Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez prolife » So 20 maja, 2017 01:00

Ślimaki możesz wrzucić do wody, ale znowu najpierw poczytaj o ich wymaganiach ;-) Ogólnie ślimaki szybko adaptują się do warunków, chyba, że masz Ph poniżej 6.5 .., lub powyżej 9. :idea:

Amphilyon napisał(a):to pat mini + lepsza gąbka ?
circulator 500 + gąbka ?
pat mini +u jet 3 ?


tylko gąbka o odpowiedniej jakości :idea:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Amphilyon » So 20 maja, 2017 09:56

raczej w badania to się bawić nie chcę, bez przesady nie jestem w tym jeszcze na poziomie maniaka krewetkowego :D
zostawmy tą wodę w baniakach w spokoju, odstawie kranówkę, a krewetki i tak dam po 3 tyg a po paru dniach ślimaki, więc nawet jakby miało być gorzej z tą wodą w kranie, to wychodzę z założenia że się to wszystko i tak unormuje

a co z resztą moich pytań z poprzedniej strony ?
Amphilyon
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 12:36

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Eilip999 » So 20 maja, 2017 13:45

Ja kupiłem 12 kg piasku do akwarium 60x30 z przodu 3 cm z tyłu 6, bo nastawiłem się na jakieś rośliny, ale łodygowe nie rosły, bo mam mało światła więc kupiłem moczarkę, którą też tobie polecam.
Eilip999
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2017 15:57

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez pit73 » So 20 maja, 2017 14:57

Amphilion, byłoby jednak znacznie prosciej dla wszystkich, gdybys założył swoj własny watek do wlasnych pytań i problemów. Tym bardziej ze autor tego wątku na wiele własnych pytan i twoje, wplecone pomiedzy jego po prostu będą pomijane.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » So 20 maja, 2017 16:34

Czy mógłbym prosić przeniesienie postów kolegi Amphiliona do osobnego tematu ?

Dla zainteresowanych to zatoczki poradziły sobie z tym śluzowcem w 3 dni , akwarium jest teraz czyściutkie (nie licząc kup ślimaków)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Amphilyon » So 20 maja, 2017 16:40

problem w tym że mam osobny temat jednak nikt tam więcej mi nie odpowiedział :P
Amphilyon
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 12:36

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Inc0gnit0 » So 20 maja, 2017 20:30

Nie obraźcie się chłopaki ale zadajecie pytania klasy " czy lepiej smarować masłem kanapkę z prawej do lewej czy z lewej do prawej" sprawiaja że opadają rece od klawiatury ;P ewidentnie brakuje wam jakiegokolwiek doświadczenia/wiedzy na temat akwarystyki słodkowodnej wiec mam dla was prace domowa :
1. Poszukać w google poradnik jak prowadzić akwarium słodkowodne i go przyswoić ( np taki http://www.poradnik-akwarystyczny.pl/ak ... c-akwarium" target="_blank lub https://www.youtube.com/watch?v=UxlFBpeMLio" target="_blank )
2. Obejrzeć lub przeczytać poradnik jak założyć krewetkarium ale ze zrozumieniem. ( https://www.youtube.com/watch?v=j3-DNojt2ic" target="_blank lub viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank )
3. jeśli będą jakieś pytania po odrobieniu zadań z punktów 1 i 2 - pytać
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez prolife » So 20 maja, 2017 20:50

Eilip999 napisał(a):Ja kupiłem 12 kg piasku do akwarium 60x30 z przodu 3 cm z tyłu 6, bo nastawiłem się na jakieś rośliny, ale łodygowe nie rosły, bo mam mało światła więc kupiłem moczarkę, którą też tobie polecam.


moczarkę i rogatka - też polecam :->


Inc0gnit0 napisał(a):Nie obraźcie się chłopaki ale zadajecie pytania klasy " czy lepiej smarować masłem kanapkę z prawej do lewej czy z lewej do prawej" sprawiaja że opadają rece od klawiatury ;P ewidentnie brakuje wam jakiegokolwiek doświadczenia/wiedzy na temat akwarystyki słodkowodnej wiec mam dla was prace domowa :
1. Poszukać w google poradnik jak prowadzić akwarium słodkowodne i go przyswoić ( np taki http://www.poradnik-akwarystyczny.pl/ak ... c-akwarium" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank lub https://www.youtube.com/watch?v=UxlFBpeMLio" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank )
2. Obejrzeć lub przeczytać poradnik jak założyć krewetkarium ale ze zrozumieniem. ( https://www.youtube.com/watch?v=j3-DNojt2ic" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank lub viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank )
3. jeśli będą jakieś pytania po odrobieniu zadań z punktów 1 i 2 - pytać



Oczywiście podane przez kolegę info-linki są bardzo dobrą radą 8-)
Ale również też bez obrazy dla kolegi, chyba po to jest takie forum, bo przecież każdy sobie może w sieci poszukać .. :-> "Nie ma głupich pytań" (jest też takie powiedzenie). Koledzy, i ja zresztą też trafiliśmy tutaj, żeby coś od "doświadczonych" się nauczyć :oops:
Chyba, że to forum z założenia jest dla "pro"; myślę, że chyba nie tylko ..

Zresztą niech się wypowie "wielki brat", admin, bo przecież to on miał konkretny zamiar .. ;-)
Zdajemy sobie sprawę, że dla "pro" takie pytania mogą stwarzać dyskomfort psychiczny ..; czy wręcz irytować; ale dobry pedagog i nauczyciel nie denerwuje się na "przedszkolaków", którzy trafiają właśnie do szkoły, a nie na uniwersytet ;-) ; nie każdy od razu staje się "guru". Tym bardziej, że kolega w temacie dodał ".. Start amatora".

W przeciwnym razie trzeba by było nieco "urozmaicić" - "ZASADY" forum i wyraźnie dodać: "To forum jest tylko dla starych wyjadaczy; niemowlaków, czy też amatorów, początkujących i tym podobnych nie przyjmujemy i eliminujemy, bo nas "wkurzają", lub "bawią" :oops:


Amphilyon napisał(a):problem w tym że mam osobny temat jednak nikt tam więcej mi nie odpowiedział :P


Pamiętaj, że nie zawsze ktoś ci odpowie ..; cierpliwości i szczęścia życzę :-> Kolega ma rację, dobrze by było, żebyś nie dokładał swoich wątków do jego pytań i pozostał "u siebie"; bo tak, tym bardziej może ci nikt nie odpowiedzieć .. 8-)

rotmistrz88 napisał(a):Czy mógłbym prosić przeniesienie postów kolegi Amphiliona do osobnego tematu ?

Dla zainteresowanych to zatoczki poradziły sobie z tym śluzowcem w 3 dni , akwarium jest teraz czyściutkie (nie licząc kup ślimaków)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

:-> zatoczki robią robotę, pisząc żargonem "szopenowskim" :lol:
Ostatnio edytowano So 20 maja, 2017 23:31 przez prolife, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Inc0gnit0 » N 21 maja, 2017 08:03

Prolife pogadamy za kilka lat o pedagogach i przedszkolakach gdy się przekonasz że każdy początkujący zadaje te same banalne pytania wtedy może zrozumiesz czemu tylu wyjadaczy krewetkowych tu udzieliło odpowiedzi. Odpowiadać na te same banalne pytania po raz milion enty nie jest "komfortowe" i nikt tu nie ma obowiązku być "przedszkolanka" są poradniki które i tak początkujący nie czyta bo się nie chce mu poszukać ale za to każdy jeden liczy na "indywidualna terapeutkę akwarystyczną " która weźmie za rączkę i powie co i jak krok po kroczku zrobić a przecież odpowiedzi na wszystkie pytania ,cytując klasyka, " wszystkie odpowiedzi są na forum opcja szukaj nie boli" dlatego swój wniosek do administracji wysunę: żeby w mailu powitalnym wysyłanym z automatu po zarejestrowaniu na forum były linki do działu z poradnikami "jak zacząć"
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez prolife » N 21 maja, 2017 11:19

Inc0gnit0 napisał(a):Prolife pogadamy za kilka lat o pedagogach i przedszkolakach gdy się przekonasz że każdy początkujący zadaje te same banalne pytania wtedy może zrozumiesz czemu tylu wyjadaczy krewetkowych tu udzieliło odpowiedzi. Odpowiadać na te same banalne pytania po raz milion enty nie jest "komfortowe" i nikt tu nie ma obowiązku być "przedszkolanka" są poradniki które i tak początkujący nie czyta bo się nie chce mu poszukać ale za to każdy jeden liczy na "indywidualna terapeutkę akwarystyczną " która weźmie za rączkę i powie co i jak krok po kroczku zrobić a przecież odpowiedzi na wszystkie pytania ,cytując klasyka, " wszystkie odpowiedzi są na forum opcja szukaj nie boli" dlatego swój wniosek do administracji wysunę: żeby w mailu powitalnym wysyłanym z automatu po zarejestrowaniu na forum były linki do działu z poradnikami "jak zacząć"


i "gitara gra" :mrgreen:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » N 21 maja, 2017 14:00

Wziąłem sobie do serca rady kolegów. Przewertowałem trochę internet i natknąłem się na ciekawą dyskusję odnośnie cyklu azotowego w akwarium. W dyskusji udział brał wspominany tu na forum Zulix. Po przeanalizowaniu całego wątku mam do was pytanie (mam nadzieję że nie ma poziomie przedszkola ;-) ) . Czy obecność w moim krewetkarium rogatka może wstrzymywać cykl azotowy ?. Pewna Pani która brała udział w dyskusji i opisywała również przebieg cyklu aztowego stwierdziła że miała przypadek z jednym zbiornikiem w którym po długim czasie ani NO2 się nie pojawiło (nigdy) oraz NO3 również ,do czasu aż nie wyciągnęła rogatka który do tego czasu bardzo szybko się rozrastał .

Zauważyłem również dzisiaj na mchu który jest na lignicie małe bąbelki powietrza , rozumiem że proces fotosyntezy działa prawidłowo . Mech na kokosie też wypuszcza wszędzie jasnozielone końcówki ;-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Inc0gnit0 » N 21 maja, 2017 19:03

Moim zdaniem rogatek nie ma wpływu na przebieg cyklu azotowego bo nie jest jego elementem rogatek konsumuje jedynie NO3 czyli ostatni element przemiany azotu od fomy wysokotoksycznej jaką jest amoniak/jon amonowy poprzez azotyny które są toksyczne ale znacznie mniej niz amoniak skończywszy na na azotanach które są mało toksyczne dopiero w wysokich stężeniach (NH3/NH4---->NO2------>NO3) i które sa przyswajane przez rosliny zielone zwłaszcza szybko rosnące jak np rogatek które potrafia przy duzej obsadzie zwierzecej w akwarium utrzymywac poziom NO3 blisko 0
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez cthulhu » Wt 23 maja, 2017 19:03

Inc0gnit0 napisał(a):Moim zdaniem rogatek nie ma wpływu na przebieg cyklu azotowego bo nie jest jego elementem rogatek konsumuje jedynie NO3 czyli ostatni element przemiany azotu od fomy wysokotoksycznej jaką jest amoniak/jon amonowy poprzez azotyny które są toksyczne ale znacznie mniej niz amoniak skończywszy na na azotanach które są mało toksyczne dopiero w wysokich stężeniach (NH3/NH4---->NO2------>NO3) i które sa przyswajane przez rosliny zielone zwłaszcza szybko rosnące jak np rogatek które potrafia przy duzej obsadzie zwierzecej w akwarium utrzymywac poziom NO3 blisko 0


Nie konsumuje jedynie NO3. Pożera też amoniak przez co automatycznie sie NO2 obniża
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » Cz 25 maja, 2017 09:03

Witam ponownie

Wczoraj wykonałem pomiary i

PH: 7.5
No2 : 0,2
No3: 2

Dzisiaj natomiast

No2: 1
No3: 5

Dzień 26 maj

No2: 1
No3: 20

PS: Dostałem w gratisie próbkę firmy Aqua Tropica Sulawesi Vital, czy będę mógł to podawać krewetką z rodziny Neocaridina ?
Ostatnio edytowano Pt 26 maja, 2017 07:46 przez rotmistrz88, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez =Fresz= » Cz 25 maja, 2017 10:30

Krewetka zje wszystko...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości