Babaulti Stripes Zebra

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Babaulti Stripes Zebra

Postprzez Raffy » N 06 sie, 2017 17:13

hejo


W czerwcu zakupiłem stadko stripesów 10sztuk - dostałem 12 jakieś, jeśli dobrze pamiętam. Wrzuciłem je do green jade, kosteczka 20 litrów, greenek też jakieś 10. Woda kranowit, us jest 500.

Stripesy nadal nie chcą zaskoczyć, martwi mnie to, że wyglądają dosyć blado - jasno. Jedna samiczka wybarwiła się w pełni, wygląda jak z obrazka - ale pozostałe... blade, ledwie widoczne paski. Może to kwestia podłoża? Mają kwarcowy jasny piach z malawi.
Dzisiaj próbowałem policzyć przy karmieniu, jest 10 - może i cała dwunastka jest, nie wiem
Akwarium jest skąpo urządzone, kawałek lisci ketapangu, trochę mchu, cała tafla w rzęsie.

Mogę im jakoś pomóc, czy muszą same zaskoczyć?
Żyć żyją, chodzą, są dosyć nieśmiałe, chętnie żerują to co wrzucę.
Nie chciałbym stracić stadka, jak dalej taki postój będzie. Obecnie ciężko je zakupić strasznie - a to była kiedyś mega popularna krewetka, sentyment pozostał, tylko muszą się rozruszyć :-?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Babaulti Stripes Zebra

Postprzez =Fresz= » N 06 sie, 2017 18:29

Albo jasne podłoże albo samczyki albo masz odpady.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Babaulti Stripes Zebra

Postprzez Raffy » N 06 sie, 2017 19:00

http://allegro.pl/babaulti-stripes-zebr ... 74182.html

z tego zródła mam

samczyki...hm, wiem jak wyglada samiec bo kiedys sie mialo :) roznia sie od samic, ale maja wyrazne pasy mimo wszystko, te u moich to ledwie widoczne


moze faktycznie jasne podloze :-/
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Babaulti Stripes Zebra

Postprzez lwica79 » N 06 sie, 2017 20:13

wybarwienie Stripeswów tak jak u innych krewet jest zależne od genów przodków i od warunków w akwarium. Dopiero jak się super czują, to i super wyglądają. Oczywiście selekcjonować również je należy na bieżąco .
Ich rozmnażanie to z kolei nie tak łatwa sprawa- i dlatego trzymają cenę na rynku. Przeniesienie dorosłych osobników do świeżego /nowego akwa specjalnie dla nich często pomaga wywołać chęć do rozmnażania. Same parametry mają mniejsze znaczenie - ważne właśnie świeże środowisko (może być i niedojrzałe akwarium) , w którym już po wystartowaniu za bardzo się nie miesza.

ps. na jasnym podłożu będziesz miał inną kolorystykę niż na ciemnym.. co nie znaczy że gorszą. Ja swego czasu miałam na białym piasku i zupełnie cytrynową samiczkę z jasnymi paskami (pełnymi, ale nie tak wyraźnymi jak u ciemnych sztuk ) , miałam też zieloną, jak i jedna starą samicę kolorową . Przez swoje życie tyle razy zmieniała akwaria i warunki (za każdym razem łapiąc inny kolor) że na koniec zostało jej kilka barw jednocześnie .
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Babaulti Stripes Zebra

Postprzez Raffy » Pn 07 sie, 2017 00:57

Ok, czyli kolorystyka może uzależniona od podłoża itp. plus kwestia selekcji :) no to zostawiamy już, ważne ze zeruja i jest im raczej dobrze ;)

Z tym niedojrzałym akwarium to jakoś do mnie nie trafia, może po prostu lubią czystą, regularnie podmienianą wodę? Z jak najniższym no3, plus odmulone podłoże itp. niskie związki DOC w wodzie. Swieże akwaria są niestabilne, a na nich nie wyobrażam sobie jakoś chować młodych - o ile dorosłe zechcą żyć.

Spróbuję z regularnie podmienianą wodą, wzbogacę zbiornik o jakieś kolejne mchy itp., plus odmulanie podłoża i przeczyszczę filtry (nie wszystko naraz ;) ).

Najładniejsza samiczka:
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Babaulti Stripes Zebra

Postprzez Raffy » Wt 19 wrz, 2017 18:30

Wywiesiłem wczoraj białą flagę, zostało 6sztuk z czego jedna martwa, a przyszło jakieś 12sztuk...czyli połowę udało mi się zabić. Wqrwa dostałem, złapałem te marne kilka sztuk od neocaridin, które były blade tak jak zawsze i wrzuciłem je bez aklimatyzacji do aktywnego, od razu odzyskały wigor i samica tak się wybarwiła jak trzeba, od razu żerowanie na full i przestały być płochliwe, niczego w końcu się nie boją.
Nie wiem co im nie pasowało, green jade żyją i są normalne aktywne, stripesy marudziły.
Zobaczymy jak im pójdzie na aktywnym.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron