Caridina - Powrót do źródeł.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez odin » So 08 lip, 2017 22:54

Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez odin » N 09 lip, 2017 20:43

Co mnie zastanawia to przewodność w naturze, 46 mikrosimensów my w naszych krewetkariach mamy 7 razy więcej bo około 300, Ilość liści w wodzie też jest ciekawa.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez popek2002 » N 09 lip, 2017 22:18

Te bambusowe sam bym wypróbował. Ktoś może testował?
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne


Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez cthulhu » Pn 15 sty, 2018 22:11

odin napisał(a):Co mnie zastanawia to przewodność w naturze, 46 mikrosimensów my w naszych krewetkariach mamy 7 razy więcej bo około 300, Ilość liści w wodzie też jest ciekawa.



Odświeżam wątek. Czy ktoś hoduje krewetki na takich przewodnościach jak w naturze? Czy da się odpowiednio zmineralizować wodę by nie podnosić Gh i us ? Pewnie w naturze krewetki maja pod "szczypcami" różne minerały z otoczaków i skał pośród, których żyją...jednak zastanawia mnie czemu ta przewodność i twardość jest taka niska.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez stan_shrimps » Wt 16 sty, 2018 09:21

Zanim kupilem pierwszy miernik i zglebilem wiedzę mineralizowalem tylko mosura ultra plus mierząc testem gh...
Woda poniżej 100us, gh5 :) hybrydy Taiwanow się mnozyly, przezywalnosc nawet Taiwanow spora :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez Shrimp Farm » Pn 22 sty, 2018 12:14

Miałem zbiorniki na us 90 - 130 z dobrym pokarmem da radę :D
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez Tasior » Pn 22 sty, 2018 13:20

No ja jak zakładam zbiornik to zalewam czystym RO o czym chyba każdy już wie :mrgreen:
Woda w zależności od rodzaju podłoża ma przewodność wówczas od 30 do 160 us. I za każdym razem wrzucam oblatywacza i za każdym razem przeżywa tydzień aż do uzdatnienia wody.
Uzdatniam też na raz więc nagle jest przeskok z tych 40us na 250-300us i też zawsze to przeżywa. I zawsze mnie to zastanawia dlaczego niektórzy sprzedawcy zwalają winę jak coś pójdzie nie tak po wpuszczeniu krewet od nich na złe parametry złą aklimatyzacje :mrgreen:
Fakt faktem, że oblatywacza nie ma co porównywać do pełnej obsady, ale korci mnie aby kiedyś spróbować na RO trzymać krewety i do podmian podawać samą RO, a minerały dawkować w postaci pokarmów/suplementów :)
Ale zawsze kurde mam na ten test o jedno akwa za mało :P
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Caridina - Powrót do źródeł.

Postprzez kaboom » Pn 22 sty, 2018 13:41

Parametry moim zdaniem bardziej wpływają na ubarwienie krewetek niż na ich przeżywalność, widać to przy lepszych jakościowo PRL czy nawet Crystalach. Ważne są stabilne warunki a jeśli będzie suplementacja minerałów w pokarmach to nie powinno być jakichś większych problemów. Jak pisałem kiedyś do kilku hodowców z Azji to oni PRL trzymają na GH 1-3, na pH wogóle nie zwracają uwagi.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron