabia pieniądze.
Co do reakcji producenta to nie bardzo wiem czego się spodziewałeś.

Osobiście jeżeli mam zapłacić za produkt to wybiorę coś co przeszło testy z fabryki ,która ma zaplecze,żeby je przeprowadzić.Takie jest moje zdanie.


Czy magia w płynie posiada jakiekolwiek certyfikaty jakości? Nie sądzę ,ale może się mylę :)
Czy można wyciągnąć wnioski po tak krótkim okresie użytkowania w porze roku ,w której krewetki budzą się do życia,nie sądzę :)

Dlaczego nikt nie zrobi mineralizatora kompletnego,dzięki któremu zbędne będą wszystkie inne produkty,odpowiedzcie sobie sami :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Hotei » Śr 26 kwi, 2017 11:47

batman-ka napisał(a):Producenci nie zapominają,wręcz przeciwnie robią produkt niekompletny,wiedząc ,że "owce" kupią każdą nowość jeżeli tylko ktoś rzuci hasło, że to cudowny środek ,szczególnie ktoś kto ma w tym interes.Tak się zarabia pieniądze.
Co do reakcji producenta to nie bardzo wiem czego się spodziewałeś.

Czy można wyciągnąć wnioski po tak krótkim okresie użytkowania w porze roku ,w której krewetki budzą się do życia,nie sądzę :)
Dlaczego nikt nie zrobi mineralizatora kompletnego,dzięki któremu zbędne będą wszystkie inne produkty,odpowiedzcie sobie sami :p


Ostro zbaczamy z tematu Azoo mineral plus ... :-P Odnośnie AMP lata mi to bo i tak go nie kupię więcej, dla mnie jest przereklamowany.

4 miesiąc mija 24 kwietnia jak stosuję PCS, coś więc mogę powiedzieć na jego temat. Ale ... to się tyczy moich warunków z moimi pokarmami które podaję i całą resztą. I tak trzeba do tego podchodzić.

Skład PCS nie zawiera nic cudownego, ale producentowi takie hasło pewnie pomoże w sprzedaży ;-)
Im więcej o nim rozmawiamy, tym więcej go sprzeda ... jak te ćmy do światła :-P
Ja na dzień dzisiejszy jestem z niego najzwyczajniej zadowolony. Kiedy większość forumowiczów na forum narzekała na zastój w noszeniu jaj u krewet, u mnie pod koniec lutego był wysyp. Czyli najważniejsza zasada "nie szkodzić", jest zachowana.

Kupię go znów, gdyż u mnie się sprawdził. Jest tani i wydajny. Nie ma także złego wpływu na krewetki i mnie to odpowiada. Do tego fajna butelka :-P
Sprawa jest prosta, nie chcesz nie kupujesz ...
Ostatnio edytowano Śr 26 kwi, 2017 11:57 przez Hotei, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azoo mineral plus

Postprzez batman-ka » Śr 26 kwi, 2017 11:56

Hotei napisał(a):
batman-ka napisał(a):Producenci nie zapominają,wręcz przeciwnie robią produkt niekompletny,wiedząc ,że "owce" kupią każdą nowość jeżeli tylko ktoś rzuci hasło, że to cudowny środek ,szczególnie ktoś kto ma w tym interes.Tak się zarabia pieniądze.
Co do reakcji producenta to nie bardzo wiem czego się spodziewałeś.

Czy można wyciągnąć wnioski po tak krótkim okresie użytkowania w porze roku ,w której krewetki budzą się do życia,nie sądzę :)
Dlaczego nikt nie zrobi mineralizatora kompletnego,dzięki któremu zbędne będą wszystkie inne produkty,odpowiedzcie sobie sami :p


Ostro zbaczamy z tematu Azoo mineral plus ... :-P Odnośnie AMP lata mi to bo i tak go nie kupię więcej, dla mnie jest przereklamowany.

4 miesiąc mija 24 kwietnia jak stosuję PCS, coś więc mogę powiedzieć na jego temat. Ale ... to się tyczy moich warunków z moimi pokarmami które podaję i całą resztą. I tak trzeba do tego podchodzić.

Skład PCS nie zawiera nic cudownego, ale producentowi takie hasło pewnie pomoże w sprzedaży ;-)
Im więcej o nim rozmawiamy, tym więcej go sprzeda ... jak te ćmy do światła :-P
Ja na dzień dzisiejszy jestem z niego najzwyczajniej zadowolony. Kiedy większość forumowiczów na forum narzekała na zastój w noszeniu jaj u krewet, u mnie pod koniec lutego był wysyp. Czyli najważniejsza zasada "nie szkodzić", jest zachowana.

Kupię go znów, gdyż u mnie się sprawdził. Jest tani i wydajny. Nie ma także złego wpływu na krewetki i mnie to odpowiada. Do tego fajna butelka :-P
Sprawa jest prosta, nie chcesz nie kupujesz.


Nie kupuję dodatków więc nie bardzo wiem co to jest PCS. Możesz rozwinąć nazwę?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Hotei » Śr 26 kwi, 2017 12:00

Pewnie Małgoś ... PURE COLOUR SHRIMP :-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azoo mineral plus

Postprzez batman-ka » Śr 26 kwi, 2017 12:12

Hotei napisał(a):Pewnie Małgoś ... PURE COLOUR SHRIMP :-P


:-P Zabrzmiało jak coś z kosmosu,aż się zaciekawiłam :D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Hotei » Śr 26 kwi, 2017 12:19

:-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Azoo mineral plus

Postprzez Shrimp Farm » Śr 26 kwi, 2017 12:22

Dla mnie woda z gliną działa. Pokazywałem to na filmie, który został zhejtowany kiedyś :D. Pamiętam też oburzenia na moje opinie o składzie produktu i możliwości taniego jego zastąpienia. Nie nie ukrywajmy, ja nie mam nic do tego że ktoś chce zarobić, bo to jest normalne, ale niech kupujący wie co bierze.

Co do mineralizacji krewetkariów ujmę to delikatnie - pracujemy nad tym :D. Ale to jest kwestia co najmniej roku, aby opracować skład i co najmniej kolejnego roku żeby zrobić wstępną ocenę jak to hula. Wszystko w swoim czasie. Powiem jedne - problem przy dużej hodowli jest taki, że każdy aspekt się liczy, nie zdziwiłbym się, jakbym kiedyś zamówił dany produkt do hodowli i zostałaby ona dziwnym trafem położona. Dlatego dużo marek branżowych ruszało z produkcją na własne potrzeby, a następnie rzucało produkt w świat :).

Co do mineralizatorów z doświadczenia ujmę to w ten sposób. Nie miałem z żadnym GH+ problemów, ale zapewne wynika to z dwóch aspektów:
1. karmię krewety własnym bogatym w składniki pokarmem (w chwili obecnej testuję linie celowane, kolor, wylinka, kociokwik itp.)
2. wzbogacam wodę własnymi minerałami nieprodukowanymi dla krewetek

Te dwie rzeczy sprawiają, że zbiorniki są aktywne. Punkt następny to opracowanie własnego GH+ już zawierającego pełny skład do mineralizacji wody, tak aby zmiana technologii produkcji w danej firmie nie położyłam mi np. 200l PRL :)
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości