Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » Cz 22 cze, 2017 12:16

A czy taki filtr RO musi być na stałe gdzieś podłączony czy można go np używać jak jest potrzebny i wtedy go podłączyć pod wąż od prysznica itp ?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Wojtekxxx9 » Cz 22 cze, 2017 12:31

Ja mam podłączony pod pralkę i za nią schowany. Jak potrzebuje to wyciągam tylko wężyk i jest ok.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Wojtekxxx9
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 12 cze, 2017 21:20

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Pawel M » Cz 22 cze, 2017 12:31

dokładnie tak możesz robić - podłączyć, nafiltrować i schować ale..........
u mnie po kilku bańkach wody zaczął się dym że nie można skorzystać z prysznica i tym podobne - wiadomo żona akurat wtedy musi wziąć prychol jak ja wodę filtruję :mrgreen:
wcześniej wygoniła mnie z kuchni bo podpinałem się tam pod kran - wiadomo kobieta zawsze musi pomóc w problemie :mrgreen:

dlatego wpiąłem go na stałe pod zaworem od pralki (są specjalne tulejki i redukcje za parę groszy u hydraulików) i przykleiłem w łazience tak by nie był za bardzo widoczny i nie przeszkadzał, można go schować pod//za wanną, pralką, umywalką itd.......... ewentualnie w kuchni podpiąć pod zawór do zimnej wody do kranu czy zmywarki i też gdzieś skamuflować

wtedy filtrujesz kiedy potrzebujesz nie wchodząc w drogę nikomu :)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Wojtekxxx9 » Cz 22 cze, 2017 13:16

Złodziejka jest w zestawie :-)
U mnie w każdym razie była. I pamiętaj, że nie moze Ci ten filtr wyschnąć. Cały czas woda musi w nim byc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Wojtekxxx9
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 12 cze, 2017 21:20

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » Cz 22 cze, 2017 18:50

Na razie w pobliskim akwarystycznym kupię wodę RO do najbliższej podmiany a o filtrze pomyśle bo jestem jeszcze parę miesięcy na wynajmie i potem przenoszę się do siebie więc wtedy będę go mógł gdzieś zamontować na stałe . Obecnie tylko wersja na dziko pod prysznic .

Na popularnym portalu ;-) najczęściej kupowany jest ten oto filtr Obrazek

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez dylu » Pt 23 cze, 2017 00:08

Będzie ok
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » Pt 23 cze, 2017 08:07

Tak sobie myślę czy nie zrobić tak że zacznę robić podmianki na czyste ro z dodatkiem mineralizatora dla neocaridin , mam w sumie wtedy pełna kontrolę nad parametrami i ominą mnie niespodzianki w wodociągach .

Druga sprawa z tym związana to czy przygotowana woda Ro może być np tydzień w butelce bo jest tak że podmieniam ok 3 litrów tygodniowo a butla ma 5 litrów (może to za mało ? Mam 30 litrów ale odjąć podłoże to pewnie zostanie ok 25) czy jednak spokojnie mogę podmieniać 5 ?

Traktuje ten pierwszy baniak jako swego rodzaju testowy i po przeprowadzce chce ruszyć z kolejnym i tym razem będą to caridiny więc mineralizacja pod Neo byłaby swego rodzaju treningiem ;-)
Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez dylu » So 24 cze, 2017 10:27

Znajdź butlę o pojemności 3. litrów lub zaznacz na pięciolitrowej poziom 3. litrów ;) Polecałbym Ci jednak nie zostawiać przyprawionej wody - niby nic się nie powinno z nią dziać ale dla spokoju ducha lepiej zrobić 3 l. i wykorzystać to od razu. W przypadku jakichś kłopotów w akwa nie będziesz się musiał zastanawiać czy stara woda ich nie powoduje...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » So 24 cze, 2017 15:20

Ok jestem po podmianie , woda do podmiany o następujących parametrach :finalna wartość po dodaniu paru dodatków to ok 400us GH około 11-12, dodałem do niej trochę Azoo Mineral Plus, Shrimp Nature Humus , Seachem Stability .

Mam pytanie odnośnie karmienia bo krewetki mają w pompie to co im podam do karmidełka ;-), czekam dobę a tam nic nie ruszone i nonstop żerują na roślinach i szybach skubiąc glony.

Rozumiem że przy małej ilości krewetek nie muszę ich dokarmiać ? I że zbiegają się do pokarmu dopiero jak populacja przekracza możliwości zbiornika ?

Zapobiegawczo co 3 dni sypię im dosłownie mikro szczyptę próbki Benibachi (jakiś kompleksowy pokarm) bo widzę że kilka samic ma już siodełka .

Zbiornik wygląda obecnie tak ,nie jest to może miss krewetkariów ale jako amator jestem w miarę zadowolony. Teraz bym go inaczej rozplanował ale na to jeszcze przyjdzie czas ;-)



Obrazek

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez Inc0gnit0 » So 24 cze, 2017 18:46

rotmistrz88 napisał(a):.....
Mam pytanie odnośnie karmienia bo krewetki mają w pompie to co im podam do karmidełka ;-), czekam dobę a tam nic nie ruszone i nonstop żerują na roślinach i szybach skubiąc glony.

....
bo nie podałes sztucców do nakrycia :P a powaznie jest ich mało to maja w pompie sztuczne żarcie gdy bedzie ich duzo i wyjedza naturalne żarełko ze szkła zjedza wszystko co im podasz..no może jak mawia klasyk z wyjatkiem smazonego :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » Cz 29 cze, 2017 16:09

Witam, zakupiłem sobie dla testów 100g mineralizatora Shrimp Nature GH , KH+ i zrobiłem wodę na próbę, według instrukcji 1,5g mineralizuje 5 litrów wody do GH ok 7 KH ok 4 i us ok 400 (+/- 50us).

Jako że podmieniam 3 litry wody tygodniowo zrobiłem próbną mieszankę i do 3 litrów RO dodałem ok 0.75g mineralizatora i uzyskałem następujące parametry: GH:10 KH ok:5 i us około 450us i nie wiem czy to poprawne wartości, to mój pierwszy kontakt z mineralizowaniem wody.

Używał ktoś tego mineralizatora i moze powiedziec jaka jest faktyczna zależność miedzy przewodnością a GH ? Dziwi mnie to bo przy 3 litrach wody i 0.75g dawki mineralizatora gh powinno oscylować poniżej 10 stopni biorąc pod uwagę zapewnienia producenta.

AKTUALIZACJA:

Porobiłem kilka różnych testów i wyszło na to że woda RO plus mineralizator dająca ok 500us ma idealne parametry dla Neo. Oprócz tego dodaje cyklicznie Azoo Mineral i Shrimp Nature Humus i widac ze krewetki sa aktywne i grasują po całym akwarium.

A tutaj moja pierwsza mamusia ;-) ,ojciec nieznany :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetkarium 30 Litrów ,Start amatora.

Postprzez rotmistrz88 » N 16 lip, 2017 11:00

Witam ponownie , mam problem z małą inwazja czegoś ;-). To takie małe czarno brązowe widoczne na zdjęciach robaczki , dzisiaj wyłowiłem 2 Male szyszki z pod filtra które były czarne (zapomniałem o nich :-/) pytanie brzmi jak się ich pozbyć i czy no planaria to dobry pomysł (widać jak obsiadają korzenie pistii) Obrazek

Jest tego też sporo na szybie za filtrem , wygląda mi to na małżoraczki ale jest ich naprawdę dużo

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości