TiBee

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

TiBee

Postprzez cthulhu » Pn 10 lip, 2017 05:38

Witam,

Nurtuje mnie pewnie pytanie. Zamierzam sparować BTOE z Red Bee, w celu uzyskania TiBee, które w dalszej kolejności zamierzam selekcjonować pokoleniami i krzyżować z Red Ruby Extreme w celu uzyskania TaiTiBee.
Wyczytałem, że tworzenie tych hybryd polega na przenoszeniu białego wzoru.( biały wzór jest dominujący, cechy tigerów recesywne). Ponieważ znaczną część wiedzy czerpałem z literatury anglojęzycznej nie mam pewności czy wszystko dobrze zrozumiałem. Mógłbym prosić kogoś o bliższe naświetlenie tej krzyżówki. Czy jest istotne to, że samice będą Bee a samce Tiger. Po prostu nie wiem, a zamierzam w pierwszym etapie do Tigerów wrzucić z 3 dorodne samice Red Bee
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: TiBee

Postprzez Trolki » Pt 14 lip, 2017 14:38

Samiec więcej przenosi swojego wzoru niż samica na potomstwo to zależy jakie taitibee. Np tiger fancy. Robisz samica tangera i samiec np blue bolt

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: TiBee

Postprzez cthulhu » Pt 14 lip, 2017 18:02

Hmm..ale Tanger i Bolt to TangTai , z których teoretycznie wyjdą steel a ja na razie Tibee chce uzyskać.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: TiBee

Postprzez Trolki » Pt 14 lip, 2017 18:08

Miałem f5 pokoleń w 5 osobnych akwariach. Jak chcesz żeby biel przeszła to samiec musi być crystal a samica btoe. 75% młodych będzie biało czarne z paskami niestety nie przeniesie pomarańczowych oczu przynajmniej u mnie nie wyszło

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: TiBee

Postprzez Nijoki » Pt 14 lip, 2017 23:46

Tak a propo steel, chce uzyskac steel blue, to lepiej kojarzyc samice BB z samiec TT, czy na odwort?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: TiBee

Postprzez Trolki » So 15 lip, 2017 00:27

Odwrotnie jak chcesz Steel blue. Samiec bb plus samica tt i w pierwszym pokoleniu wyjdą tangtai o różnym wzorze Samice odlowic i pomieszaj z Deep blue bolt lub blue bolt i masz

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: TiBee

Postprzez cthulhu » So 15 lip, 2017 07:52

Trolki dzięki :-) Właśnie o taka odpowiedź mi chodziło. Czyli muszę samicę Tigera złapać, szkoda bo łatwiej mi było samice Bee poświecić :-P
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: TiBee

Postprzez Nijoki » So 15 lip, 2017 14:52

Rowniez dziekuje, i jeszcze pytanie bo samice Bb pokryl TT i widze czesc maluchow pomaranczowych i doslownie 3 sztuki niebiesko jasne jak slaby Bb, wiec to nie bedzie stell blue tylko bb?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: TiBee

Postprzez Trolki » So 15 lip, 2017 16:06

Ciężko określić czy Steel jak podrosna będzie widać, może wyjść ale f1 ciężko żeby wyskoczyło Steel. Jakbyś miał na odwrót samca bb a samice tt to byś miał przewage niebieskich. Dlatego do mieszania dobrze skombinowac championy samce z dobrego źródła ułatwia selekcję.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron