Nowa hodowla krewetek :)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez totek111 » Śr 14 mar, 2018 22:12

Witam, mimo tego ,że zawitałem na tym forum dopiero dzisiaj mam parę pytań. Dzisiaj założyłem swoją 2 hodowle krewetek (pierwszą były Red Cherry) ,postanowiłem trochę bardziej się sprawdzić w tym zadaniu, i dzisiaj założyłem swoją drugą hodowlę. A mianowicie Crystale red, i teraz moje pytanie, akwarium było przygotowywane około 2 tygodnie temu, ponieważ chciałem ,żeby woda i jej parametry się wyrównały. KH mam około 4-5 a PH około 5-6, żwirek czarny zwykły, i do tego pod spodem piasek kwarcowy, filtr gąbkowy z napowietrzaczem. Roślinki tak samo jak u RC ,czyli mchy itp. I teraz moje pytanie, czy w takim zestawie podłoża ,oraz innych akcesorii krewetki się uchowają? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi jak i uwagi związane z tym tematem. Pozdrawiam! ;)
totek111
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 14 mar, 2018 22:01

Re: Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez cthulhu » Cz 15 mar, 2018 09:41

Heja,
Czy krewetki się uchowają to nie wiem, jednak jeśli chodzi o Crystale to korzystniejsze byłoby podłoże aktywne, na czystej RO, mineralizowanej do odpowiednich parametrów. Nie wiem skąd masz teraz tak niskie PH jednak mam obawy czy na neutralnym podłożu PH nie będzie dążyło od odczynu obojętnego, więc skoki mogą być duże, a tego krewetki raczej nie lubią. KH natomiast masz za wysokie. Sugerowane KH0-1. Zalewałeś kranówą ? Jakie GH ?
Inna kwestia to dojrzewanie baniaka. Dwa tygodnie bez wspomagaczy to według mnie za krótko. Mierzyłeś amoniak, azotany, azotyny? Z doświadczenia wiem, że niekiedy robale wrzucone w dniu zalewania potrafią przeżyć, jednak by wszystko poprawnie funkcjonowało warto odczekać minimum 4-5 tygodni.
Co do filtracji to chyba ok. Napisz coś więcej jaki to model/marka, a najlepiej to wrzuć foto baniaka.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez ar2r21 » Cz 15 mar, 2018 22:34

Ten test KH lub pH jest do bani. Jeżeli KH jest 4-5 to pH musi być powyżej 7. Jeżeli pH jest 5-6 to KH musi być 0.
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez matu » So 24 mar, 2018 17:43

ar2r21 napisał(a):Ten test KH lub pH jest do bani. Jeżeli KH jest 4-5 to pH musi być powyżej 7. Jeżeli pH jest 5-6 to KH musi być 0.

Coś nie kaman....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez ar2r21 » Pn 26 mar, 2018 20:41

Twardość KH jest tzw twardością węglanową świadczy o zawartości węglanu wapnia i magnezu. Związki te w kwaśnym środowisku ulegają rozkładowi. Według wzoru jon CO3+2jonyH=H2O+CO2 reakcja ta zachodzi w wodzie z nadmiarem jonów wodorowych czyli w wodzie o pH <7. Dlatego w kwaśnej wodzie nie występują węglany i twardość KH powinna wynosić 0. Jeżeli wystąpi nadmiar węglanów to reakcja powyższa doprowadzi do obniżenia ilości jonów H do poziomu niższego od jonów OH i wtedy woda ma pH>7. Istnieje zatem zależność im więcej węglanów tym wyższe pH.
Jeżeli coś niejasne, to postaram się wyjaśnić. Ale tego wszystkiego uczą w szkole na lekcji chemii.
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa hodowla krewetek :)

Postprzez pawprz » Cz 29 mar, 2018 14:56

W roślinnym przy KH-4 miałem Ph6-6,5 tylko leciało CO2 z butli więc jest to mozliwe
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości